Jill Biden robi wgniecenie, porównując Latynosów do tacos

Komentarz

Takie było przesłanie Narodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Latynosów i innych wysłało do Pierwszej Damy Jill Biden na konferencji latynoskiej w San Antonio w poniedziałek, podczas której porównywała Latynosów do tacos.

Przemawiając na dorocznej konferencji UNITOS US w Teksasie, pierwsza dama pochwaliła różnorodność społeczności, mówiąc, że jest ona „tak różnorodna jak bodega na Bronksie, tak piękna jak kwiaty w Miami, tak wyjątkowa jak tacos śniadaniowe w San Antonio”. ”.

Biden błędnie wymówił słowa „bodegas”, próbując pochwalić społeczność latynoską, a klip wideo z jego uwagami przyciągnął ponad 2 miliony wyświetleń.

Reakcja była szybka. W tweecie organizacja NAHJ „zachęca @FLOTUS i jego zespołowi ds. komunikacji, aby poświęcić czas na lepsze zrozumienie problemów naszych ludzi i społeczności. Nie jesteśmy tacos. Nasze dziedzictwo jako Latynosów zostało ukształtowane przez wielu różnych imigrantów, kultury i tradycje kulinarne.

„Nie sprowadzaj nas do tego samego” Tweet się skończył.

We wtorek rano Michelle LaRosa, rzecznik prasowy pierwszej damy Napisał na Twitterze przeprosinypisze: „Pierwsza Dama przeprasza za słowa wyrażające czysty podziw i miłość do społeczności latynoskiej”.

Większość grup latynoskich i latynoskich nie krytykowała publicznie komentarzy pierwszej damy. Ale to nie powstrzymało niektórych Republikanów przed uchwyceniem analogii i pobiciem jej i jej męża, prezydenta Bidena.

Przedstawiciel. Andy Biggs (R-Ariz.) napisał na Twitterze wideo z komentarzami Bidena, pisząc: „Jill Biden mówi, że Latynosi są 'wyjątkowi’ jak tacos i nazywa bodegas 'poquitas’. Nic dziwnego, że Latynosi opuszczają Demokratów!

Przeciętny sondaż Washington Post wśród latynoskich Amerykanów pokazuje, że 49% aprobuje sposób, w jaki prezydent Biden wykonuje swoją pracę, więcej niż ogół wyborców. Jednak jego ocena aprobaty wśród Latynosów spadła od zeszłego roku.

W serii tweetów Irene Armendariz-Jackson, Republikanka kandydująca do Kongresu w dzielnicy Teksasu, w której znajduje się El Paso, była szczególnie zjadliwa. „Jestem Amerykanką urodzoną przez legalnych meksykańskich imigrantów” – powiedziała Tweeted. „Nie identyfikuję się jako Latynoska. Nie identyfikuję się jako po-kuh-ta. Nie identyfikuję się jako śniadanie. Jestem dumną Amerykanką. Jestem dumną Latynoską. Proszę, dość tego głupia rasistowska nienawiść”.

READ  Super tajfun carding: Filipiny w czerwonej pogotowiu, gdy zbliża się Noru

Daniel Alvarez, dyrektor ds. komunikacji w Narodowym Komitecie Republikańskim, wydał oświadczenie oskarżające Bidena i Demokratów o przyjmowanie społeczności latynoskiej za pewnik.

„Ich próby zignorowania tego są lekceważące i godne pogardy” – powiedział Alvarez w oświadczeniu. „Kiedy Jill Biden porównuje nas do tacos, ma sens, dlaczego Latynosi zdecydowanie potępiają tę nieudolną, upadłą administrację i opuszczają Partię Demokratyczną”.

Uwagi Bidena na dorocznej konferencji Latynosów były przedmiotem zwykłego procesu Białego Domu dla takich przemówień, wymagającego podpisania przemówienia przez kilka departamentów Białego Domu – w tym urzędy spraw międzyrządowych, spraw legislacyjnych i zaangażowania publicznego – zaznajomiony z przemówieniem, który wypowiadał się pod warunkiem anonimowości, aby omówić dynamikę wewnętrzną.

Jako pierwsza dama, Biden stała się kluczowym ambasadorem administracji dla społeczności latynoskiej i aktywistów imigracyjnych. Ta rola spotkała się z mieszaną reakcją aktywistów, którzy doceniają jego bezpośredniość wobec prezydenta, ale twierdzą, że chcą bardziej bezpośredniego dostępu do polityków Białego Domu.

Biden zaczął uczyć się hiszpańskiego We wczesnych dniach pandemii koronawirusa i podczas kampanii 2020 rozpoczęła cotygodniowe spotkania z małymi grupami latynoskich członków Kongresu, dzieląc się swoimi obawami z mężem. Podczas kampanii przekroczył granicę, aby dostarczać świąteczne jedzenie osobom ubiegającym się o azyl w obozie dla uchodźców w Matamoros w Meksyku.

Jednym z pierwszych działań Jill Biden po wyborze jej męża było mianowanie trzech Latynosów na czołowych członków jej zespołu — Anthony’ego Bernala na starszego doradcę, Carlosa Elizondo na sekretarza społecznego i Julisę Reynoso na szefową sztabu.

Od tego czasu Biden brał udział w ceremonii naturalizacji 2022 w Bakersfield w Kalifornii, przed Cezarem Chavez Day. W październiku odwiedził trzy miasta z okazji Miesiąca Dziedzictwa Latynoskiego, aw maju wybrał Amerykę Łacińską jako cel swojej trzeciej samotnej podróży, sześciodniowej wizyty dyplomatycznej trzech krajów w regionie.

READ  Co najmniej 3 rosyjskie śmigłowce wojskowe eksplodowały podczas ukraińskiego ataku na lotnisko Gerson

W poniedziałkowych komentarzach jedna osoba zaznajomiona z tą sprawą powiedziała, że ​​Biden próbował podkreślić punkt lokalnej dumy w San Antonio: śniadanie taco – jakkolwiek obrzydliwe.

W wywiadzie Yvette Cabrera, internetowa wiceprezes NAHJ, powiedziała po komentarzach Bidena, że ​​zespół szybkiego reagowania grupy starał się ocenić własną reakcję. Członkowie zdali sobie sprawę, że pierwsza dama chce pochwalić społeczność, ale uznali, że jej komentarze nie zostały wysłuchane i postanowili udzielić „proporcjonalnej” odpowiedzi – tweeta – zamiast pełnego oświadczenia na stronie internetowej grupy. .

„Rozumiem, że jej intencja była pozytywna – próbowała docenić wyjątkowość Latynosów – ale tak naprawdę użyła stereotypu, który tak naprawdę nie reprezentuje różnorodności społeczności latynoskiej w Ameryce” – powiedział Cabrera. „To rozczarowujące, ponieważ wydawało się to nadrzędnym stereotypem i szansą dla niej na zbadanie tej różnorodności i podanie kilku przykładów”.

Cabrera dodał, że społeczeństwo stoi przed niezliczonymi złożonymi wyzwaniami – na przykład trudnościami w dostępie do opieki zdrowotnej reprodukcyjnej i aborcji lub barierami w dostępie do głosowania – do których Biden mógł się odnosić, aby lepiej zademonstrować swoje zrozumienie Latynosów.

„Wspaniale byłoby zobaczyć, jak wykazał się zrozumieniem i znajomością tych zagadnień” – powiedział Cabrera.

Pierwsza dama nie jest pierwszą postacią polityczną, którą można pomylić, używając jedzenia, aby spróbować nawiązać kontakt ze społecznością latynoską. W 2016 roku ówczesny kandydat na prezydenta Donald Trump napisał na Twitterze zdjęcie, na którym jedząc miskę taco na cześć Cinco de Mayo.

„Najlepsze miski do taco robi się w Trump Tower Grill” – napisał wtedy Trump. „Kocham Latynosów!”

Mariana Alfaro i Emily Guskin przyczyniły się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *