Imran Khan w Pakistanie został zwolniony ze stanowiska premiera po wotum nieufności

Parlament pakistański uchwalił wotum nieufności wobec Imrana Khana jako premiera.

dlaczego to ma znaczenie: Chwila Brak byłego premiera Pakistanu Ukończył pełną pięcioletnią kadencję, a była gwiazda krykieta jako pierwsza zostanie usunięta ze stanowiska w wyniku wotum nieufności, New York Times Notatki.

W liczbach: Wniosek został przyjęty w niedzielę czasu lokalnego w 342-osobowym parlamencie 174 głosami – więcej niż wymagana była zwykła większość, podał Guardian. Washington Post.

Przywództwo w wiadomościach: Sąd Najwyższy kraju Powiedział w czwartek, że głosowanie powinno odbyć się po odkryciu działań rządzącej pakistańskiej partii Tehreek-e-Insaf kierowanej przez Khana Wstrzymywanie wniosku o wotum nieufności przeciwko niemu w zeszłym tygodniu były niezgodne z konstytucją, BBC raporty.

  • Khan widział ostatnio kilka rozłamów – szczególnie był głównym sojusznikiem Wycofanie się z koalicji rządzącejCo kosztowało go w zeszłym miesiącu większość w parlamencie.

Wielkie zdjęcie: on jest Objął urząd w 2018 roku. Po kandydowaniu jako polityk antyestablishmentowy, przyrzekł wykorzenić korupcję w polityce. Ale partie opozycyjne powiedziały, że nie udało mu się tego osiągnąć, według Al Jazeera.

  • Liderzy opozycji oskarżyli również Chana o złe zarządzanie gospodarką w warunkach wysokiej inflacji w kraju New York Times.

Co dalej: Wybory mają odbyć się w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

  • Według The Washpost przywódca opozycji Shahbaz Sharif, przywódca pakistańskiej Ligi Muzułmańskiej, który prowadził kampanię przeciwko Chanowi, ma zostać tymczasowym premierem.

powrót do zdrowia: Premier Pakistanu „nigdy nie pozwoli” CIA na wykorzystanie baz do operacji w Afganistanie

Od redakcji: To przełomowa historia. . Sprawdź ponownie, aby uzyskać aktualizacje

READ  Wiadomości o wojnie ukraińsko-rosyjskiej: Aktualizacje przypominające walki na Wschodzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.