Goldman Sachs chce pracowników biurowych 5 dni w tygodniu, a inne firmy mogą pójść w ich ślady

Goldman Sachs wymaga od pracowników powrotu do biura przez 5 dni w tygodniu, zgodnie z szczęściektóry w zeszłym tygodniu opublikował wywiad z Davidem Solomonem, prezesem firmy inwestycyjnej.

Pojawia się pięć tygodni po nieudanej próbie sprowadzenia pracowników Goldman Sachs z powrotem do centrali firmy w Nowym Jorku. Kiedy firma ponownie otworzyła swoje biuro 1 lutego, po zamknięciu przez miesiąc z powodu rozprzestrzeniania się wysoce zaraźliwego wariantu Covid omicron, tylko około połowa z 10 000 pracowników Goldmana pojawiła się w jej siedzibie, Fortune. Raporty. Goldman Sachs odmówił dalszego komentarza z CNBC Make It w sprawie planów powrotu do biura.

Solomon wyraził niechęć do pracy zdalnej, chociaż inne znane firmy — Citigroup, Meta, UBS i Twitter — przyjęły elastyczność i pozwalają pracownikom na regularną pracę z domu. Podczas zeszłorocznej konferencji w Mali Solomon Nazywa się to pracą zdalną „Odchylenie” chciał skorygować „jak najszybciej”.

Dodał: „Myślę, że firma taka jak nasza to innowacyjna i oparta na współpracy kultura szkolenia zawodowego, która nie jest dla nas idealna i nie jest niczym nowym, normalnym”.

Jak Przypadki COvid i hospitalizacje Czy nadal będzie spadać w Stanach Zjednoczonych, czy zobaczymy inne firmy domagające się powrotu pracowników do swoich biurek w pełnym wymiarze godzin, czy też przeważą urządzenia hybrydowe? CNBC Make It rozmawiało z ekspertami ds. biznesu i zdrowia na temat tego, czego mogą się spodziewać pracownicy w związku z planami powrotu do biura w nadchodzących miesiącach.

Więcej firm może wymagać od pracowników powrotu do biura w pełnym wymiarze godzin

Ponad 90% pracodawców planuje w tym roku przyjąć model hybrydowy, według Najnowsze badania Od firmy konsultingowej Gartner – ale naukowcy oczekują, że wiele znanych firm „zmieni kurs” w nadchodzących miesiącach, wymagając od pracowników powrotu do biura w pełnym wymiarze godzin, powołując się na wysoką rotację i postrzeganą utratę kultury organizacyjnej.

Po dwóch latach pandemii coraz więcej dyrektorów stara się wrócić do swoich biur w ustalonym harmonogramie. przyszłe forumKonsorcjum Slack Research Consortium przeprowadziło w listopadzie wywiady z prawie 11 000 pracowników wiedzy w Stanach Zjednoczonych, Francji i innych krajach i okazało się, że 42% kadry kierowniczej pracuje w biurze 3-4 dni w tygodniu, w porównaniu z 30% kadry kierowniczej. Ponadto 44% dyrektorów zdalnych stwierdziło, że wolałoby pracować codziennie w biurze, podczas gdy tylko 17% pracowników powiedziało to samo.

Teraz, gdy jeden z prominentnych prezesów – Solomon – ogłosił zamiar pełnego powrotu na to stanowisko, więcej firm może być zainspirowanych do pójścia w jego ślady.

„Większość firm monitoruje, co robią inni, zanim zaangażują się w swoje plany RTO”, mówi Peter Capelli, profesor Wharton School of Business na Uniwersytecie Pensylwanii. „Nikt nie chce zrobić pierwszego kroku – ale teraz, gdy zobaczyłem dużą, znaną firmę, która mówi, że nadszedł czas, aby wrócić do biura, myślę, że zobaczymy więcej paniki innych robiących to samo”.

Praca w biurze na pełen etat jest „teraz bezpieczniejsza”

Robin Gershon, profesor kliniczny epidemiologii w Szkole Globalnego Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Nowojorskiego, mówi, że pracownicy mogą czuć się pewnie wracając do biura bez ukrywania się lub trzymania sześciu stóp przed współpracownikami, o ile są w pełni zaszczepieni przeciwko Covid.

Według Gershon nie ma dużej różnicy w narażeniu na wirusa między pracą w biurze trzy a pięć dni w tygodniu. „Niektórzy ludzie mogą chcieć łatwo wrócić do pracy, ale najgorsze z tej pandemii minęło” – mówi. „Wskaźniki przenoszenia wirusa są teraz tak niskie, wskaźniki szczepień są tak wysokie, że chodzenie do biura w pełnym wymiarze godzin jest teraz bezpieczniejsze niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich dwóch lat”.

Osoby z podstawowymi schorzeniami, które mieszkają z małymi dziećmi, które nie są zaszczepione, lub inne osoby zagrożone poważnym zachorowaniem, powinny rozważyć noszenie maska ​​n95 dodaje.

Gershon zaleca również, aby wszyscy nosili maskę w zatłoczonych miejscach i myli ręce przez cały dzień, ale poza tym na razie nie ma potrzeby podejmowania dodatkowych środków sanitarnych.

Należy zauważyć, że Covid wydaje się być najmniejszym z obaw pracowników związanych z powrotem do biura. Według nowych ustaleń z Pew Research Center61% osób, które pracują w domu, robi to, ponieważ chcą, nawet jeśli ich biuro jest otwarte. brak ludzi Mówi, że Covid jest głównym powodem, dla którego chcą pracować z domu (42% teraz w porównaniu z 57% w 2020 r.).

Dlaczego firmy mogą wycofywać się z obietnic pracy hybrydowej

promocja kadry kierowniczej Różne zachęty Powrót do biura, w tym poprawa współpracy, komunikacji i komunikacji międzyzespołowej. Ale Capelli twierdzi, że prawdziwy powód, dla którego firmy płacą pełny zwrot, jest znacznie prostszy: praca hybrydowa jest wciąż nowa i firmom łatwiej jest trzymać się tego, co wiedzą.

„Nauczyliśmy się pracować zdalnie, częściowo lub przez cały czas, będąc w ruchu podczas tego kryzysu”, mówi Capelli. „Istnieje wiele ruchomych części, którymi trudno zarządzać, nie będąc w stanie z całkowitą pewnością przewidzieć konsekwencji: co się stanie, jeśli pracownicy nie zgodzą się co do nadchodzących dni lub jak mierzy się wyniki ludzi z odległych miejsc w porównaniu w biurze, unikając nastawienie na bliskość? „

Dodaje, że firmy mogą rozważyć przejście do pracy zdalnej lub w biurze na pełny etat, aby uniknąć takich bólów głowy. „Przejście na hybrydową siłę roboczą jest bardzo skomplikowane i nikt nie wie dokładnie, jak dobrze będzie to działać w organizacji, ponieważ jest to wciąż zbyt nowe dla większości pracodawców” – mówi Capelli.

Osoby pracujące w domu Powiedział Pomogło im to między innymi w utrzymaniu lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, zarządzaniu obowiązkami związanymi z opieką nad dziećmi i zwiększeniu produktywności. Ale takie pochwały mogą nie wystarczyć, aby firmy nie płaciły za powrót do biura, zauważa Capelli: „To, że pracownicy czegoś chcą, nie zawsze oznacza, że ​​to dostają”.

spłacać:

Praca zdalna i hybrydowa przyciąga 7 razy więcej kandydatów niż stanowiska osobiste

W jaki sposób kampania back-to-office dla tego korporacyjnego budynku przyniosła zdumiewający odwrót

Rady Kim Kardashian dla kobiet w biznesie spotkały się z ogromnym odzewem

Otwórz konto teraz: Bądź mądrzejszy w swoich finansach i karierze dzięki naszemu cotygodniowemu biuletynowi

READ  Czy Cardano jest niedoceniany? Co sugerują różne wskaźniki...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *