iOS 17.5 beta 1: Oto wszystko, co nowe

Firma Apple udostępniła dzisiaj programistom pierwszą wersję beta systemu iOS 17.5, po miesięcznej przerwie bez wersji beta. Choć pierwsza wersja beta iOS 17.5 to stosunkowo niewielka aktualizacja, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

Szczegóły bety iOS 17.5

iOS 17.5 beta 1 ma numer kompilacji 21F5048f. Jest teraz dostępna dla zarejestrowanych programistów, którzy mogą aktualizować aplikację Ustawienia, przechodząc do opcji Ogólne, a następnie wybierając opcję Aktualizacja oprogramowania. Oczekujemy, że iOS 17.4 zostanie udostępniony publicznym beta testerom jeszcze w tym lub przyszłym tygodniu.

Co nowego w pierwszej becie iOS 17.5?

Instalacja internetowa

W Unii Europejskiej iOS 17.5 zapewnia obsługę instalowania aplikacji bezpośrednio ze strony internetowej dewelopera. W zeszłym miesiącu Apple ogłosiło wprowadzenie nowej funkcji „Dystrybucja w Internecie”, wyjaśniając, że umożliwia ona programistom dystrybucję aplikacji na iOS bezpośrednio z ich witryny internetowej.

Aby skorzystać z tej funkcji, programiści będą musieli zaakceptować nowe warunki handlowe App Store, co oznacza, że ​​będą płacić podstawową opłatę technologiczną w wysokości 0,50 euro za każdą pierwszą roczną instalację przekraczającą 1 milion w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Każda aplikacja rozpowszechniana w Internecie nadal będzie wymagana zgodności z wytycznymi firmy Apple dotyczącymi uwierzytelniania. Aplikacje można instalować wyłącznie z domeny witryny internetowej, którą programista zarejestrował w App Store Connect. Apple udostępni także programistom szereg interfejsów API umożliwiających integrację z funkcjami systemowymi.

Chociaż pierwsza wersja beta systemu iOS 17.5 stanowi podstawę tej funkcji, obecnie nie ma programistów oferujących swoje aplikacje za pośrednictwem tej nowej funkcji dystrybucji w Internecie. Nie spodziewamy się, że to się zmieni, dopóki iOS 17.5 nie zostanie udostępniony ogółowi społeczeństwa w maju.

Zmiany projektowe

Pierwsza wersja beta iOS 17.5 zawiera także kilka drobnych zmian w całym systemie operacyjnym.

READ  Wyłącznie: Nvidia tworzy chipy komputerowe oparte na architekturze ARM, co stanowi nowe, ważne wyzwanie dla firmy Intel
  • W aplikacji Apple Books firma Apple przeprojektowała ikonę celu czytelniczego na górnym pasku nawigacyjnym.
  • W aplikacji Ustawienia pojawił się nowy glif menu Hasła dostępu dla przeglądarek internetowych w obszarze Prywatność i bezpieczeństwo.
  • Widget podcastu został zaktualizowany i ma nowy, dynamiczny kolor, który zmienia się w zależności od grafiki aktualnie odtwarzanego podcastu.

Niepożądany nowy system śledzenia

Według kodu, który znalazłem 9 do 5MacWygląda na to, że iOS 17.5 zawiera nowy system oparty na funkcjach zapobiegających prześladowaniu dla akcesoriów takich jak AirTags. Dzieje się tak po tym, jak Apple ogłosił w zeszłym roku partnerstwo z Google w celu pracy nad „nowymi specyfikacjami branżowymi mającymi na celu rozwiązanie problemu niechcianego śledzenia”.

Ciągi dodane do aplikacji Find My ujawniają, że iOS rozpozna akcesoria śledzące, nawet jeśli nie są zatwierdzone przez Apple lub Find My, i pomoże użytkownikom je wyłączyć.

„Ten element nie jest obsługiwany w sieci Apple Find My. Możesz wyłączyć ten element i uniemożliwić mu udostępnianie swojej lokalizacji właścicielowi. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie internetowej producenta tego przedmiotu” – jeden z mówią nowe wątki.

więcej

według Aaron Peres na TwitterzeiOS 17.5 zawiera także aktualizację dla użytkowników MDM: „Rozwiązania MDM mogą teraz wymusić wersję próbną podczas automatycznej rejestracji urządzenia”.

Dowiedziałeś się czegoś jeszcze nowego w iOS 17.5? Daj nam znać w komentarzach.

Co dalej z iOS 17.5?

Czas pokaże, czy Apple zaplanuje więcej zmian w iOS 17.5 niż te, które zostały wprowadzone dzisiaj. Koncentrujemy się wyraźnie na Unii Europejskiej, ponieważ Apple w dalszym ciągu dostosowuje się do ustawy Komisji Europejskiej o rynkach cyfrowych.

iOS 17.5 zostanie prawdopodobnie udostępniony szerszej publiczności w połowie lub pod koniec maja. Będzie to ostatnia aktualizacja iOS 17 wydana przed zaprezentowaniem przez Apple iOS 18 na czerwcowej konferencji WWDC.

READ  Nagrody App Store nagradzają najlepsze aplikacje i gry 2022 roku

Czytaj:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *