Izrael zmienia swoją strategię wojenną Wzgórze

the Siły Obronne Izraela Armia izraelska rozpoczęła nową fazę wojny przeciwko palestyńskiemu ruchowi Hamas.

Pięć brygad – składających się z kilku tysięcy żołnierzy – wycofa się ze Strefy Gazy w nadchodzących tygodniach.

Marek RegevStarszy doradca w Kancelarii Premiera Izraela powiedział, że cięcia są konieczne, aby dokonać rotacji sił w oczekiwanej długiej wojnie.

„Musimy być przygotowani na dłuższą metę” – powiedział Regev. Wywiad ze Sky News. „Musimy teraz wyciągnąć żołnierzy, aby ich odciążyć”.

Nowy etap następuje po tym, jak amerykańscy urzędnicy udali się w zeszłym miesiącu do Izraela i wywarli na nich presję, aby jeszcze bardziej ograniczyli walki 20 000 Według lokalnych danych dotyczących zdrowia w Gazie jedna osoba zmarła.

Jednak izraelscy urzędnicy twierdzą, że wojna będzie trwała przez cały 2024 rok, w mniej intensywnej fazie.

Było to oczywiste we wtorek, kiedy Izrael rzekomo zabił wyższego rangą urzędnika Hamasu Liban Był zastępcą szefa biura politycznego ruchu palestyńskiego.

Hamas poprzysiągł pomścić zabójstwo Saleha Al-ArouriegoJest to najwyższy rangą urzędnik tej grupy zbrojnej, który zginął od wybuchu wojny 7 października.

Bojownicy palestyńscy również donosili o irańskich wiadomościach wojskowych kabel Kanał, który podał, że Izrael poniósł „ogromne straty” w Gazie i upadnie w 2024 r.

Rzecznik izraelskiej armii, admirał. Daniela Hagery’ego We wtorek powiedział, że Izrael jest gotowy całkowicie pokonać Hamas.

„Najważniejszą rzeczą, jaką musimy dzisiaj powiedzieć, jest to, że jesteśmy skupieni i nadal skupiamy się na walce z Hamasem” – powiedział Hajari.

Przeczytaj pełną relację z wojny między Izraelem a Hamasem na TheHill.com.

READ  Dania ogłasza nowego króla po podpisaniu przez królową Małgorzatę historycznej abdykacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *