Jill Biden robi wgniecenie, porównując Latynosów do tacos

Komentarz

Takie było przesłanie Narodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Latynosów i innych wysłało do Pierwszej Damy Jill Biden na konferencji latynoskiej w San Antonio w poniedziałek, podczas której porównywała Latynosów do tacos.

Przemawiając na dorocznej konferencji UNITOS US w Teksasie, pierwsza dama pochwaliła różnorodność społeczności, mówiąc, że jest ona „tak różnorodna jak bodega na Bronksie, tak piękna jak kwiaty w Miami, tak wyjątkowa jak tacos śniadaniowe w San Antonio”. ”.

Biden błędnie wymówił słowa „bodegas”, próbując pochwalić społeczność latynoską, a klip wideo z jego uwagami przyciągnął ponad 2 miliony wyświetleń.

Reakcja była szybka. W tweecie organizacja NAHJ „zachęca @FLOTUS i jego zespołowi ds. komunikacji, aby poświęcić czas na lepsze zrozumienie problemów naszych ludzi i społeczności. Nie jesteśmy tacos. Nasze dziedzictwo jako Latynosów zostało ukształtowane przez wielu różnych imigrantów, kultury i tradycje kulinarne.

„Nie sprowadzaj nas do tego samego” Tweet się skończył.

We wtorek rano Michelle LaRosa, rzecznik prasowy pierwszej damy Napisał na Twitterze przeprosinypisze: „Pierwsza Dama przeprasza za słowa wyrażające czysty podziw i miłość do społeczności latynoskiej”.

Większość grup latynoskich i latynoskich nie krytykowała publicznie komentarzy pierwszej damy. Ale to nie powstrzymało niektórych Republikanów przed uchwyceniem analogii i pobiciem jej i jej męża, prezydenta Bidena.

Przedstawiciel. Andy Biggs (R-Ariz.) napisał na Twitterze wideo z komentarzami Bidena, pisząc: „Jill Biden mówi, że Latynosi są 'wyjątkowi’ jak tacos i nazywa bodegas 'poquitas’. Nic dziwnego, że Latynosi opuszczają Demokratów!

Przeciętny sondaż Washington Post wśród latynoskich Amerykanów pokazuje, że 49% aprobuje sposób, w jaki prezydent Biden wykonuje swoją pracę, więcej niż ogół wyborców. Jednak jego ocena aprobaty wśród Latynosów spadła od zeszłego roku.

W serii tweetów Irene Armendariz-Jackson, Republikanka kandydująca do Kongresu w dzielnicy Teksasu, w której znajduje się El Paso, była szczególnie zjadliwa. „Jestem Amerykanką urodzoną przez legalnych meksykańskich imigrantów” – powiedziała Tweeted. „Nie identyfikuję się jako Latynoska. Nie identyfikuję się jako po-kuh-ta. Nie identyfikuję się jako śniadanie. Jestem dumną Amerykanką. Jestem dumną Latynoską. Proszę, dość tego głupia rasistowska nienawiść”.

READ  Biden mówi, że najwyżsi urzędnicy Narodowych Sił Bezpieczeństwa powinni przestać ujawniać informacje wywiadowcze z Ukraińcami

Daniel Alvarez, dyrektor ds. komunikacji w Narodowym Komitecie Republikańskim, wydał oświadczenie oskarżające Bidena i Demokratów o przyjmowanie społeczności latynoskiej za pewnik.

„Ich próby zignorowania tego są lekceważące i godne pogardy” – powiedział Alvarez w oświadczeniu. „Kiedy Jill Biden porównuje nas do tacos, ma sens, dlaczego Latynosi zdecydowanie potępiają tę nieudolną, upadłą administrację i opuszczają Partię Demokratyczną”.

Uwagi Bidena na dorocznej konferencji Latynosów były przedmiotem zwykłego procesu Białego Domu dla takich przemówień, wymagającego podpisania przemówienia przez kilka departamentów Białego Domu – w tym urzędy spraw międzyrządowych, spraw legislacyjnych i zaangażowania publicznego – zaznajomiony z przemówieniem, który wypowiadał się pod warunkiem anonimowości, aby omówić dynamikę wewnętrzną.

Jako pierwsza dama, Biden stała się kluczowym ambasadorem administracji dla społeczności latynoskiej i aktywistów imigracyjnych. Ta rola spotkała się z mieszaną reakcją aktywistów, którzy doceniają jego bezpośredniość wobec prezydenta, ale twierdzą, że chcą bardziej bezpośredniego dostępu do polityków Białego Domu.

Biden zaczął uczyć się hiszpańskiego We wczesnych dniach pandemii koronawirusa i podczas kampanii 2020 rozpoczęła cotygodniowe spotkania z małymi grupami latynoskich członków Kongresu, dzieląc się swoimi obawami z mężem. Podczas kampanii przekroczył granicę, aby dostarczać świąteczne jedzenie osobom ubiegającym się o azyl w obozie dla uchodźców w Matamoros w Meksyku.

Jednym z pierwszych działań Jill Biden po wyborze jej męża było mianowanie trzech Latynosów na czołowych członków jej zespołu — Anthony’ego Bernala na starszego doradcę, Carlosa Elizondo na sekretarza społecznego i Julisę Reynoso na szefową sztabu.

Od tego czasu Biden brał udział w ceremonii naturalizacji 2022 w Bakersfield w Kalifornii, przed Cezarem Chavez Day. W październiku odwiedził trzy miasta z okazji Miesiąca Dziedzictwa Latynoskiego, aw maju wybrał Amerykę Łacińską jako cel swojej trzeciej samotnej podróży, sześciodniowej wizyty dyplomatycznej trzech krajów w regionie.

READ  Boris Epstein, były doradca kampanii Trumpa, przyznał, że rok 2020 jest częścią spisku fałszywych wyborców.

W poniedziałkowych komentarzach jedna osoba zaznajomiona z tą sprawą powiedziała, że ​​Biden próbował podkreślić punkt lokalnej dumy w San Antonio: śniadanie taco – jakkolwiek obrzydliwe.

W wywiadzie Yvette Cabrera, internetowa wiceprezes NAHJ, powiedziała po komentarzach Bidena, że ​​zespół szybkiego reagowania grupy starał się ocenić własną reakcję. Członkowie zdali sobie sprawę, że pierwsza dama chce pochwalić społeczność, ale uznali, że jej komentarze nie zostały wysłuchane i postanowili udzielić „proporcjonalnej” odpowiedzi – tweeta – zamiast pełnego oświadczenia na stronie internetowej grupy. .

„Rozumiem, że jej intencja była pozytywna – próbowała docenić wyjątkowość Latynosów – ale tak naprawdę użyła stereotypu, który tak naprawdę nie reprezentuje różnorodności społeczności latynoskiej w Ameryce” – powiedział Cabrera. „To rozczarowujące, ponieważ wydawało się to nadrzędnym stereotypem i szansą dla niej na zbadanie tej różnorodności i podanie kilku przykładów”.

Cabrera dodał, że społeczeństwo stoi przed niezliczonymi złożonymi wyzwaniami – na przykład trudnościami w dostępie do opieki zdrowotnej reprodukcyjnej i aborcji lub barierami w dostępie do głosowania – do których Biden mógł się odnosić, aby lepiej zademonstrować swoje zrozumienie Latynosów.

„Wspaniale byłoby zobaczyć, jak wykazał się zrozumieniem i znajomością tych zagadnień” – powiedział Cabrera.

Pierwsza dama nie jest pierwszą postacią polityczną, którą można pomylić, używając jedzenia, aby spróbować nawiązać kontakt ze społecznością latynoską. W 2016 roku ówczesny kandydat na prezydenta Donald Trump napisał na Twitterze zdjęcie, na którym jedząc miskę taco na cześć Cinco de Mayo.

„Najlepsze miski do taco robi się w Trump Tower Grill” – napisał wtedy Trump. „Kocham Latynosów!”

Mariana Alfaro i Emily Guskin przyczyniły się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.