Chrome na Androida wprowadza przeprojektowany pasek adresu

za we wrześniuGoogle rozpoczął testy „wizualnego odświeżenia omniboksu”, aby przebudować podstawową część przeglądarki mobilnej. Chrome na Androida wprowadza teraz przeprojektowany pasek materiałów, który dodaje bardziej dynamiczne kolory.

Po kliknięciu omniboksu pasek adresu Chrome nie znajduje się już w tym samym pojemniku w kształcie pigułki, który pojawia się, gdy pole jest nieaktywne. Ten nowy kształt jest nieco dłuższy, bardziej prostokątny i pasuje do materiału, z którego jesteś.

Wyniki wyszukiwania, strony internetowe i inne sugestie, które pojawiają się poniżej, nie są już tylko tekstami na jasnym/ciemnym tle. Zamiast tego każdy z nich jest teraz umieszczany na karcie z jaśniejszym tłem niż reszta ekranu. To przeprojektowanie wprowadza bardziej dynamiczne kolory niż wcześniej (tylko tekst i omniboks), a obramowania sprawiają, że strona wygląda na mniej zatłoczoną, bez większego wpływu na ilość wyświetlanego tekstu.

Ten projekt bardzo przypomina Ujednolicone wyszukiwanie w programie Pixel Launcheri przenosi tę funkcję na telefony firm innych niż Google. W porównaniu z grudniową iteracją wygląda mniej jak wyszukiwanie wyzwalacza, ponieważ pole, które wpisujesz, zawiera teraz kontener. Wcześniej nie miał obramowań, chociaż przejście z pigułki w zaokrąglony prostokąt jest trochę irytujące.

Po pojawieniu się w kanale beta pod koniec zeszłego roku, teraz widzimy ten pasek adresu przeprojektowany w kanale stabilnym z Chrom 109, mimo że jest to aktualizacja po stronie serwera. Wszystkie nasze dzisiejsze urządzenia oprócz jednego mają ten nowy wygląd, podczas gdy nie spotkaliśmy go jeszcze normalnie na tabletach.

Jeśli nie jest jeszcze dla Ciebie dostępny, użyj flagi: chrome://flags/#omnibox-modernize-visual-update.

L: program uruchamiający piksele | R: Chrom

Więcej o Chrome:

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości:

READ  Apple może sprzedawać opcjonalny kabel Thunderbolt USB-C do iPhone'a 15 Pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *