Jamahal Hill dominuje, aby zdobyć tytuł UFC; Glover Teixeira przechodzi na emeryturę

Wzgórze Jamahal Idąc powoli w kierunku swojego narożnika, w jednej chwili dotarło do niego: został mistrzem UFC.

Bicie wzgórza Koniczyna Teixeira Zdobył wakujący tytuł wagi półciężkiej przez jednogłośną decyzję (50-44, 50-44, 50-44) w walce wieczoru UFC 283 w sobotnią noc w Rio de Janeiro w Brazylii.

Hill, przytulony przez swoich trenerów, zaczął płakać, a potem krzyczeć, zanim decyzja została podjęta przez spikera ringowego Bruce’a Puffera, który wygrał w dominujący sposób. Wysadzał Teixeirę przez pięć rund zabójczymi kombinacjami ciosów i kopnięciami w głowę, pozostawiając byłego posiadacza tytułu zakrwawionego.

Hill zadał 232 znaczące ciosy, co jest nowym rekordem w walce w wadze półciężkiej UFC, w porównaniu do 75 dla Teixeiry. Miał przewagę 248-108 w sumie strikeoutów.

„Wszystko jest możliwe” – powiedział Hill w wywiadzie po walce. „Ciężka praca, poświęcenie, odpowiedzialność. Niech nikt nic nie mówi. Wiele osób mówiło mi, że nie dam rady, to niemożliwe. Musiałem to zrobić w jednej rundzie. Nie mogłem przejść pięciu. mówić?”

Następnie Teixeira, który był jednym z najlepszych 205-funtowych zawodników na świecie przez ponad dekadę, ogłosił zakończenie kariery po 21 latach jako zawodowy zawodnik.

Pojedynek szybko doszedł do skutku podczas walki o wolny tytuł po gali UFC 282 w zeszłym miesiącu Jana Błachowicza I Magomed Angelev Doszło do podzielonego remisu. Jiri Prochaska zrzekł się pasa w listopadzie przed grudniową walką z Teixeirą z powodu kontuzji barku.

Wchodząc, ESPN umieścił Teixeirę na pierwszym miejscu na świecie w wadze półciężkiej. 2, a Hill miał 8 lat.

Hill mocno zranił Teixeirę w drugiej i trzeciej rundzie kopnięciami głowy i mocnymi kombinacjami ciosów. Teixeira, pomimo dwóch paskudnych cięć na obu oczach, szedł dalej. Teixeira również zdobył obalenie w piątej rundzie, aby wygrać od góry. Ale Hill był w stanie oczyścić, a następnie wstać i wymierzyć więcej kary Teixeirze.

READ  Co wiemy o prywatnym biurze Joe Bidena

„Koleś jest twardy jak cegła, człowieku” – powiedział Hill. „Nie znam nikogo, kto by zniósł to, co im rzucę… Słyszałem [referee] Ocena [Goddard] Mówią, walcz dalej. Boże, on”.

Hill (12-1, 1 NC) wygrał cztery walki z rzędu. Pochodzący z Chicago, który trenuje poza Michigan, cztery ze swoich pięciu zwycięstw w UFC wygrał przez KO/TKO. Hill, 31 lat, wpadł Diego Santosa Ostatnią walkę stoczył w sierpniu ubiegłego roku przez TKO w czwartej rundzie.

Teixeira (33-9) stracił tytuł UFC wagi półciężkiej na rzecz Proszki w czerwcu ubiegłego roku na UFC 275 w najlepszej walce 2022 roku. Urodzony w Brazylii i trenujący w Connecticut zawodnik przed porażką miał passę sześciu zwycięstw z rzędu. . 43-letni Teixeira został pierwszym mistrzem w historii UFC, pokonując Błachowicza i zdobywając pas na UFC 267 w październiku 2021 roku.

W swoim wywiadzie po walce, Teixeira powiedział, że widział brazylijską publiczność rzucającą rzeczami w mistrza wagi muszej UFC. Brandon Moreno Po tym, jak Moreno pokonał brazylijskiego wojownika poprzedniej nocy Daveson Figuerido. Teixeira poprosił tłum, aby nie robił tego samego Hillowi.

– Wrócę z nim – powiedział Teixeira. „Chcę, żebyś go szanował, on jest mistrzem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.