Potrójny hat-trick Giannisa nie wystarczył, aby Bucks przegrali z Wizards 117-113

On gra

WASZYNGTON, DC – Milwaukee jest lepiej zrównoważoną drużyną w defensywie, odkąd Doc Rivers objął stanowisko głównego trenera 29 stycznia, ale nawet on nie rozumiał, dlaczego jedna z najlepszych drużyn w lidze tak źle radzi sobie na wyjazdach.

Wtorek był kolejnym przykładem, kiedy po dwóch dniach przerwy w stolicy kraju skromni Wizards pokonali Bucks 117-113.

Łączny bilans Bucksów wyniósł 47-28, a Wizards przerwali serię trzech porażek z rzędu i poprawili bilans do 15-61.

„Myślę, że nas przewyższyli” – powiedział Rivers. „Daj im kredyt zaufania. Myślałem, że są coraz szybsi. Zaatakowali. Wzięliśmy dwa dni wolnego nie bez powodu – żeby odzyskać nogi. I czułem, że byliśmy bardzo niechlujni. Może to miało z tym coś wspólnego. Ja nie wiem. Nie wiem, czy potraktowaliśmy ich poważnie, czy „Nie, szczerze mówiąc. Myślałem, że nas przewyższyli”.

Podczas tej porażki powróciły pewne złe nawyki defensywne z pierwszej połowy sezonu Bucks, a mianowicie słaba obrona w fazie przejściowej. Zostało to w zły sposób uwidocznione pod koniec pierwszej połowy, kiedy Jared Butler z Waszyngtonu na pięć sekund przed końcem nie wykorzystał niecelnego rzutu wolnego od Antetokounmpo, a po upływie czasu gry Anthony Gil umieścił go w drugiej końcówce.

Następnie Waszyngton prowadził 12-1, otwierając drugą połowę, a ostatnie pięć punktów szybko zdobyło po łatwych przejściach po nieudanej próbie Milwaukee. Ta seria dała Waszyngtonowi prowadzenie 70-55, a oni potrzebowali tych 15 punktów przewagi.

„Nie zatrzymaliśmy się na całą noc” – powiedział Rivers. „Zmiażdżyli nas w przejściach. To właśnie robią. Rozmawialiśmy o tym przed meczem. Na początku trzeciej kwarty mieliśmy nieuzasadnione zagrania w fazie przejściowej na zasadzie „D”. Trzy lub cztery razy zakradli się za nas i wybili nas. Tak, to rozczarowująca strata. Nie ma wiele do powiedzenia na ten temat. To.”

Bucks prowadzili pięcioma punktami pod koniec trzeciej tercji i 91-88 po tym, jak Antetokounmpo rozpoczął trzecią kwartę wiadro, ale Wizards odpowiedzieli szybką serią 9-0 i objęli 12-punktowe prowadzenie.

Butler trafił w tym odcinku dwa rzuty za trzy punkty, a Deni Avdija za trzy punkty.

Na 6 minut i 12 sekund przed końcem Milwaukee ponownie było przy piłce przy stanie 104-102, ale nie potrafiło zatrzymać piłki przy wystarczającej liczbie koszy.

„Myślę, że wykorzystali tę małą zabawę bardziej niż my” – powiedział Pat Connaughton. „Wpadli w rytm, oddali kilka mocnych strzałów, ale pod koniec dnia wydawało się, że nie możemy zdobyć dodatkowego posiadania, dodatkowego strzału, słabszego kopnięcia, dodatkowego zbiórki, cokolwiek. I tyle. „Powód, dla którego nie mogliśmy odnieść zwycięstwa, jakiego chcieliśmy”.

Być może słusznie, decydujący kosz Czarodziejów pojawił się w fazie przejściowej – po tym, jak Khris Middleton wykonał układ, który zremisował z Bucksami do stanu 115-113 – kiedy Gill uniknął próby przełożenia. Pierwszą bramkę przegapił po walce Pata Connaughtona w końcówce, ale Gill był osamotniony i zdołał ją zebrać i odłożyć na 8,3 sekundy przed końcem.

READ  Gdyby Brock Purdy doznał dziś kolejnego wstrząśnienia mózgu, w lidze NFL panowałby chaos

„Wiesz, że to zespół, który będzie grał szybko, że będzie dobrze prosperował w okresie przejściowym” – powiedział Antetokounmpo. „Nie wykonaliśmy wystarczająco dobrej roboty, aby wrócić”.

Następnie wspomniał o kilku kiepskich zagraniach przejściowych, które go wyróżniały, oraz o zawodnikach Wizards, którzy lubią biegać.

Myślę, że zagrali dzisiaj dobrze i zmusili nas do zapłaty” – powiedział.

Middleton zakończył mecz z 24 punktami, dziewięcioma zbiórkami i sześcioma asystami, a Antetokounmpo zanotował triple-double. Byli jedynymi starterami, którzy osiągnęli dwucyfrowy wynik. Bobby Portis zdobył 12 punktów i zebrał 12 zbiórek z ławki rezerwowych, a Connaughton zdobył 15 punktów.

Corey Kispert zdobył 27 punktów, a Butler dodał 17 punktów, prowadząc Waszyngton w trudnej sytuacji, a łącznie sześciu zawodników osiągnęło dwucyfrowy wynik dla Wizards.

Giannis Antetokounmpo zdobywa kolejnego hat-tricka w meczu przeciwko Wizards

Kandydat Bucks na MVP zdobył we wtorkowy wieczór 35 punktów, 15 zbiórek i 10 asyst, co zapewniło mu 10. triple-double w sezonie. Miał 45 laty Triple-double w sezonie zasadniczym w karierze i piąte w meczu przeciwko Wizards.

To najwięcej, jakie strzelił przeciwko jakiejkolwiek drużynie w sezonie zasadniczym. Miał też cztery gole przeciwko Indianie i Miami. Strzelił także gola przeciwko Heat w fazie play-off.

Niestety, Milwaukee nie wystarczyło, aby odrobić dwucyfrowy deficyt w końcówce meczu z Wizards.

Antetokounmpo mógłby zaliczyć triple-double w pierwszej połowie, gdyby w 4 minucie i 26 sekundach nie został odesłany na ławkę rezerwowych za dwa faule. Pierwszą kwartę zakończył z pięcioma punktami, dwiema asystami i dwoma zbiórkami, a drugą połowę z 11 punktami, siedmioma asystami i dwoma zbiórkami.

Zdobył 20 punktów, zebrał 11 zbiórek i miał 10 asyst po trzech kwartach, co pomogło Bucksom zmniejszyć 15-punktowy deficyt do 91-86 przed czwartą kwartą.

Antetokounmpo przełamuje także remis z LeBronem Jamesem w większości meczów w karierze, zdobywając 30 lub więcej punktów, 10 lub więcej zbiórek i pięć lub więcej asyst, zdobywając 128. Wilt Chamberlain jest na 3. miejscu w historii ze 148 punktami, a były gwiazdor Bucks Kareem Abdul- Na pierwszym miejscu są Jabbar i Oscar Robertson, którzy zdobyli 157 punktów.

Jest 25y Taki mecz w tym sezonie dla Antetokounmpo, dobry dla siódmego miejsca w sezonie. Robertson jest szósty po 28 w sezonie 1970–71.

Antetokounmpo również utrzymał prowadzenie, notując średnio co najmniej 30 punktów, 10 zbiórek i pięć asyst drugi sezon z rzędu. Dorównał – jak się domyślacie – Robertsonowi w latach 1960-62 jako jedyny zawodnik, który dokonał tego w kolejnych latach.

Jordan Poole ma double-double i prowadzi Wizards

Pochodzący z Milwaukee Jordan Poole miał ciężki pierwszy sezon w Waszyngtonie, a 24-latek trafiał zaledwie 32% rzutów zza linii trzech punktów i zdobywał średnio 17 punktów na mecz. Jednak przeciwko Bucks zdobył swój drugi dublet w sezonie i szósty w karierze.

Ball zdobył 16 punktów i rozdał 13 asyst, co jest najwyższym wynikiem w sezonie, a jego umiejętności rozgrywania pomogły Kispertowi i Butlerowi osiągnąć najwyższą liczbę punktów w sezonie.

Pierwotnie wybrany na 28. miejsce przez Golden State w 2019 r., Ball pomógł Warriors zdobyć tytuł w 2022 r., ale był częścią pozasezonowej wymiany z Chrisem Paulem.

READ  La Liga: Barcelona - Elche - cele i zawartość

Johnny Davis, pochodzący z La Crosse i absolwent Uniwersytetu Wisconsin, został wybrany z numerem 10 w drafcie na rok 2022 przez Wizards. Po rozegraniu zaledwie 28 meczów w pierwszym roku swojej kariery mierzący 180 centymetrów strzelec wystąpił w 44 meczach przed wtorkowym meczem. Grał więcej w drugiej połowie marca, spędzając około 18 minut w ostatnich dziewięciu meczach (dwa starty).

We wtorek zagrał 18 minut na ławce rezerwowych, ale został wygwizdany za cztery faule. Miał 0 na 2 z parkietu, a także miał dwie zbiórki i asystę.

Pięć liczb

1-6 Bucks zdobywają bramkę bez Damiana Lillarda

17 Obie drużyny popełniły faule w ciągu pierwszych 14 minut i 10 sekund meczu (11 przeciwko Milwaukee, 6 przeciwko Waszyngtonowi). Podczas ostatniej 10:50 drugiej kwarty sędziowie gwizdnęli ostatni gwizdek zaledwie sześć razy (5 w Waszyngtonie, 1 w Milwaukee). Wizards w pierwszej kwarcie wykorzystali 8 z 11 rzutów wolnych, pozostając w zasięgu Bucksów i po jednej przegrywając 28-27. W pierwszej połowie Waszyngton zakończył mecz 9 na 12, a Milwaukee 6 na 11.

18-20 Rekord Bucksa. Orlando jest jedyną drużyną z pierwszej szóstki każdej konferencji, która notuje porażki na wyjazdach. Bucksom do końca sezonu zasadniczego pozostały dwa mecze wyjazdowe: 12 kwietnia z Oklahoma City i 14 kwietnia z Orlando.

Antetokounmpo: Poniżej 0,500? niesamowity. Nie wiem. Nie wiem. Kiedy ostatni raz przegraliśmy w Waszyngtonie? (7 listopada 2021) Tak. Więc… nie wiem, stary. Chciałbym to zrobić. Oczywiście musimy być lepsi na trasie. Mam nadzieję, że w ciągu ostatnich siedmiu meczów zrobimy postęp – nie wiem, czy mamy mecze na wyjeździe – ale musimy być lepsi. Mam nadzieję, że uda nam się awansować do play-offów.

Następnie Antetokounmpo odbył dwa wyjazdy Bucks na zachodnie wybrzeże, gdzie ogólnie zdobył 2-7.

„To był prawdopodobnie jeden z najcięższych dla nas lat na trasie. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy lepsi”.

Ze względu na sezonowe mistrzostwa Bucks rozegrają w tym sezonie tylko 40 meczów wyjazdowych zamiast tradycyjnych 41 meczów.

211 Trzy punkty zdobyte przez Malika Beasleya w tym sezonie dały mu przewagę nad Lillardem (210) w wyścigu o ustanowienie rekordu franczyzy w jednym sezonie. Ray Allen ustanowił rekord Bucks, zdobywając 229 trójek w sezonie 2001-02.

Na nieszczęście dla Bucks, Beasleyowi w przegranej z Wizards zabrakło zaledwie 1 na 10 trzech punktów i w sumie 2 na 13 punktów.

4500 Rzuty wolne dla Giannisa Antetokounmpo po trafieniu 5 na 9 przeciwko Waszyngtonowi. Ma dopiero 58 laty Gracz, który osiągnie co najmniej 4500. Tylko ośmiu aktywnych graczy ma więcej.

Pat Beverley opuszcza mecz Bucks z powodu kontuzji w trzeciej kwarcie

Rozgrywający Bucks, Pat Beverley, pokuśtykał prosto do szatni w połowie trzeciej kwarty po tym, jak jego prawa stopa wylądowała na prawej stopie Paula po bloku bekhendowym Beverleya na strażniku Wizards.

Był to duży cios dla Milwaukee, które ze względu na naderwanie prawej pachwiny nie miało już wyjściowego rozgrywającego Damiana Lillarda.

Gdy Waszyngton prowadził 78-64, Paul rzucił 5-metrowy skoczek. Beverley zablokował strzał, a gdy Paul wylądował, machnął prawą nogą przed siebie. Pęd Beverleya przeniósł go na prawo od ciała Paula, ale ich stopy spotkały się na korcie.

READ  Rekrut New York Mets, Thomas Nideau

Beverley pozostał na miejscu i przytrzymał nogę, gdy gra toczyła się po drugiej stronie boiska. Po tym jak Bucks oddali piłkę, piłka szybko wróciła w drugą stronę i Paul skierował się prosto do Beverley, ale nogi wymknęły mu się spod nóg w zachodniej części boiska od wczesnego kontaktu między nimi. Paul mocno uderzył w kort, kiedy wślizgnął się między nogi Beverly i stracił piłkę.

Gra została przerwana, a boisko w końcu oczyszczone, a Malik Beasley sfaulował, więc Pat Connaughton mógł zastąpić Beverleya, który od razu udał się do szatni Bucks.

Beverley, który grał już z naderwaniem więzadła w prawym nadgarstku, rozegrał 22 minuty i zanotował pięć zbiórek, trzy asysty, dwa punkty, jeden blok i jedną asystę.

Wrócił na ławkę rezerwowych Milwaukee w ostatnich sekundach trzeciej kwarty z czymś, co klub określił jako skręconą prawą kostkę, ale nie zagrał już więcej.

Po meczu Beverley poruszał się po szatni bez zauważalnego utykania i zapewniał reporterów, że wszystko z nim w porządku.

„Myślę, że to skręcenie kostki” – powiedział Rivers po meczu. „Myślę, że wszystko będzie w porządku. Nie wiem, czy będzie tęsknił za meczami, czy nie”.

więcej: Jak Giannis Antetokounmpo nauczył się panować nad sobą i grać najlepszą koszykówkę w swojej karierze?

Damian Lillard pauzuje z powodu nowej kontuzji

Po porażce Bucksów w Nowym Orleanie 28 marca Damian Lillard spotkał się z mediami ze szwami w dolnej wardze. Mówił o klęczeniu na jednej nodze.

Jedyną kontuzją, na którą nie zgłosił się na ochotnika, było naciągnięcie prawej pachwiny, które wykluczyło go z gry we wtorek wieczorem w Waszyngtonie. Po raz pierwszy w tym sezonie gwiazdor znalazł się na liście z powodu kontuzji. Trener Bucks, Doc Rivers, powiedział przed meczem w Waszyngtonie, że All-Star jest już w Milwaukee.

„Trzeba zachować ostrożność” – Rivers powiedział o kontuzji. „Nie ma się czym martwić. Wszystkie jego testy wypadły dobrze. Być może zagra jutro. Ale najprawdopodobniej będzie to jutro lub w Toronto (piątek).

Lillard opuścił zwycięstwo Milwaukee w Atlancie 30 kwietnia z powodów osobistych.

więcej: Damian Lillard mówi, że jest szczęśliwy w Milwaukee, ale nadal szuka pocieszenia w ataku Bucks

Patrick Baldwin Jr. nie zagra w Wizards

Pochodzący z Sussex i absolwent Uniwersytetu Wisconsin-Milwaukee Patrick Baldwin Jr. nie zagrał we wtorek wieczorem przeciwko Bucks, ponieważ został przydzielony do drużyny Waszyngtonu G League, aby pomóc w fazie play-off. W Capital City Go-Go dołączył do niego pochodzący z Milwaukee Michael Foster Jr., który w sezonie zasadniczym notował średnio 10,6 punktu i 7,5 zbiórek dla drużyny rozwojowej.

Baldwin Jr. rozegrał w tym sezonie 32 mecze (cztery starty) dla Wizards, trafiając 27,7% rzutów spoza linii trzech punktów i notując średnio 3,0 punkty i 2,6 zbiórek na mecz.

Baldwin Jr., pierwotnie wybrany przez Golden State w pierwszej rundzie draftu w 2022 roku, był częścią pozasezonowej wymiany, w ramach której również pochodzący z Milwaukee Jordan Poole został wysłany do Waszyngtonu w zamian za rozgrywającego Chrisa Paula.