Hołd „NCIS” złożony Davidowi McCallumowi ujawnia wygląd Michaela Weatherly’ego

On gra

David McCallum, uwielbiany w „NCIS” za rolę ekscentrycznego głównego lekarza sądowego, doktora Donalda „Ducky’ego” Mallarda od 2003 roku, w poniedziałkowym odcinku wreszcie otrzymał emocjonalne pożegnanie.

Szkocka gwiazda serialu NBC „The Man from UNCLE” z lat 60., który odzyskał sławę dzięki długotrwałemu procesowi CBS, zmarł 25 września w wieku 90 lat.

Współautorem hołdu dla ostatniego oryginalnego członka obsady NCIS, który dotknął opóźnienia w produkcji spowodowane strajkami w Hollywood, słusznie jest współautor Brian Dietzen, który przez dwie dekady grał protegowanego Ducky'ego, doktora Jimmy'ego Palmera.

„Chcieliśmy uhonorować dobrze przeżyte życie, 60 lat w tej branży i 20 lat w naszym programie” – Dietzen powiedział USA TODAY. „To pozwala fanom opłakiwać nas razem. Wszyscy przeszliśmy przez tę stratę”.

Dietzen przemawiał podczas nabożeństwa żałobnego McCallum w styczniu w Nowym Jorku i był w częstym kontakcie ze swoją żoną od 56 lat, Katherine Carpenter.

„Jego telewizyjna rodzina i jego prawdziwa rodzina czują się teraz zranieni i smutni” – mówi Dietzen. „Małą pociechą, jaką wszyscy możemy czerpać, jest to, że David miał 90 lat i przez te 90 lat przeżył wiele życia w pełni. Wykorzystał najlepiej każdy ostatni oddech”.

Oto, co warto wiedzieć o odcinku „NCIS” zatytułowanym „The Stories We Leave Behind” (obecnie transmitowanym w Paramount+).

Ducky musiał rozwiązać kolejną sprawę NCIS

Chociaż Ducky zmarł w tym odcinku, przydzielony lekarz sądowy potrzebował kolejnego sukcesu NCIS.

„Najlepszym sposobem na uhonorowanie Ducky’ego jest poproszenie go o rozwiązanie ostatniej sprawy z zespołem” – mówi Dietzen. „Nawet po swojej śmierci to on rozwiązuje sprawę”.

Korzystając ze szczegółowych notatek, które Ducky ukrył, zespół NCIS uniewinnia weterana, któremu niesłusznie przyznano niehonorowe zwolnienie.

READ  HBO Max w dół? Automatyczne monity o pomoc w grze House of the Dragon Premiera

„To wiąże się z tematem straty i tego, co pozostawiamy po sobie, gdy umieramy” – mówi Dietzen. „Historie, które pozostawiamy po sobie, są bardzo ważne”.

Jimmy znajduje swojego ukochanego mentora Ducky’ego

Zeszłotygodniowa premiera 21. sezonu przygotowała grunt pod odcinek, gdy agent specjalny NCIS Alden Parker (Gary Cole) otrzymał w ostatnich chwilach gorączkowy telefon od Jimmy'ego.

Tajemnica rozmowy telefonicznej kończy się, gdy hołd zaczyna się nieco wcześniej, gdy energiczny Jimmy wchodzi do domu swojego mentora niosąc dwie filiżanki kawy. Jego uśmiech zamienia się w przerażenie, gdy znajduje Ducky'ego w swoim łóżku, który umarł spokojnie we śnie.

Dlaczego? „Chcieliśmy pozwolić naszym widzom utożsamić się z żalem po stracie (Ducky)” – mówi Dietzen. „Uznaj, że smutek jest ważny w tym procesie i uszanuj go, abyś mógł iść dalej”.

Kręcenie sceny z zawoalowaną dodatkową postacią, Duckym, którego można zobaczyć z monogramem „DM” na rękawie piżamy, było „z pewnością trudną sceną do nakręcenia” – mówi Dietzen (46 l.).

„DM oznacza Ducky Mallard, a także Davida McCalluma, więc istnieją podobieństwa” – mówi. „Jest materiał filmowy przedstawiający tę scenę, w której byłem wrakiem”.

Anthony DiNozzo z Michaela Weatherly’ego pojawia się ponownie, aby pożegnać się z „NCIS” Duckym.

Największą niespodzianką w odcinku hołdowym jest powrót Michaela Weatherly'ego w roli agenta specjalnego Tony'ego DiNozzo. Weatherly opuścił NCIS w 2016 roku po 13 sezonach, aby zagrać w dramacie CBS „Bull”, ale DiNozzo pozostaje w pobliżu, by zaoferować wsparcie i krawat inspirowany Ducky'm dla Jimmy'ego przed jego pomnikiem.

„Wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, że DiNozzo był idealną postacią w tej ostatniej scenie” – mówi Dietzen. „Zatem pisanie sceny dla Tony’ego DiNozzo było absolutną radością”.

Weatherly już wcześniej naśladował akcent i sposób mówienia urodzonego w Glasgow McCalluma. W tym odcinku DiNozzo występuje jako martwa Ducky.

READ  Kanye West mówi, że nie wypuści Dondy 2 w serwisach streamingowych

„David to ikona” – mówi Dietzen, który był pod wrażeniem imitacji krawata Jimmy’ego, którą Weatherley wykonał. „Tak więc nawet gdy rozmawiamy tylko jako przyjaciele, (Weatherly) zrobi najlepsze wrażenie na Davidzie McCallumie”. „Michael powiedział: «Poszedłem do szkoły z internatem, nic mi nie będzie. Potrafię zawiązać krawat». Ale na pewno trenowaliśmy kilka razy i wynik był naprawdę dobry.

Weatherly pojawia się jednorazowo w odcinku „NCIS” wypełnionym retrospekcjami o Ducky’m. „(Michael) bardzo chciał pomóc w czymś, co w zasadzie było osobistą retrospekcją” – mówi Dietzen. „To był hołd dla poprzednich wersji zespołu NCIS, ponieważ Michael był także oryginalnym członkiem obsady. Nie mamy jednak planów powrotu”.

Jimmy wyłącza światła w ostatnich chwilach

Pojawienie się Weatherly'ego również poprawia nastrój w ostatnich chwilach. Gdy grupa wchodzi do windy na nabożeństwo żałobne Ducky'ego, Jimmy z lekkim uśmiechem na twarzy wraca do sali sekcji zwłok, aby zgasić światła.

„W obliczu śmierci Ducky'ego i Davida niezwykle ważne jest pokazanie, że historie, które po sobie zostawiamy, to nie wszystko” – mówi Dietzen. „Ludzie, których pozostawił, będą żyć dalej. To jego dziedzictwo. To właśnie dla nich znaczył Ducky i to popchnie ich do przodu i stworzy kolejne rozdziały”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *