Green Bay Packers zatrudnia ulubionego Aarona Rodgersa, Toma Clementsa, jako trenera QB

Green Bay, Wes – Tom Clements, jeden z trenerów Aaron Rodgers Od dawna przypisywano mu swój rozwój podczas swoich wczesnych dni w NFL, kiedy po przejściu na emeryturę wrócił do Green Bay Packers jako trener rozgrywający.

Źródło powiedziało ESPN, że Clements ustnie przyjął pracę w czwartek. Umowa nie została jeszcze podpisana, ale ma to być formalność.

Chociaż istnieje oczywisty związek z Rodgersem, źródło podało, że przybycie Clementsa nie gwarantuje powrotu MVP NFL do Packers, ale jest to kolejny ruch, który Packers mają nadzieję przekonać do powrotu.

Clements był z Packers od 2006 do 2016. Ostatnio był trenerem Arizona Cardinals, ale przeszedł na emeryturę po sezonie 2020. Nie trenował między końcem swojej kadencji w Packers a dołączeniem do Cardinals w 2019 roku, a także nie trenować w minionym sezonie.

68-latek był jednym z trenerów numer 1 Rodgersa w NFL. Przybył do Green Bay w drugim sezonie Rodgersa, kiedy Mike McCarthy został zatrudniony jako trener. Clements trenował to stanowisko od 2006 do 2011 roku, przewodnicząc sezonowi Rodgers 2010 Super Bowl i jego pierwszemu sezonowi MVP w 2011 roku. Został ofensywnym koordynatorem w 2012 roku. Kiedy McCarthy zrezygnował z gry w 2015 roku, przekazał tę pracę Clementsowi i nazwał ją swoim Nazywam się zastępca dyrektora technicznego. Jednak McCarthy przejął obowiązki związane z komunikacją sceniczną później w tym sezonie. Clements pozostał w obsadzie przez kolejny sezon.

Chociaż minęło już ponad pięć lat, odkąd pracował z Clementsem, Rodgers nadal regularnie przyprowadza Clementsa, gdy mówi o kluczach do gry na pozycji. Stało się to dopiero w styczniu, w tygodniu poprzedzającym mecz play-off Packers przeciwko San Francisco 49ers.

„Jestem wdzięczny, bardzo wdzięczny ludziom takim jak Joe Philbin, Tom Clements i Alex Van Pelt, którzy pomogli mi zrozumieć ten aspekt przywództwa i bycia rozgrywającym” – powiedział Rodgers w zeszłym miesiącu. Odniósł się również do Clementsa pod koniec sezonu zasadniczego, kiedy mówił o piłce, którą rzucił Davant Adams Na początku 17 tygodnia mecz przeciwko Wikingom.

READ  Darmowa agencja NBA 2022: podsumowanie pierwszego dnia

„Nauczyłem się od Toma Clementsa, że ​​zawsze mieliśmy trzy grzechy główne [as] Nie rzucaj późno w środek boiska, nie rób żadnych rzutów w ciemno i nie podejmuj decyzji z premedytacją” – powiedział Rodgers. I tak z wszystkimi przeprosinami dla Toma i jego doskonałym treningiem na przestrzeni lat, podjąłem decyzję, aby rzucić to Davante za tę grę.

Wiadomość o zainteresowaniu Packersów Clements została po raz pierwszy zgłoszona przez profesjonalną sieć piłkarską, zanim osiągnięto porozumienie.

Clements zastąpi Luke’a Jetsie, który został mianowany koordynatorem ofensywy Chicago Bears w zeszłym miesiącu.

Clements jest drugim trenerem powołanym poza sezonem z Rodgersem. W zeszłym tygodniu zatrudnili jednego ze swoich byłych kolegów z college’u w Cal, Byron Storer, jako asystenta trenera dla drużyn specjalnych. Ale Storer ma więcej powiązań z nowym koordynatorem zespołów specjalnych, Richem Bisachią, niż z Rodgersem. Storer pełnił tę samą funkcję pod Bisaccią przez ostatnie cztery sezony z Raiders.

Od czwartku Rodgers nie poinformował Packerów o swoich planach na sezon 2022 – czy to powrót do Green Bay, szukanie handlu, czy przejście na emeryturę – podało źródło.

Zapytany w zeszłym tygodniu, o czym musiał jeszcze pomyśleć przed podjęciem decyzji, Rodgers powiedział: „Chodzi o to, by ocenić, w jakim stopniu jestem sprawny psychicznie i zrozumieć, jakie zobowiązanie i jakiego rodzaju zobowiązanie każdy ma przed sobą”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *