Gwałtowna burza z dużymi opadami śniegu, wiatrem, powodzią i ciężką pogodą

Dwucyfrowe opady śniegu są możliwe na terenie Gór Skalistych i Górnego Środkowego Zachodu oraz Wielkich Jezior, przy umiarkowanych i obfitych opadach, które prawdopodobnie zaleją rzekę na południe. Ponad 30 milionów ludzi jest objętych nadzorem powodziowym od Kansas do Vermont, podczas gdy zamarznięte rzeki w umiarkowanych temperaturach prawdopodobnie doświadczą burz śnieżnych w północno-wschodnim interiorze z powodu obfitych opadów.

W południowych i południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych, jeśli niesezonowa temperatura wynosi 25 stopni lub więcej niż średnia, może to doprowadzić do ciężkich lub ostrych burz, które mogą stwarzać ryzyko uszkodzenia wiatrów i odosobnionych huraganów.

Wahania temperatury mogą wywołać silne wiatry; Sugestie i silne wiatry dotyczą ponad 75 milionów ludzi na południowych równinach, środkowym zachodzie, dolinie Ohio i na północnym wschodzie.

Jest to poważna wysoka bariera, która we wtorek opuściła południowy zachód i spadła do południowej Kalifornii. To zakłócenie zintensyfikuje następnie nową strefę niskiego nacisku na ponhandles Teksasu i Oklahomy, które będą jechać na północny wschód, zanim do piątku opuszczą wnętrze Nowej Anglii.

Po zakłóceniu nastąpiły we wtorek burze z piorunami w południowej Kalifornii, a gradobicie wybielało ziemię wokół stadionu Rose Bowl. To Ukończył rekord Bez deszczu w Sierras, burze z piorunami formowały się lokalnie z San Diego.

Południowo-wschodnie wiatry przyniosą gorące, wilgotne wiatry na północ, zanim Oklahoma wpłynie na obszar niskiego ciśnienia z Vermont. Zimne wiatry wiejące z Kanady w wyniku burzy. Dla tych, którzy są w zimnej części burzy, czas spalić śnieg.

W porównaniu z poprzednimi prognozami istnieje szansa na silne pierwsze silne burze przez dwa dni, jednak ścieżka wyzwalającego zimnego obszaru jest powolna. Oznacza to, że prawdopodobieństwo silnych burz w środę jest niskie, ponieważ front przesuwa się w ciemnościach przez wschodni Teksas i Oklahomę, tracąc znaczną część dziennego upału, który zapewnia więcej energii na burze.

W środę główny mechanizm spustowy będzie zimny przed suchą linią, czyli przednią krawędzią suchego wiatru napierającego z pustyni na południowy zachód na wschód, zderzając się z kieszeniami łagodnego, wilgotnego powietrza wiejącego na północ od Zatoki Meksykańskiej. .

Burze na rzece Czerwonej w południowo-zachodniej Oklahomie i północno-środkowym Teksasie mogą poczekać do środy wieczorem lub wczesnego czwartku rano. Wraz z miastami takimi jak Dallas, Fort Worth, Wichita Falls w Teksasie oraz Tulsa i Lawton-Fort Sill w Oklanie. „W przypadku trudnych warunków pogodowych ogłaszanych przez National Weather Service Storm Forecast Center.

Silny strumień strumieniowy na niskim poziomie, który wieje kilka tysięcy stóp nad ziemią; Pewna siła pędu może wymieszać się na powierzchnię w postaci silnych wiatrów i burz z piorunami. Nie można wykluczyć odosobnionego huraganu przy zmianach kierunku z prędkością wiatru i/lub wysokością, ale szanse są minimalne. Wszelkie twistery będą szybkie i zwięzłe.

Podobna niepewność będzie panować w czwartek, gdy burze wejdą w nieco korzystniejszy układ atmosferyczny. Niestabilność wymagana w przypadku gwałtownych burz będzie ograniczona, ponieważ oberwanie chmury zapobiega wpadaniu światła słonecznego, ale zostanie zrekompensowane przez strumień strumieniowy na niskim poziomie, który pobiera wilgoć z Zatoki Meksykańskiej.

Głębokie południe i duża część doliny rzeki Mississippi znajdują się w strefie wysokiego ryzyka z powodu trudnych warunków pogodowych. Memphis, Nashville, Jackson, Miss i Huntsville Ala. 5 znajduje się na poziomie 3 „ulepszonej” strefy zagrożenia, gdzie nie tylko uszkodzenia wiatru, ale także „wiele – i potencjalnie silnych / niszczących – huraganów lokalnie” według Centrum Prognoz Burzy.

Burze znikną w czwartek wieczorem, ale niektóre burze są możliwe, zanim przed piątkiem oczyści wybrzeże przez południowo-wschodnią część stolicy kraju.

Wilgoć będzie gromadzić się w czwartek na cieplejszej granicy od St. Louis do Toledo i Buffalo oraz do południowego Ontario. Obszary w pobliżu i na północ od autostrady międzystanowej 70 mogą doświadczać intensywnych opadów deszczu w postaci pociągów deszczowych lub przemieszczania się wielokrotnie w tych samych obszarach.

READ  Wśród ostatniej fali pozytywnych testów na COVID-19, główny lekarz NFL twierdzi, że większość pochodzi od graczy bezobjawowych.

Jeziora od wschodniego stanu Missouri do Indiany i Ohio oraz po drugiej stronie jezior i Ontario mają zazwyczaj od 1 do 1,5 cala. Ekstremalne poziomy zagrożenia powodziowego zostały ogłoszone w północnych Ozorkach, większości części stanu Missouri, zachodnim Illinois, nad jeziorem w Ohio i Pensylwanii oraz w znacznej części zachodniej części Nowego Jorku.

Opady deszczu mogą spowodować zalanie niektórych oblodzonych dróg wodnych w północno-wschodnim wnętrzu.

Do tej pory zimy na północnym wschodzie były niezwykle zimne, a temperatury spadły o 5 stopni poniżej normy w ciągu ostatnich 45 dni. Zimno jest bardzo dotkliwe w pobliżu Wielkich Jezior, gdzie ciągły prąd strumieniowy pozwalał ciągłym kieszeniom arktycznego powietrza rozprzestrzeniać się w regionie.

Istnieje również obawa, że ​​powodzie mogą wystąpić, gdy lód roztopi się na części cieków wodnych. Gdy lód na rzece pęka, a temperatura wzrasta, duże góry lodowe czasami zostają uwięzione w mostach i krzywiznach rzeki w konstrukcjach przypominających tamy. Wyniki mogą być skomplikowane.

„Lód na rzece jest niezwykle gęsty [the Interior Northeast]To bardzo niezwykłe w przypadku przedłużających się zimnych wiatrów”, napisał w e-mailu Adam Gill, meteorolog z National Weather Service w Binghamton, NY, NY.

Zmartwienia związane z lodem pogłębiają się, gdy świeża woda wpływa do rzek i strumieni. W środku zimy zdarza się to często z topniejącym deszczem lub śniegiem, które mogą być problemem, gdy temperatura w latach 60. wzrośnie w tym systemie burzowym. Jednak w tym przypadku Gill zauważa, że ​​upalna pogoda w zeszłym tygodniu spowodowała stopienie większości opadów śniegu, a oczekiwanie, że północny wschód otrzyma mniej niż cal deszczu, ogranicza możliwość znacznego przepływu.

Dwucyfrowe opady śniegu są możliwe w obszarach, w których kumuluje się jackpot, a burza złoży część silnych opadów śniegu. Wilgoć na północnym zachodzie wokół wiatraczka obracającego się w kierunku przeciwnym do niskiego ciśnienia jest wciągana do zimnego powietrza, zamieniając je w lód. Prawie 30 milionów ludzi jest objętych zimowym monitoringiem burz lub ostrzeżeniami i poradami dotyczącymi zimowej pogody

READ  Teleskop Jamesa Webba NASA ma zostać wystrzelony

The Rockies doświadczą obfitych opadów śniegu w środę, a Denver prognozuje, że do czwartku rano będzie miał 4 do 8 cali śniegu.

Do czwartku większość lodu przesunie się z północnej Oklahomy i środkowego Kansas do Missouri i Illinois oraz przez północną Indianę i Michigan. Największe opady śniegu mogą mieć szerokość 100 lub 150 mil, co utrudnia przewidzenie osi najbardziej znaczących nagromadzeń. Subtelne zmiany 10 lub 20 mil będą miały kluczowe znaczenie dla ostatecznych rozmiarów.

Południowy wschód od Chicago może być cięższy. Windy City jest w zimowej prognozie pogody, spodziewane są od 2 do 4 cali śniegu.

Miasto Kansas jest objęte zimowym nadzorem sztormowym i może mieć od 4 do 8 cali.

Podobne kwoty będą miały miejsce w środkowym Illinois i północnej Indianie, a także w południowym Michigan, gdzie porady, zegary i alarmy nie zostały jeszcze podniesione. Kiedy wszystko zostanie powiedziane i zrobione, ktoś skończy z 10 do 14 cali śniegu.

Wind Consulting Zajmuje duży obszar nieruchomości we wschodnich Stanach Zjednoczonych, gdzie spodziewany jest wiatr, który może spowodować szkody w kraju.

W pobliżu Wielkich Jezior będą wiatry od 40 do 50 mil na godzinę, a w niektórych częściach południa od 35 do 40 mil na godzinę.

Na południowym wybrzeżu Nowej Anglii spodziewane są wiatry o prędkości do 55 mil na godzinę od czwartkowego wieczoru do piątku rano, gdy prędkość miesza się ze szczytu. Jest to szczególnie widoczne na bezpośrednim wybrzeżu, w okręgach Plymouth i Bristol w stanie Massachusetts oraz na Cape Cod i na wyspach. Monitor silnego wiatru. Tutaj wieje wiatr, powodując sporadyczne przerwy w dostawie prądu.

W piątek wiatr powoli ucichnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *