Gospodarcze perspektywy prezesa na wojnę na Ukrainie i inflację słabną

Poniedziałkowy Okrągły Stół Biznesu powiedział, że Badanie perspektyw gospodarczych CEO W pierwszym kwartale spadł do 115 odczytów. Prezesi powoływali się również na niższe plany rekrutacyjne i inwestycyjne oraz niższe oczekiwania w zakresie sprzedaży.

Grupa, w skład której wchodzą prezesi największych amerykańskich firm, podkreśliła, że ​​pomimo spadku, badanie nadal odzwierciedla historycznie mocne plany rekrutacyjne i oczekiwania dotyczące wzrostu. Należy jednak zauważyć, że czas sondażu, który został przeprowadzony między 22 lutego a 11 marca, oznacza, że ​​niektórzy liderzy biznesu podzielali swoje odczucia, zanim poznano pełny zakres rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Od wybuchu wojny 24 lutego skutki gospodarcze były rozległe. Między innymi Zachód nałożył na Rosję surowe sankcje, grożąc zakłóceniem dostaw energii, żywności i innych kluczowych materiałów.

I to nie tylko Ukraina. Business Roundtable potwierdziło trwające ryzyko związane z Covid-19 i wysoka inflacja Stwarza to również okres niepewności, zwłaszcza gdy prezesi są proszeni o przyjrzenie się drugiej połowie tego roku.

Publikacja sondażu poprzedza zaplanowane na poniedziałek spotkanie prezydenta Joe Bidena z członkami Business Roundtable w biurze grupy w Waszyngtonie.

W oświadczeniu dyrektor generalny Business Roundtable Josh Bolten wezwał amerykańskich urzędników do pobudzenia gospodarki w „tym okresie niepewności” poprzez utrzymanie konkurencyjnego otoczenia podatkowego i regulacyjnego. Wezwał decydentów do walki z inflacją poprzez obniżenie taryf i zwiększenie handlu, zachęcanie do krajowej produkcji energii oraz współpracę z liderami biznesu i zatrudnienia w celu rozwiązania presji w łańcuchu dostaw.

GM (GM) CEO Mary Barra, przewodnicząca Business Roundtable, wezwała Kongres do przyjęcia ponadpartyjnej ustawy Fundusze Ustawy o CHIPSKtóry ma na celu rozwiązanie problemu niedoboru chipów komputerowych Promuj lokalną produkcję frytek.
READ  Tesla, Qualcomm, Disney, Hossess Brands, RTX, Meta i więcej czynników napędzających giełdę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *