Jamajscy urzędnicy zwracają się do FBI o pomoc w zbadaniu oszustwa o wartości 12,7 miliona dolarów wymierzonego w Usaina Bolta | Usaina Bolta

Rząd Jamajki zwrócił się do FBI o pomoc w śledztwie w sprawie ogromnego oszustwa z udziałem prywatnej firmy inwestycyjnej, w której 12,7 miliona dolarów należy do słynnego biegacza. Usaina Bolta zniknąć. Oszustwo trwało 13 lat, a także usidliło starszych klientów i agencje rządowe. Władze nie znają jeszcze skradzionej kwoty.

Prawnicy Bolta, którzy powiedzieli, że konto gwiazdy sportu skurczyło się do zaledwie 12 000 dolarów, dali firmie inwestycyjnej czas do piątku na zwrot pieniędzy przed pójściem do sądu.

Minister finansów Nigel Clarke powiedział w poniedziałek, że rząd zwrócił się również do innych nieokreślonych międzynarodowych partnerów o pomoc w zbadaniu jednego z największych przypadków oszustwa na wyspie.

„Gniew i niepokój, które wszyscy odczuwamy, zostały spotęgowane przez długi czas – 13 lat – przez który rzekomo popełniono oszustwo, fakt, że (podejrzani) wydają się celowo i bezdusznie celować w starsze, kochane i szanowane ikony narodowe ”- powiedział Clark. … Usain Bolt”.

Dochodzenie w sprawie Stock and Securities Limited z siedzibą w Kingston właśnie się rozpoczęło, więc nie jest od razu jasne, ile dokładnie pieniędzy zostało rzekomo skradzionych ani ile osób zostało poszkodowanych. Clark powiedział, że w ramach rzekomego oszustwa klienci otrzymywali fałszywe oświadczenia dotyczące ich sald.

Agencje rządowe, w tym National Health Trust, Jamaica Agricultural Society i National Housing Fund, również zainwestowały miliony dolarów w Stocks and Securities Limited, powiedział Clark.

Jamaica Financial Services Commission wszczęła dochodzenie po tym, jak firma zaalarmowała władze w tym miesiącu, że menedżer najwyraźniej popełnił oszustwo.

Od tego czasu dyrektor komisji złożył rezygnację, a Clark wyznaczył Bank of Jamaica odpowiedzialny za regulację systemu finansowego wyspy.

– Nie panikuj – powiedział. „Pomimo tego niefortunnego rozwoju sektor finansowy Jamajki pozostaje silny”.

Firma nie odpowiedziała na wysłane e-mailem prośby The Associated Press o komentarz.

Clark powiedział, że władze pracują nad ujawnieniem wszystkich szczegółów domniemanego oszustwa.

„Ujawnią dokładnie, w jaki sposób skradziono pieniądze, kto skorzystał z tej kradzieży, kto ją zorganizował i współpracował” – powiedział.

Clark powiedział, że rząd będzie również dążył do konfiskaty wszelkich aktywów, które mogły zostać zakupione za rzekomo skradzione fundusze. Dodał, że rząd wkrótce zatwierdzi surowsze kary za przestępstwa umysłowe.

Powiedział: „Jeśli kradniesz deponentom lub oszukujesz inwestorów… i zagrażasz naszemu systemowi finansowemu i naszemu stylowi życia, jamajskie społeczeństwo od dawna chce, abyś się tego pozbył”.

READ  Malezyjska armia przeprasza za zawalenie się czołgów i pojazdów opancerzonych w Kuala Lumpur

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.