Izraelskie czołgi docierają do centrum Rafah

Świadkowie powiedzieli agencji Reuters, że we wtorek kilka izraelskich czołgów dotarło do centrum Rafah.

Świadkowie twierdzą, że czołgi widziano w pobliżu głównego punktu orientacyjnego Rafah, meczetu Al-Awda.

Izraelskie wojsko nie skomentowało od razu rozwoju sytuacji, twierdząc, że oświadczenie w sprawie operacji w Rafah zostanie wydane później.

Raport pojawia się w czasie, gdy w nocy oddziały IDF kontynuowały działania w rejonie Rafah. Żołnierze IDF przeprowadzili precyzyjne operacje w oparciu o dane wywiadowcze wskazujące cele terrorystyczne w korytarzu Filadelfii.

W Rafah działają cztery pułki IDF

KAN poinformował, że w ciągu ostatniego dnia w Rafah działały cztery brygady IDF i rozpoczęły rozszerzanie manewrów naziemnych na nowe obszary, w tym na centrum Rafah. 401. Dywizja Pancerna, Brygada Nahal, 12. Brygada i Brygada Bislach wkroczyły do ​​Rafah w nocy.

Czołg IDF wjeżdża do centrum Rafah 28 maja 2024 r. (Źródło: ZRZUT EKRANU/TELEGRAM @najeabolehia)

Wiadomość ta jest następstwem obszernych doniesień, że IDF udało się eksmitować około 950 000 palestyńskich cywilów w ciągu dwóch tygodni rozpoczynających się 6 maja.

30-40% Rafah jest obecnie pod kontrolą IDF, a nie tylko niewielka część sektora wschodniego. 60-70% Rafah zostało całkowicie ewakuowane.

Szpitale w Rafah zostały zamknięte

Nastąpiło to w związku z pogarszającą się sytuacją humanitarną w Rafah. Kontrolowane przez Hamas ministerstwo zdrowia Gazy poinformowało we wtorek, że zarówno indonezyjski szpital polowy, jak i klinika Tal al-Sultan w Rafah zostały zamknięte, pozostawiając otwarty jedynie szpital położniczy Tal al-Sultan.

Poczta Jerozolimska Skontaktowano się z IDF w celu uzyskania komentarza, ale na razie odmówiono komentarza. Przyjęli do wiadomości raporty opublikowane przez Reuters.

Jonah Jeremy Popp i agencja Reuters wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.READ  Aktualizacja Tamar Hamlin: Obrona Billsa dokonała „znaczącej poprawy” po zatrzymaniu akcji serca w grze, mówi zespół medyczny, ale jego droga do wyzdrowienia może być długa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *