Telewizja Hezbollahu podała, że ​​w zamachu bombowym w Bejrucie zginął czołowy urzędnik Hamasu, Saleh Aruri.

BEJRUT (AP) – We wtorek w zamachu bombowym w Bejrucie zginął najwyższy urzędnik palestyńskiej grupy bojowników Hamas, Salih Aruri i trzech innych osób – podali urzędnicy Hamasu i libańskiej grupy Hezbollah.

Państwowa libańska Narodowa Agencja Informacyjna podała, że ​​w wybuchu, którego dokonał izraelski dron, zginęły cztery osoby. Izraelscy urzędnicy odmówili komentarza.

Jeśli za atakiem stoi Izrael, może to oznaczać poważną eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie. Przywódca Hezbollahu Syed Hassan Nasrallah zapowiedział odwet wobec wszelkich izraelskich ataków na urzędników palestyńskich w Libanie.

Urzędnik Hamasu, Bassem Naim, potwierdził Associated Press, że Aruri zginął w wybuchu. Urzędnik Hezbollahu, który wypowiadał się pod warunkiem zachowania anonimowości, aby zachować zgodność z przepisami, powiedział, że Aruri został zabity.

Aruri, jeden z założycieli wojskowego skrzydła Hamasu, stoi na czele obecności tej grupy na Zachodnim Brzegu. Przed rozpoczęciem wojny Hamas-Izrael 7 października izraelski premier Benjamin Netanjahu groził, że go zabije.

Wybuch wstrząsnął Musharrafih, jednym z południowych przedmieść stolicy Libanu, bastionem bojowego ugrupowania Hezbollah, sojusznika Hamasu. Wybuch spowodował pożar na ulicy Hadi Nasrallah na południe od Bejrutu.

Eksplozja nastąpiła po ponad dwóch miesiącach ciężkich strzelanin pomiędzy żołnierzami izraelskimi a członkami Hezbollahu wzdłuż południowej granicy Libanu.

Odkąd walki rozpoczęły się 8 października, walki skoncentrowały się kilka mil (kilometrów) od granicy, ale izraelskie siły powietrzne kilkakrotnie uderzały w cele Hezbollahu w głębi Libanu.

Wcześniej Hezbollah powiedział, że jego bojownicy przeprowadzili kilka ataków na izraelskie pozycje wojskowe wzdłuż granicy libańsko-izraelskiej.

READ  Miasto Filadelfia przywróci kolejność masek wewnętrznych, stając się pierwszym dużym miastem w USA, które to zrobi tej wiosny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *