Jane Campion przeprasza za komentarze Venus i Sereny Williams

Jane Campion przepraszać za kontrowersyjny komentarz Stworzony dla Sereny i Wenus Williams Odebranie nagrody dla najlepszego reżysera w konkursie Critics’ Choice Awards 2022. Reżyser powiedział w oświadczeniu: „Zrobiłem bezmyślny komentarz równy temu, co robię w świecie filmu z tym wszystkim”. Serena Williams I Wenus Williams. Nie zamierzałam lekceważyć tych dwóch legendarnych kobiet i światowej klasy sportowców.”

Campion kontynuował: „Prawda jest taka, że ​​siostry Williams w rzeczywistości walczą z mężczyznami na boisku (i poza nim) i obie podniosły poprzeczkę i otworzyły drzwi do tego, co jest możliwe dla kobiet na tym świecie. Ostatnia rzecz, jaką chciałbym nie docenić wspaniałych kobiet. Kocham Serenę i Wenus. Ich dokonania są gigantyczne i inspirujące. Sereno i Wenus, przepraszam i w pełni świętuję was oboje.”

Odbierając nagrodę Critics Choice Award dla najlepszego reżysera, Campion powiedziała, że ​​jest zaszczycona przebywaniem w pokoju z tak wieloma niesamowitymi kobietami i wybrała gwiazdy tenisa Venus i Serenę Williams. Obie siostry wzięły udział w przyjęciu wspierającym film „Król Richard”, w którym Will Smith zdobył nagrodę dla najlepszego aktora za rolę ich ojca, Richarda Williamsa.

Campion poświęciła chwilę na przemówienie, by powitać kandydatów jako „jej kolegów, koleżankę z klasy, jej kolegów” lub „chłopaków”, jak ich nazywała. Campion był jedynym nominowanym w kategorii najlepszy reżyser, w której znaleźli się także Paul Thomas Anderson („Pizza z lukrecją”), Kenneth Brana („Belfast”), Guillermo del Toro („Zaułek koszmarów”), Steven Spielberg („West Side Story” ) i Denis Villeneuve („Wydmy”).

– Wenus i Sereno, jesteście cudem – dodał Campion. „Jednak nie grasz przeciwko graczom, tak jak powinienem”.

Komentarz Campiona wywołał oburzenie w mediach społecznościowych. Jak Różne Angelique Jackson wspomniany: „Niewielki akcent Campion, który był lekki i żartobliwy jak reszta jej przemówienia, ale treść jej słów była lekceważąca. Niektórzy zauważyli, że Venus i Serena Williams mogą nie tylko grać przeciwko mężczyznom w ich sporcie, ale prawdopodobnie ich pokonać , jak właśnie zrobiła Campion. Jednak większość komentatorów po prostu kwestionowała jej decyzję o włączeniu sióstr Williams i ich umiejętności w tenisa do tej rozmowy”.

READ  3 znaki zodiaku, których związki są toksyczne podczas Księżyca w Raku, 4-7 maja 2022 r.

Po zdobyciu nagród za reżyserię na nagrodach Critics’ Choice Awards, Złotych Globów, nagród Amerykańskiej Gildii Reżyserów i BAFTA Film Awards, Campion jest postrzegany jako lider, który zdobył Oscara. Oskary zostaną ogłoszone w niedzielę 27 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *