Młoda dziewczyna wygrywa 48 milionów dolarów odszkodowania po amputacji wszystkich kończyn

  • Brytyjskiej dziewczynie przyznano odszkodowanie w wysokości 39 milionów funtów (48,3 miliona dolarów) po amputacji wszystkich jej kończyn.
  • Jej rodzina powiedziała, że ​​została niesprawiedliwie wypisana ze szpitala, a później rozwinęła się u niej sepsa.
  • Jej obrażenia i niepełnosprawność zostały opisane przez prawnika rodziny jako „całkowicie możliwe do uniknięcia przy odpowiedniej opiece”.

Brytyjka wygrała ugodę w wysokości 39 milionów funtów (48,3 miliona dolarów) po amputacji wszystkich kończyn po tym, jak została niesłusznie wypisana ze szpitala.

Prawnicy nienazwanej dziewczyny powiedzieli, że została zabrana do szpitala Frimley Park w Surrey w południowo-wschodniej Anglii z wysoką gorączką, sennością i wymiotami. Wspomniałem o metrzektóre są opisane jako „czerwone flagi zapalenia opon mózgowych i posocznicy”, Według wiadomości BBCale odesłany z paracetamolem.

Jej rodzice wrócili do szpitala, gdy jej stan się pogorszył, gdzie zdiagnozowano u niej posocznicę meningokokową, a później doznała niewydolności wielonarządowej.

Elizabeth Ann Gumbel K. Jak poinformowała BBC, dziewczynce amputowano nogi powyżej kolana i ręce powyżej łokcia.

Jej rodzina argumentowała, że ​​gdyby natychmiast podano jej antybiotyki, nie byłaby tak chora i mogłaby uratować kończyny.

Metro poinformowało, że szpitalny fundusz powierniczy przyznał się do odpowiedzialności przed Sądem Najwyższym w Londynie w piątek.

Według BBC Gumbel opisał dziewczynę jako „niezwykle odważną” i powiedział, że „w szkole radziła sobie dobrze w nauce”.

Według BBC jej obrażenia i niepełnosprawność zostały opisane przez prawnika rodziny Deborah Nadel jako „całkowicie możliwe do uniknięcia przy odpowiedniej opiece”.

NHS Trust przyjął odpowiedzialność za stan młodej dziewczyny, a Bradley Martin KC, który reprezentował Trust, powiedział: „Żadna kwota pieniędzy nie może naprawdę zrekompensować jej obrażeń.

Dziewczyna miała otrzymywać część ugody w formie ryczałtu, a pozostała część miała być wypłacana corocznie do końca życia.

READ  Anglia spieszy się, by zwolnić pacjentów ze szpitali, aby złagodzić kryzys związany z blokowaniem łóżek

Rzecznik NHS Trust powiedział BBC: „Bardzo nam przykro z powodu obrażeń powoda i rozumiemy, że żadna kwota pieniędzy nie może ich w pełni zrekompensować.

„Cieszymy się jednak, że ugoda została uzgodniona i mamy nadzieję, że uzgodnione odszkodowanie zapewni powodowi możliwość jak najbardziej niezależnego życia w przyszłości”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *