Gospodarz WXRT, Lyn Bremer, zmarł w wieku 68 lat

Lin Bremer często kończył swój segment artykułów radiowych „Lin’s Bin”, mówiąc: „Niczego nie przyjmujesz za pewnik. Wspaniale jest żyć”.

To była mantra przez lata gospodarza WXRT-FM (93,1) – który stał się powszechnie znany w Chicago, znany ze swojego dowcipu i poczucia humoru. Niezliczeni słuchacze, którzy nigdy nie spotkali Bremera, uważają go za przyjaciela.

Bremer zmarł w niedzielę w wieku 68 lat.

„Z ciężkim sercem musimy poinformować, że wszyscy straciliśmy naszego najlepszego przyjaciela. Len Bremer walczył z rakiem najlepiej, jak potrafił” – współgospodarz Terry Hemmert napisał w poście Niedzielny poranek. „Odszedł wcześnie rano, spokojnie, z żoną i synem u boku”.

Elementarz ogłaszać W lipcu ubiegłego roku robił sobie przerwę od stacji, aby przejść chemioterapię z powodu raka prostaty. Bremer powrócił na krótko w powietrze w listopadzie, Mówi Stacja telewizyjna WBBM stwierdziła, że ​​„Radio było moim życiem”.

Bremer jest z WXRT od ponad trzech dekad, głównie jako poranny DJ, dopóki nie przeniósł się do połowy lat 20. XX wieku.

Lyn Bremer w swoim biurze w WXRT w 2006 roku. „Myślę, że w innym życiu byłby profesorem języka angielskiego” — powiedziała koleżanka Mary Dixon.

Jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swoich zwrotek „Lin’s Bin”, w których odpowiadał na pytanie słuchacza, łącząc prozę z encyklopedyczną znajomością muzyki i kultury popularnej.

Lin’s Bin był często zabawny, a czasem poważny.

„Lin’s Bin” było tak dobrze zrobione, że było dziełem sztuki. To był powrót do złotej ery radia. Sprawi, że będziesz się śmiać. Doprowadzi cię do płaczu” – powiedział Norm Weiner, który był WXRT dyrektor programowy, kiedy Bremer zatrudnił go w 1984 roku.

Te artykuły radiowe zaspokoiły twórcze pragnienie Bremera, który w szkole średniej rozwinął zamiłowanie do literatury. „To kreatywne ujście. Nikt nie zagląda mi przez ramię” Bremmer Powiedzieć The Sun Times w 2018 roku.

READ  Taylor Swift zostaje pierwszym muzykiem, który znalazł się w pierwszej dziesiątce zestawienia Billboard Hot 100 | Taylor Swift

Mary Dixon, która pracowała z Bremerem jako gospodarz przez 28 lat, powiedziała: „Myślę, że w innym życiu byłby profesorem angielskiego. Był maniakiem filozofii i studentem angielskiego w Colgate. Ale przyszedł w czasie, gdy rock i rolka była rzeczą.” Nowa poezja.

Bremer komunikował się z niezliczonymi mieszkańcami Chicago — mimo że nigdy nie spotkali go osobiście.

„Jest powód, dla którego słyszałem dzisiaj, jak kilka osób płacze, mówiąc, że czują się głupio, ponieważ nawet go nie znały – ale tak było” – powiedziała Emma Mack, prowadząca WXRT. „Więź Bremera z tobą była autentyczna, pozytywna, szczera i miła”.

Wiadomości ku czci Bremera stały się wirusowe w mediach społecznościowych po jego śmierci.

„Lynn Bremer był głosem Chicago. Jego głos był wyjątkowy i stanowił doskonały sposób na rozpoczęcie dnia” – były burmistrz i obecny ambasador USA w Japonii Rahm Emanuel napisał na Twitterze.

„Chicago straciło swojego najlepszego przyjaciela” — powiedział przedstawiciel USA Mike Quigley Rozpiętość.

Bremer, posiadacz karnetu na sezon dla Cubs, miał swoje nazwisko wywieszone na markizie na Wrigley Field w niedzielę.

Bremer urodził się w Queens w stanie Nowy Jork i rozpoczął karierę w radiu jako niedzielny poranny DJ w Albany. Pierwszą piosenką, jaką kiedykolwiek zagrał jako profesjonalny DJ, była „Within You Without You” Beatlesów, ponieważ „Zawsze czułem, jak życie przepływa przez ciebie, ale przede wszystkim bez ciebie”, Bremer Powiedział w 2017 roku

Na tej stacji był nazywany „Wielebnym”, ponieważ recytował poezję na wstępie piosenki. „Wślizgnąłbym się w Dylana Thomasa lub Williama Wordswortha” — powiedział kiedyś Powiedzieć Czasy Słońca.

READ  Rebel Wilson: SMH zaprzecza występowaniu aktora w grupie LGBTQ+ potępiającej „przerażającą” sytuację | Zbuntowany Wilson

Zapytany, kogo chciałby spotkać w Niebie, Bremer powiedział: „Oto rzecz w tym, że większość moich muzycznych bohaterów może nie być w Niebie i mogą być w Hell’s Episode III”.

Bremmer przeniósł się do Chicago w 1984 roku, aby objąć stanowisko dyrektora muzycznego w WXRT. Pracował za kulisami do 1990 roku, potem przez krótki czas pracował w radiu w Minneapolis. „Byłem tam przez 12 miesięcy, świetnie się bawiłem… Potem dowiedziałem się, że właściciel mojej stacji radiowej jest spłukany. Bardzo to utrudniał” – powiedział Bremer.

Wrócił do WXRT w następnym roku i zajął miejsce Hemmerta jako poranny DJ.

Bremer opisał się kiedyś jako „gracz uderzeniowy”.

„To po prostu nie ja”, powiedział Sun-Times. „Najbliżej szoku jestem w obronie praw obywatelskich lub wolności religijnej. To dość szokujące w dzisiejszych czasach”.

Brimmer powiedział, że uwielbia teatr, muzykę i scenę kulinarną w Chicago, ponieważ V.I wywiad w WXRT w 2017 roku. „Uwielbiam jeść poza domem w Chicago” — powiedział. „Niezależnie od tego, czy jest to włoska wołowina z chili, czy 12-daniowe menu w Acadii, uwielbiam tutejszą scenę kulinarną.

„I oczywiście najważniejsza jest muzyka: od chicagowskiego bluesa, od chodzenia do Buddy Guy’s Legends, po zobaczenie wszystkich artystów, którzy wybierają Chicago jako jeden z głównych przystanków podczas swoich tras koncertowych” – powiedział.

Bremer lubił też żeglować po jeziorze Michigan. „Jest coś w tym momencie, kiedy podnosisz żagle i wyłączasz silnik i nie ma nic oprócz szumu wiatru. To jeden z najwspanialszych momentów, jakie możesz mieć” – powiedział w wywiadzie.

Brimmer był również zwolennikiem społeczności ALS, służąc jako rzecznik wydarzeń i zbiórek pieniędzy przez prawie trzy dekady. „Oddanie Lane’a społeczności ALS jako rzecznika Fundacji Les Turner ALS było legendarne”. Andrea Pauls Backmann, dyrektor generalny fundacji, powiedział w oświadczeniu.

READ  Trzy znaki zodiaku z najlepszymi horoskopami od czwartku 2 czerwca 2022 r.

WXRT będzie świętować życie Brehmera na antenie w poniedziałki o 10 rano

„Będziemy się wzajemnie bezpieczni w tym bolesnym czasie” – napisał Hemmert. „Lynn tego chce. Nie bierz niczego za pewnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *