Ishan Wahey: USA oskarża byłego menedżera Coinbase w pierwszej sprawie dotyczącej handlu informacjami poufnymi krypto

Menedżer produktu wymiany kryptowalut Ishan Wahi i jego brat Nikhil Wahi zostali aresztowani w czwartek w Seattle i mają pojawić się w sądzie federalnym później tego dnia.

Oni i ich przyjaciel Samir Ramani, trzeci oskarżony, również stoją w obliczu zarzutów cywilnych związanych z SEC. Ramani jest wolny.

Prokuratorzy powiedzieli, że Ishan Wahi, lat 32, podzielił się tajnymi informacjami o nadchodzących ogłoszeniach nowego krypto-zasobu, który umożliwi użytkownikom Coinbase handel za pośrednictwem giełdy.

Prokuratorzy powiedzieli, że Nikhil Wahi (26 lat) i Ramani (33 lata) wykorzystali portfele blockchain Ethereum do nabycia aktywów, handlując co najmniej 14 razy przed ogłoszeniami Coinbase od czerwca 2021 r. i kwietnia 2022 r., generując co najmniej 1,5 miliona dolarów nielegalnych zysków.

„Oszustwo jest oszustwem, niezależnie od tego, czy ma miejsce na blockchain, czy na Wall Street”, powiedział w oświadczeniu Damian Williams, prokurator USA na Manhattanie.

Prokuratorzy powiedzieli również, że Ishaan Wahi kupił bilet w obie strony do Indii po tym, jak szef ochrony Coinbase wezwał go na spotkanie do biura firmy w Seattle. Prokuratorzy powiedzieli, że organy ścigania uniemożliwiły mu wejście na pokład samolotu 16 maja.

Andrew St. Laurent, adwokat Eshan Wahi, odmówił komentarza. Prawnik Nikhila Wahi nie odpowiedział od razu na prośby o komentarz. Prawnik Ramaniego nie został od razu zidentyfikowany.

Philip Martin, dyrektor ds. bezpieczeństwa w Coinbase, powiedział, że firma udostępniła powodom wyniki wewnętrznego dochodzenia dotyczącego handlu.

„Zobowiązujemy się dokładać wszelkich starań, aby wszyscy uczestnicy rynku mieli dostęp do tych samych informacji” – napisał Martin na Twitterze.

W zeszłym miesiącu prokuratorzy federalni na Manhattanie oskarżyli byłego menedżera produktu w OpenSea, największym internetowym rynku niewymiennych tokenów, o handel poufnymi informacjami w tym, co prokuratorzy określili jako pierwszy taki przypadek dotyczący zasobów cyfrowych.

READ  Kontrakty terminowe Dow: „szybka” zmiana Fed uderza w rynkowy rajd; Elon Musk kradnie grzmot Donalda Trumpa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.