Google zapowiada przyszłość aplikacji Material You na tablety [Gallery]

Po premierze Pixel Tablet i Fold kilka sesji dla programistów na I/O 2023 koncentrowało się na tym, jak zoptymalizować aplikacje pod kątem dużych ekranów. Na koniec danej rozmowy zespół Material You dał małą zapowiedź tego, co [it] planował [their] Google Apps na dużym ekranie”, takich jak tablety i urządzenia składane w przyszłości.

podgląd w trakcieArtykuł, aby kierować dużymi ekranamiSkoncentrowany na trzech tematach/zasadach z filmów „Making Material You”. Pomysły te są „nadal w fazie prac”, a ich skala czasowa to „w ciągu najbliższych kilku lat” i pokazują światu, gdzie aplikacje na Androida na tablety i urządzenia składane cieszą się dużym zainteresowaniem i rozwojem.

Ekspresyjny

Google uważa, że ​​„duże ekrany to moment, w którym można nadać wyrazisty wyraz twarzy, którego mniejsze urządzenia po prostu nie potrafią”.

Oto kilka przykładów rzeczy, które możesz zrobić na większym ekranie z większą ilością miejsca:

  • „Interaktywne ikony na dole palca, zbudowane na fizycznych ikonach”.
  • „Rozszerzający się rozmiar płótna pozwala na szerszy zakres ekspresji typograficznej, a w połączeniu ze zmiennymi czcionkami ułatwia płynne przejścia między stanami szerokimi i wąskimi oraz od cienkich do bardzo pogrubionych, dynamicznie dostosowując się do zmieniających się układów i paneli”.

Google pokazało przykład aplikacji informacyjnej, która korzysta z biblioteki 3 artykułów i wyświetla różne ilości informacji:

  • „Zamiast centrowania ikon w obrębie przycisku, oddalenie ich może zwrócić uwagę na określoną akcję, taką jak nawigacja po stronie”.
  • „Ekran z większym zakresem ekspresji — cichy, gdy potrzebujesz dodatkowego skupienia lub głośny, gdy chcesz podkręcić głośność”.

Krzepki

„Kształt jest jednym z najbardziej charakterystycznych i wszechstronnych aspektów wizualnego języka M3”.

  • „Animowane kształty mogą dodawać emocji, zabawy i dynamizmu interfejsowi użytkownika. Mogą sprawić, że produkt będzie wyglądał bardziej ludzki, żywy i atrakcyjny. Przejścia kształtów, zwłaszcza przy zmianie względnego rozmiaru komponentów lub zastosowaniu unikalnego kształtu, mogą zmienić i zhierarchizować interfejs użytkownika oraz przyciągnąć uwagę Skutecznie zwraca uwagę użytkownika na ważny element. Kształty mogą w unikalny sposób podkreślać reakcje interfejsu użytkownika, zapewniając żywy, żywy charakter.”

Osobisty

W przypadku trzeciej zasady Google wskazuje na „bardziej osobiste i dostosowane” konfigurowalne interfejsy użytkownika.

  • „Rozwiń cele kliknięć, takie jak ten w przyciskach połączeń, dając im trochę więcej miejsca na oddzielenie ich funkcji, dostosuj okienko, aby stworzyć bardziej skoncentrowany obszar roboczy lub powiększ, aby uzyskać bardziej intymną rozmowę ze znajomym”.
READ  565-konny Volkswagen Scirocco, którego nigdy tutaj nie sprzedawano, jest LEGALNY w USA

Przykład Dokumentów Google, w którym możesz zobaczyć listę dokumentów, gdy jeden jest otwarty, będzie naprawdę pomocny. Tymczasem posiadanie tego menu przez przesunięcie palcem zamiast przycisku hamburgera w lewym górnym rogu to miła odmiana.

Jednym z ciekawszych przykładów jest tutaj aplikacja podobna do Google Keep, w której przesuwasz panel ze swoim awatarem profilu, wyszukiwaniem, notatką/listą/rysunkiem/nowym zdjęciem od lewej krawędzi do dołu. (Sprawdź niesamowite przejście.)

  • „Elastyczny interfejs użytkownika pozwala użytkownikom dostosować ich środowisko. Tutaj wygodne rozmieszczenie elementów sterujących, gdzie trzymasz urządzenie i gdzie piszesz. Oraz elastyczność dla użytkownika, aby przeprojektować interfejs użytkownika, aby dostosować go do swoich potrzeb.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *