iOS 16 CarPlay: optymalizacja nowych aplikacji, wiadomości i podcastów

Apple zaoferował plik Nowa generacja CarPlayy podczas WWDC 2022, oraz Wspaniały Wyglądasz niesamowicie. CarPlay przejmuje pełną kontrolę nad ekranem informacyjno-rozrywkowym, elementami sterującymi na desce rozdzielczej i nie tylko dzięki wibracjom Apple Car.

Podczas gdy Projekt Tytan Pozostaje to projektem badawczo-rozwojowym, a Apple twierdzi, że pierwsze samochody, które będą współpracować z następną generacją CarPlay, zostaną ogłoszone dopiero pod koniec przyszłego roku. Istnieje duża szansa, że ​​kierowcy będą musieli poczekać do 2024 lub 2025 roku, aby zasiąść za kierownicą nowej generacji CarPlay.

iOS 16 zawiera kilka aktualizacji CarPlay, które będą dostępne dla wszystkich tej jesieni.

Aplikacje CarPlay

Czasami Apple dodaje Nowe kategorie aplikacji do CarPlay w głównych aktualizacjach iOS. Poprzednie kategorie obejmują zamawianie jedzenia, parkowanie i ładowanie pojazdów elektrycznych. iOS 16 rozszerza obsługę aplikacji na dwie nowe kategorie: uruchamianie i prowadzenie aplikacji do zrobienia.

To właśnie Apple Mówi O nowych kategoriach:

W CarPlay dostępne są aplikacje do misji paliwowych i napędowych. Twoje ulubione aplikacje, które pomogą Ci zatankować, zapewnią informacje o trasie, pomoc w opłatach drogowych, pomoc w holowaniu i nie tylko, mogą znaleźć dom w CarPlay.

Spodziewaj się, że aplikacje w tych kategoriach otrzymają wsparcie CarPlay od jesieni i przez następny rok.

Wiadomości i podcasty

W CarPlay w iOS 16 pojawią się dwie inne zmiany, które nie będą wymagały przyszłych aktualizacji aplikacji. Apple przyspiesza przepływ wiadomości podczas korzystania z Siri, a aplikacja Podcasty rozszerza swoją bibliotekę.

Począwszy od iOS 16, kierowcy będą mieli możliwość automatycznego wysłania wiadomości po tym, jak Siri ją dla Ciebie sprawdzi. Jeśli zamiana mowy na tekst działa zgodnie z oczekiwaniami, spowoduje to usunięcie aktualnie wymaganego kroku podczas przeglądania wiadomości w CarPlay. Jeśli zdecydujesz się edytować wiadomość, CarPlay oferuje przycisk edycji do przeglądania wiadomości.

READ  Mówi się, że Apple ocenia próbki wyświetlacza BOE OLED dla iPhone’a 14

Apple pokazuje również więcej funkcji aplikacji Podcasty w CarPlay z systemem iOS 16. Obecna aplikacja Podcasty w CarPlay koncentruje się na funkcji Posłuchaj teraz, ale inne sposoby na znalezienie odpowiedniego odcinka podcastu wymagają aplikacji na iPhone’a.

Począwszy od iOS 16, użytkownicy będą mogli znajdować pobrane lub zapisane odcinki. Aplikacja umożliwi teraz także oglądanie najnowszych odcinków programów w Twojej bibliotece. Prawdopodobnie otrzymamy również nowe opcje tapet, chociaż pierwsza wersja beta dewelopera ich nie zawiera.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.