Cameron Young zdobył 59 punktów, najniższy wynik w PGA Tour od 4 lat

CROMWELL, Connecticut — Cameron Young wykonał par putt z odległości zaledwie 3 metrów w meczu kategorii 11 do 59 w sobotę podczas zawodów Travellers Championship, pierwszej od prawie czterech lat rundy PGA Tour w kategorii poniżej 60 lat.

Young trafił dwa orły na poziomie 4, wbił klinem o długości 142 jardów na trzecim dołku i wbił 15. dołek o długości 280 jardów na odległość 4 stóp.

Była to 13. runda do lat 60, odkąd Al Geberger po raz pierwszy nazwał „magiczną liczbę” golfa podczas zawodów Memphis Classic w 1977 r. Scottie Scheffler ostatni raz wystąpił w TPC Boston w 2020 r. w The Northern Trust.

Nie dało to nawet Youngowi przywileju posiadania rekordu trasy w TPC River Highlands. Jim Furyk zdobył 58 punktów w Travellers Championship 2016, najniższej rundzie w historii PGA Tour.

Young był w stanie podnieść piłeczkę golfową, oczyścić ją i położyć na krótkiej trawie ze względu na mokre warunki na polu golfowym i możliwość częstszych opadów deszczu.

Mogło spaść jeszcze niżej. Po tym, jak jego orzeł trafił na 15. dołku, Young uderzył z tee na 16. dołku par 3 z wysokości 7 stóp i nie trafił w krótki birdie putt. Na zamykającym dołku, potrzebując birdie do pobicia rekordu Furyka, uderzenie Younga osiadło na stromej ścianie bunkra na torze wodnym i nie był w stanie umieścić go na greenie.

W tym roku podczas tournée po całym świecie nadal notował ten sam wynik w siódmej rundzie, wynoszący 59 lub mniej, w tym 59 uzyskany przez Joaquína Niemanna w LIV Golf League i rekordowy wynik 57 uzyskany przez Cristobala del Solara podczas rejsu Korn Ferry Tour w Bogocie. ,Kolumbia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *