Heathrow prosi linie lotnicze o zaprzestanie sprzedaży biletów: co musisz wiedzieć

(CNN) – Londyńskie lotnisko Heathrow, jedno z najbardziej ruchliwych na świecie, podjęło niezwykły krok, prosząc linie lotnicze o zaprzestanie sprzedaży biletów za granicę tego lata.

Oto, co musisz wiedzieć o wadze.

Dlaczego to się zdarza?

Podobnie jak wiele lotnisk na całym świecie, Heathrow zmaga się z brakiem personelu i zwiększonym zapotrzebowaniem na pasażerów po dwóch latach pandemii.

Dyrektor naczelny Heathrow, John Holland Kaye, powiedział w liście otwartym do pasażerów z 12 lipca, że ​​„w ciągu ostatnich kilku tygodni, ponieważ liczba odlatujących pasażerów regularnie przekraczała 100 000 dziennie, zaczęliśmy dostrzegać okresy, w których usługi spadają do poziomu, który nie jest tak do przyjęcia.”

Ten tymczasowy środek został wprowadzony jako próba ograniczenia dalszych zakłóceń.

Kiedy to się zacznie?

Czapka obowiązuje natychmiast od 12 lipca i obowiązuje co najmniej do 11 września.

Mam już zarezerwowany bilet. Co powinienem zrobić?

Nie musisz nic robić. Twój lot odbędzie się zgodnie z planem, chyba że linia lotnicza skontaktuje się z Tobą w celu przekazania informacji przeciwnych. Monitoruj powiadomienia e-mail i SMS oraz sprawdź aplikację lub stronę internetową linii lotniczej przed udaniem się na lotnisko.

Jeśli chcesz zmienić lub anulować lot, sprawdź instrukcje na stronie internetowej linii lotniczej.

„Lotnisko będzie zajęte”, powiedziała Holland Kaye w swoim liście z 12 lipca. „Prosimy o wyrozumiałość, jeśli odprawa, przejście przez kontrolę bezpieczeństwa lub odbiór bagażu zajmie trochę więcej czasu niż jesteś przyzwyczajony na Heathrow. Prosimy pasażerów o pomoc, upewniając się, że wypełnili wszystkie swoje Covid wymagania online przed przybyciem na lotnisko, nie przyjeżdżając na trzy godziny przed lotem, przygotowując się do ochrony z laptopami bez toreb i płynami, sprayami i żelami w zapieczętowanej plastikowej torbie o pojemności 100 ml oraz korzystając z elektronicznych bramek imigracyjnych, jeśli jest to uprawnione ”.

READ  Właściciel Uniqlo zostaje w Rosji, ponieważ Netflix i AMEX przecinają więzi

Przejeżdżam przez lotnisko Heathrow. Czy mnie to dotyczy?

Ponownie, Twój lot będzie kontynuowany, chyba że otrzymasz od linii lotniczej coś innego. Bądź na bieżąco z aktualizacjami, gdy będziesz gotowy do podróży.

Co mam zrobić, jeśli mój lot zostanie odwołany?

Jest zdecydowanie więcej zakłóceń w kartach, a niektórzy podróżni będą mieli wpływ na przeniesienie swoich lotów na inny dzień, na inne lotnisko lub całkowite anulowanie.

Pasażerowie powinni być przygotowani na elastyczność i możliwość, że będą musieli zmienić swoje plany podróży lub otrzymać zwrot pieniędzy za swoje loty.

Na jakie zakłócenia cierpią pasażerowie?

Odwołania lotów w ostatniej chwili były dużym problemem tego lata. Według firmy analitycznej Cirium, w czerwcu 2022 r. liczba lotów wychodzących z Wielkiej Brytanii wzrosła o 188% w porównaniu z czerwcem 2019 r. – pomimo 22-procentowego spadku liczby lotów regularnych w zeszłym miesiącu.

Podczas gdy rekrutacja na sezon letni rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku, Holland Kaye napisała w liście otwartym, że „nowi koledzy szybko się uczą, ale jeszcze nie pracują na pełnych obrotach”.

Holland Kaye powiedziała, że ​​w szczególności pracownicy obsługi naziemnej nie mają wystarczających zasobów, wyjaśniając, że są to pracownicy „zatrudnieni przez linie lotnicze w celu zapewnienia personelu do odprawy, załadunku i rozładunku bagaży oraz przemieszczania samolotów”.

Jak te liczby mają się do podróżowania przed pandemią?

W 2018 r. dzienna liczba pasażerów przejeżdżających przez Heathrow była bliska 220 000, z podziałem na przyloty i odloty.

Czy nadal mogę kupić bilet na opuszczenie Heathrow?

Partnerzy lotów na Heathrow zostali poproszeni o zaprzestanie sprzedaży letnich biletów za niesprzedane miejsca. Tak więc, chociaż niektóre loty nadal można wykupić w ostatniej chwili, możliwe jest, że ten okres możliwości wkrótce wygaśnie i będziesz narażony na anulowanie lub zakłócenie.

READ  Gniew Kanadyjczyków z powodu przerwania Rogersa może skomplikować ich nadzieje na integrację

Ceny tych kilku pozostałych lotów są obecnie dość wysokie ze względu na duży popyt. Zalecamy podróżnym szukanie alternatywnych opcji.

Jakie są alternatywy?

Brytyjska stolica jest obsługiwana przez pięć innych lotnisk poza Heathrow: możesz przeczytać nasz przewodnik po nich tutaj.

Rozważ podróż z innych lotnisk w Wielkiej Brytanii – Birmingham International Airport znajduje się nieco ponad godzinę od London Euston pociągiem – lub podróż koleją lub promem.

Podczas podróży tego lata postaraj się być elastyczny, jeśli możesz, podróżuj wcześnie rano i wykup ubezpieczenie podróżne.

Czy dotyczy to tylko Heathrow lub innych lotnisk?

Amsterdamskie lotnisko Schiphol w zeszłym miesiącu stało się pierwszym lotniskiem na świecie, które ograniczyło liczbę lotów, ale starano się to zrobić Redukcja emisji.
Analityka Internetowe biuro podróży Huber ustaliło, że Bruksela, Frankfurt International i Eindhoven należą do europejskich lotnisk, w których występują obecnie największe opóźnienia, ale jest to powszechny problem w świecie zachodnim, ponieważ podróże stały się bardziej otwarte.

Holland-Kaye powiedziała w liście otwartym, że „podobne środki zostały wdrożone w celu kontrolowania popytu pasażerów na innych lotniskach zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie”. Ten ostatni krok może zachęcić inne centra do podjęcia silniejszych działań.

Jak reagują linie lotnicze?

W zeszłym miesiącu wprowadzono amnestię dotyczącą okien czasowych, aby zachęcić linie lotnicze do bezkarnego anulowania lotów z rozkładów.

„Niektóre linie lotnicze podjęły ważne środki, ale inne nie. Uważamy, że obecnie potrzebne są dalsze środki, aby zapewnić pasażerom bezpieczny i niezawodny lot” – napisała Holland-Kaye w liście.

CNN zwrócił się do British Airways, narodowego przewoźnika Wielkiej Brytanii z siedzibą na Heathrow, aby skomentować sytuację.

Levi Doherty i Anna Stewart z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.

READ  Analityk, który odniósł sukces w krachu bitcoinów w maju 2021 r., ujawnia ogromny cel cenowy BTC – oto jak długo inwestorzy mogą czekać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.