Jak oglądać pierwszą w historii transmisję na żywo z Marsa

Przez ostatnie 20 lat Mars Express Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) krążył wokół REd urlane i przesyłaj cenne dane, które ujawniają naturę Marsa. Jednak nasze poglądy na Marsa zawsze niewiele ucierpiały idiomatyczny Opóźnienia, zabierające godziny, a czasem dni, aby podróżować z powrotem na Ziemię. Ten Ma się to zmienić wraz z pierwszą transmisją na żywo z Marsa transmitowaną na żywo z Czerwonej Planety.

W piątek ESA przeprowadzi transmisję na żywo wykonanych zdjęć Mars Express z okazji rocznicy statku kosmicznego agencji kosmicznej ogłaszać w tym tygodniu. Obrazy będą transmitowane na żywo ze statku kosmicznego Kamera monitoringu wizualnego (VMC), znana również jako Mars Webcam, będzie wyświetlać nowy obraz co około 50 sekund przez cały czas trwania godzinnego wydarzenia.

Transmisja na żywo rozpocznie się 2 czerwca. Jest 12:00 po południu czasu wschodniego Możesz za jego pośrednictwem ustawić transmisję na żywo na Marsie Kanał ESA na YouTube lub przez kanał poniżej.

Pierwsza transmisja na żywo z Czerwonej Planety

Kamera internetowa Mars została pierwotnie zaprojektowana do jednej misji: monitorowania separacji lądownika Beagle 2 od statku kosmicznego Mars Express. Po przekazaniu początkowego zestawu danych, March WebCbyć Jest wyłączony. Około cztery lata później kamera została początkowo przeznaczona do działań informacyjnych, ale później została zmieniona jako samodzielne narzędzie naukowe.

„Opracowaliśmy nowe i bardziej wyrafinowane metody operacji i przetwarzania obrazu, aby uzyskać lepsze wyniki z kamery i przekształcić ją w ósmy instrument naukowy Mars Express” – powiedział Jorge Hernandez Bernal, członek zespołu VMC, w oświadczeniu ESA .

Zdjęcia Marsa wykonane aparatem są przechowywane wejść na pokład statku kosmicznego i połączyć go z kontrolą misji raz na dwa dni. Następnie jest przetwarzany i udostępniany do wglądu. Jest to dość typowe dla większości statków kosmicznych, ponieważ większość zbierania danych ma miejsce, gdy nie mają one bezpośredniego kontaktu z anteną stacji naziemnej na Ziemi. Według Europejskiej Agencji Kosmicznej statek kosmiczny może znajdować się albo po drugiej stronie Marsa lub Słońca, albo jego anteny mogą znajdować się dalej od Ziemi.

READ  Start rakiety SpaceX Falcon 9 Starlink 5-5

Dlatego kiedy widzimy obraz ciała niebieskiego, tak naprawdę nie odzwierciedla on tego, jak wygląda w danym momencie. Zamiast transmisji na żywo na Instagramie zwykle dostajemy „późny gram” lub jeden z tych zrzutów zdjęć z najciekawszymi momentami zrobionymi kilka tygodni temu.

Jednak podczas naszej godzinnej transmisji na żywo w piątek zostaniemy potraktowani obrazami przechwyconymi z orbity Marsa zaledwie 18 minut przed ich pojawieniem się na naszych ekranach. Jest to czas potrzebny na przebycie sygnału z Marsa na Ziemię, Plus dodatkowa minuta na przesyłanie danych przez kable i serwery naziemne. ESA dodała w swoim oświadczeniu zastrzeżenie, że nigdy wcześniej tego nie robiono, więc czas może być nieco opóźniony, Jeśli to w ogóle działa.

„To jest stara kamera, która pierwotnie była planowana do celów inżynierskich, w odległości około trzech milionów kilometrów od Ziemi…Nie próbowano tego wcześniej i szczerze mówiąc, nie jesteśmy w 100% pewni, że to zadziała” – powiedział James Godfrey, dyrektor operacji statków kosmicznych w Centrum Kontroli Misji Europejskiej Agencji Kosmicznej w Darmstadt w Niemczech. – Ale jestem bardzo optymistyczny.

Aby uzyskać więcej lotów kosmicznych w swoim życiu, bądź na bieżąco Świergot i dodane do zakładek loty kosmiczne dla Gizmodo strona o lotach kosmicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *