Hollywood uderza w Rosję własnymi sankcjami – z wyjątkiem koncertów, festiwali filmowych itp.

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Jak ogłosili przywódcy na całym świecie, w tym prezydent Biden Sankcje wobec Rosji Ponadto Wojna wielofrontowa z Ukrainągłówni gracze w Hollywood Na własną rękę podejmują szybkie działania, by potępić działania prezydenta Władimira Putina.

W ciągu ostatniego tygodnia muzycy, organizatorzy festiwali i liderzy branży ogłosili swoje decyzje o odroczeniu wydarzeń w Rosji, poważnie ograniczając ofertę rozrywkową tego kraju.

Muzycy naciskają pauzę

Grupa „Imagine Dragons” miała wystąpić w czerwcu przyszłego roku w Rosji i na Ukrainie, ale pod koniec tygodnia ujawniła swoją decyzję o wstrzymaniu występów.

Rosja atakuje Ukrainę: aktualizacje na żywo

Oświadczenie na kontach zespołu w mediach społecznościowych brzmiało: „W świetle ostatnich wydarzeń z przykrością informujemy, że nasze koncerty w Rosji i na Ukrainie zostały odwołane do odwołania. Nasze myśli są z Ukrainą i wszystkimi innymi, którzy cierpią z powodu tego niepotrzebnego wojna.”

Wayne Sermon, Ben McKee i Daniel Platzman z Imagine Dragons wystąpili na żywo w PPL Center 16 lutego 2022 roku. Zespół ogłosił, że odwołał koncerty z powodu konfliktu między Rosją a Ukrainą.
(Jezioro Lisa)

Green Day opublikował podobne oświadczenie w swojej historii na Instagramie na początku tego tygodnia.

„Z ciężkim sercem w świetle bieżących wydarzeń uważamy, że konieczne jest odwołanie naszego następnego występu w Moskwie na stadionie Spartak” – napisał Green Day.

„Wiemy, że ten moment nie dotyczy występów rockowych na stadionach, jest znacznie większy. Ale wiemy też, że rock and roll jest wieczny i jesteśmy pewni, że w przyszłości nadejdzie czas i miejsce, abyśmy mogli wrócić.” zespół kontynuował. „Zwroty są dostępne przy zakupie. Bądź bezpieczny.”

Louis Tomlinson poinformował w poniedziałek na Twitterze, że trasy w Moskwie i Kijowie zostały przełożone.

„Z powodu ostatnich wydarzeń na Ukrainie muszę z przykrością ogłosić, że moje koncerty w Moskwie i Kijowie zostały odwołane do odwołania. Bezpieczeństwo kibiców jest moim priorytetem, a moje myśli kieruję się do narodu Ukrainy i wszystkich, którzy cierpią z tego powodu niepotrzebnie. wojna.”

READ  Fyre Festival Honcho Billy McFarland mieszkający w więzieniu w połowie drogi

Podobnie, indie popowe trio AJR powiedziało, że smutno jest ogłosić odwołanie jego nadchodzącego koncertu w Rosji i uderzyło w „przestępcze zachowanie” Rosji.

„Dziękuję naszym rosyjskim fanom, którzy sprzeciwiają się nieuzasadnionemu przestępczemu zachowaniu ich kraju. Nasze serca są z mieszkańcami Ukrainy. W tym momencie najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest dzielenie się dokładnymi informacjami”.

Przedstawiciel muzyka powiedział Fox News Digital, że koncerty Erica Claptona w Sankt Petersburgu i Moskwie „zostały odwołane i nie zostaną przełożone”.

Zespół rockowy Health poinformował również fanów o swojej decyzji o zaprzestaniu występów na dwóch planowanych backach w Rosji.

„Chociaż nie chcemy karać naszych fanów za decyzje rządu pozostające poza ich kontrolą, biorąc pod uwagę obecną sytuację, nie będziemy wykonywać naszych wcześniej zaplanowanych koncertów w Petersburgu, Moskwie i na Ukrainie” – oświadczenie opublikowane na Instagramie.

Angielski muzyk Yungblud ogłosił, że jest mu „smutno” odwołać swoje rosyjskie koncerty zaplanowane na lato.

„Smutek, ponieważ wiem, że zło i okrucieństwa popełnione przez rosyjski reżim na Ukrainie w ciągu ostatniego tygodnia nie odzwierciedlają postaw i ideałów pięknych ludzi, których spotkałem w Rosji w przeszłości!”

Pakiety filmowe i festiwalowe

Reakcja kulturalna przeciwko Inwazja Rosji na Ukrainę Zintensyfikował się we wtorek, kiedy Festiwal Filmowy w Cannes we Francji ogłosił, że w tym roku żadne delegacje rosyjskie nie będą mile widziane.

Tymczasem Festiwal Filmowy w Wenecji poinformował, że organizuje bezpłatne pokazy filmu „Reflection” na temat konfliktu w Donbasie we wschodniej Ukrainie na znak solidarności z narodem ukraińskim. Pokazy zaplanowano na przyszły tydzień w Rzymie, Mediolanie i Wenecji.

Prezydent Rosji Władimir Putin, po lewej, wręcza medal Walerijowi Giergiewowi, dyrektorowi artystycznemu Teatru Maryjskiego, podczas ceremonii wręczenia nagród w Moskwie.

Prezydent Rosji Władimir Putin, po lewej, wręcza medal Walerijowi Giergiewowi, dyrektorowi artystycznemu Teatru Maryjskiego, podczas ceremonii wręczenia nagród w Moskwie.
(Agencja prasowa)

Ogłoszenia z dwóch głównych festiwali filmowych w Europie pojawiły się tuż po innych głośnych protestach w sztuce, w tym Decyzja Hollywood o wycofaniu filmów, które mają być pokazywane w Rosji i Filharmonia Monachijska zwalnia dyrygenta Valery Gergiev. Orkiestra, do której dołączyły inne orkiestry i festiwale związane z Gergijewem, zasygnalizowała swoje poparcie dla prezydenta Rosji Władimira Putina i odmowę odrzucenia inwazji.

READ  Paramount Plus wcześnie porzucił duży crossoverowy odcinek Star Trek

Zaplanowany na maj Cannes jest najbardziej międzynarodowym festiwalem filmowym na świecie, a jego międzynarodowa wioska pawilonów powiewających flagami co roku gości ponad 80 krajów z całego świata.

Organizatorzy festiwalu poinformowali w oświadczeniu, że zakaz wstępu na jakąkolwiek oficjalną delegację rosyjską lub osoby związane z Kremlem będzie kontynuowany „o ile wojna agresyjna nie zakończy się w warunkach zadowalających naród ukraiński”.

Festiwal nie wykluczył przyjęcia filmów z Rosji. W ostatnich latach w Cannes pokazywano filmy takich reżyserów jak Kirill Serebrennikov, chociaż reżyser nie mógł przybyć. Sieriebrenkowowi zakazano podróżowania przez trzy lata po tym, jak został oskarżony przez rosyjskie władze o malwersacje w sprawie protestowanej przez rosyjskie środowisko artystyczne iw Europie.

Zdjęcie satelitarne przedstawiające pożar magazynu i zniszczone pola w Czernihowie na Ukrainie, 28 lutego 2022 r. Wstawka: logo Disneya.

Zdjęcie satelitarne przedstawiające pożar magazynu i zniszczone pola w Czernihowie na Ukrainie, 28 lutego 2022 r. Wstawka: logo Disneya.
(Reuters)

po DisneyWarner Bros. i Sony ogłosiły, że przestaną dystrybuować filmy w Rosji, w tym długo wyczekiwane filmy Warnera „Ordynans”Podobnie ogłoszono we wtorek Paramount Pictures. Obejmuje to nadchodzące wydania, takie jak „Sonic the Hedgehog 2” i „The Lost City”.

Europejska Unia Nadawców ogłosiła w zeszłym tygodniu Rosja nie będzie mogła wziąć udziału w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizjiodbędzie się w Turynie w maju.

Maneskin z Włoch wykonuje Zitti E Buoni po wygraniu Wielkiego Finału Konkursu Piosenki Eurowizji w Ahoy Arena w Rotterdamie, w sobotę 22 maja 2021 r. W zeszłym tygodniu Europejska Unia Nadawców ogłosiła, że ​​Rosja nie zostanie dopuszczona do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji , który odbędzie się w Turynie w maju.

Maneskin z Włoch wykonuje Zitti E Buoni po wygraniu Wielkiego Finału Konkursu Piosenki Eurowizji w Ahoy Arena w Rotterdamie, w sobotę 22 maja 2021 r. W zeszłym tygodniu Europejska Unia Nadawców ogłosiła, że ​​Rosja nie zostanie dopuszczona do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji , który odbędzie się w Turynie w maju.
(Agencja prasowa)

Wiodące firmy rozrywkowe

Live Nation Entertainment ogłosiło we wtorek, że „zdecydowanie potępia rosyjską inwazję na Ukrainę”.

„Nie będziemy promować ofert w Rosji i nie będziemy prowadzić interesów z Rosją. Jesteśmy w trakcie sprawdzania naszych dostawców, abyśmy mogli przestać robić interesy z dowolnymi dostawcami z Rosji” – podała firma w oświadczeniu.

Kilka firm, w tym Google, TikTok, YouTube, DirecTV i Meta, ograniczyło dostęp do RT America, państwowych rosyjskich mediów, które Departament Stanu USA określa jako krytyczny element „rosyjskiego systemu dezinformacji i mediów”.

Apple ogłosił, że przestanie sprzedawać wszystkie swoje produkty w Rosji, w tym iPhone, iPad, Mac i inne urządzenia.

Tim Cook, dyrektor generalny Apple.  Firma technologiczna zapowiedziała, że ​​przestanie sprzedawać swoje produkty w Rosji.

Tim Cook, dyrektor generalny Apple. Firma technologiczna zapowiedziała, że ​​przestanie sprzedawać swoje produkty w Rosji.
(Agencja prasowa)

„Robimy wszystko, co w naszej mocy dla naszych zespołów [in Ukraine] I wesprze lokalne działania humanitarne” – napisał w zeszłym tygodniu prezes Apple Tim Cook.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Netflix powiedział, że tak nie nadawaj 20 rosyjskich państwowych kanałów telewizyjnych, które muszą być nadawane zgodnie z rosyjskimi przepisami medialnymi.

Michael Ruiz z Fox News i The Associated Press przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *