Hollow Knight: Silksong trafił na stronę Xbox Store w prima aprilis, a fani nie wiedzą, co o tym myśleć

Trudno przecenić, z jakim niecierpliwością fani Hollow Knight czekają na kontynuację filmu, Silksong, pięć lat po jej pierwotnej zapowiedzi. A teraz mają małą nadzieję w postaci strony w sklepie Xbox.

Dziś, bez większych rozgłosów, gra Hollow Knight: Silksong doczekała się oficjalnego wpisu na stronie Microsoftu. Nie ma daty premiery, zwiastuna, zamówień w przedsprzedaży ani niczego poza listą życzeń, ale to już coś, prawda? Prawidłowy?

Aha, i jest jeszcze jeden problem: tak się składa, że ​​jest to Prima Aprilis, więc niektórzy fani traktują tajemniczy skład z dużym sceptycyzmem.

„Dzisiaj nie dadzą się zwieść datom premiery SilkSong. I nie dadzą się zwieść żadnym zapowiedziom SilkSong” – napisała Merry Kish, kierownik ds. marketingu i produkcji społeczności Twitcha na X/Twitterze. „Moja głowa jest czysta, a serce otwarte. Nie możecie mnie zniszczyć. Przygotowałem moją duszę na ten dzień, wy bękarty szczury”.

Żeby było jasne, nic nie wskazuje na to, że jest to jakiś okrutny żart primaaprilisowy autorstwa dewelopera Team Cherry lub Microsoftu, ale nie mówi nam to też zbyt wiele o tym, gdzie będzie miała miejsce akcja oczekiwanej kontynuacji. Gra może znajdować się na liście w sklepie Xbox z wielu powodów, w tym z powodu obowiązków związanych z backendem, a niektóre oferty pojawiają się na długo przed premierą. Od pewnego czasu Silksong ma także oferty w kilku innych sklepach, m.in BSN I Sklep internetowy Nintendo.

Jednak w przypadku gry tak przewidywalnej jak Silksong każda informacja wywoła najróżniejsze spekulacje. Nawet starszy dyrektor ds. planowania zawartości portfela Xbox, Nick Zuclich, niewinnie podkreślił tę listę w swoim poście na X/Twitterze:

Cokolwiek ta lista może oznaczać lub nie, fani Hollow Knight nie mają pojęcia, co o tym wszystkim myśleć, zwłaszcza ze względu na wątpliwy moment. Jak powiedział @Shayy_TV

Subreddit r/HollowKnight również nie chciał robić sobie nadziei u/blupop87 Piszę: „Uwielbiam, jak dzisiejszy Internet jest owinięty tak wieloma warstwami sarkazmu, że nikt nie jest w stanie stwierdzić, czy ludzie dają się nabrać na żart, czy też go podsycają”.

READ  Właściciel Switcha wcześnie pojawia się w Advance Wars 1 + 2: Re-Boot Camp

„Obudź się, kochanie, właśnie wyleciała nowa piosenka Silksong” – dodał. sh/admin-long-891.

Jak niektórzy zauważyli na Reddicie i X/Twitterze, strona Xbox ma ocenę ESRB (wszystkie +10), co prowadzi do spekulacji, że powinna przynajmniej być w stanie nadającym się do gry. Należy jednak zaznaczyć, że zgodnie z Witryna internetowa komisji oceniającej oprogramowanie rozrywkowe„Oceniający ESRB nie grają w gry podczas procesu oceniania z kilku powodów”, zamiast tego polegają na informacjach dostarczonych przez dewelopera.

Nadal. To jest coś!

Cóż, inni fani są wszędzie, ale przeważnie przybywają, bo oznacza to zbliżające się wieści o Silksong.

Nic dziwnego, że fani są tak głodni informacji ponad pięć lat po pierwszej zapowiedzi Silksong 14 lutego 2019 r. Kontynuacja została zaprezentowana podczas Xbox-Bethesda Expo w czerwcu 2022 r., co najwyraźniej potwierdzało, że pojawi się w następnym roku. (Oczywiście tak się nie stało). W maju 2023 roku zespół Cherry poinformował, że planuje wypuścić go w pierwszej połowie 2023 roku, ale będzie to opóźnione.

„Jesteśmy podekscytowani tym, jak gra się kształtuje i rozrosła się tak bardzo, dlatego chcemy poświęcić czas na uczynienie gry tak dobrą, jak to tylko możliwe” – kierownik ds. marketingu i wydawnictwa zespołu Cherry Mateusz Gryf Powiedział wtedy.

READ  Czułość półprzewodnikowego przycisku iPhone'a 15 Pro można dostosować, aby pasował do etui i rękawiczek

Oczywiście nie dostaniesz oczekiwanej kontynuacji bez ukochanego poprzednika. Hollow Knight stał się hitem zarówno wśród fanów, jak i krytyków po premierze w 2018 roku, a IGN napisał w naszej recenzji 9,4/10, że jego „bogaty świat i niesamowita głębia treści sprawią, że będziesz chciał zwiedzać jaskinie przez dziesiątki godzin”.

Alex Stedman jest starszym redaktorem wiadomości w IGN i nadzoruje reportaże rozrywkowe. Kiedy nie pisze ani nie redaguje, można ją spotkać czytającą powieści fantasy lub grającą w Dungeons & Dragons.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *