„Inside Out 2” najbardziej dochodowym filmem 2024 roku, po „Dune 2”

„Inside Out 2” wciąż wywołuje uśmiech na twarzy, podczas gdy animowana kontynuacja Disneya i Pixara nadal dominuje w sprzedaży biletów w drugi weekend. W piątek ten emocjonujący film zarobił 30,5 miliona dolarów, zwiększając jego przychody krajowe do 285,7 miliona dolarów. To wystarczy, aby przebić „Dune: Part Two” (282 miliony dolarów) i stać się jak dotąd najbardziej dochodową premierą w Ameryce Północnej w 2024 roku – i to z zaledwie ośmioma pełnymi dniami w kinach.

Co więcej, „Inside Out 2” ustanowiło kolejny rekord, z potencjałem na największy drugi weekend w historii filmu animowanego. Obecnie dotyczy to wyemitowanego wiosną zeszłego roku filmu „The Super Mario Bros. Movie”, który w drugiej klatce zarobił 92,3 miliona dolarów. Niezależnie od tego, czy uda się to osiągnąć, czy nie, nadal jest to ogromny sukces dla Disneya i Pixara oraz sukces mile widziany po rozpoczęciu sezonu letniego serią słabych występów.

Na trzecim miejscu znalazł się film „The Bikeriders” z wytwórni Focus Features, który w piątek i przedpremierowe pokazy zarobił 4 miliony dolarów z 2641 kin. Oczekiwania, że ​​przed weekendem zarobi od 8 do 10 milionów dolarów, wydają się być zgodne z oczekiwaniami.

Pierwotnie miał ukazać się w Disney i 20th Century Studios, wyreżyserowany przez Jeffa Nicholsa dramat motocyklowy stał się zdobywcą wielu nagród, a premiera w Telluride zeszłej jesieni i pomyślny jesienny termin premiery. Jednak producent New Regency zdecydował się przełożyć premierę filmu ze względu na strajki w Hollywood i zaczął szukać nowego dystrybutora. Wkrótce „Bikeriders” zyskało globalny zasięg. Teraz, gdy z tyłu widać strajk SAG-AFTRA, obsada filmu, w skład której wchodzą Austin Butler, Jodie Comer i Tom Hardy, będzie miała dostęp do kanału promocyjnego.

Być może warto było czekać na moc gwiazdy, mimo że budżet produkcji Bikeriders nadal wynosił 40 milionów dolarów. Komentarze są pozytywne (różnorodny Główny krytyk Peter Debruge nazwał go w swojej recenzji „ojcem chrzestnym” filmów motocyklowych), a pierwsi nabywcy biletów najwyraźniej pokochali ten film, o czym świadczy ocena „B” przyznana przez firmę Cinema Score zajmującą się badaniem publiczności. Są to czynniki korzystne dla na dłuższą metę, na co „Motocykliści” będą musieli pokładać w nim nadzieję.

READ  Producent Wakanda Forever ujawnia, dlaczego jest tylko jedna scena po napisach (ekskluzywny)

Drugie miejsce zajmuje film „Bad Boys: Ride or Die” wyprodukowany przez Sony i Columbię, który w trzeci weekend premiery ma osiągnąć 18,4 miliona dolarów. Kontynuacja ma przekroczyć 150 milionów dolarów na rynku krajowym w przyszłym tygodniu, pozostając nieco w tyle za swoim poprzednikiem, „Bad Boys for Life” z 2020 roku. Wydawnictwo duetu Will Smith-Martin Lawrence plasuje się obecnie na szóstym miejscu pod względem przychodów w kraju. W tym roku; To wyprzedziło sequel Sony „Ghostbusters: Frozen Empire” (113 milionów dolarów) o pięć dni.

Sony zajęło także czwarte miejsce z filmem „The Garfield Movie” i nadal szuka pracy, a animowany rywal „Inside Out 2” kradnie show. Finansowany przez firmę Alcon film Cats spodziewa się, że w piąty weekend wyniesie 3,2 miliona dolarów, a do niedzieli w kraju ma przekroczyć 85 milionów dolarów.

„Królestwo Planety Małp” wciąż plasuje się w pierwszej piątce. 20th Century Studios i sequel science-fiction Disneya chcą dodać około 4 miliony dolarów w siódmy weekend premiery. W kraju przekroczył już 160 milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *