Jeff Greenberg mianowany dyrektorem generalnym Tigers

Tygrysy mają nowego dyrektora generalnego, który będzie pracował pod przewodnictwem prezesa ds. operacji baseballowych Scotta Harrisa. Jeff Greenberg, którego kariera obejmuje 11 sezonów w biurze Cubs i ostatnie 16 miesięcy jako zastępca dyrektora generalnego drużyny Chicago Blackhawks z American Hockey League, został mianowany 20. dyrektorem generalnym w historii Tigers.

Greenberg zostanie formalnie przedstawiony na konferencji prasowej w przyszły wtorek w Comerica Park. Jego nominacja kończy poszukiwania dyrektora generalnego, które rozpoczęły się wkrótce po zatrudnieniu Harrisa i trwały przez ostatni rok.

„Jestem podekscytowany możliwością dodania dyrektora o jakości Jeffa do naszego zespołu kierowniczego ds. operacji w baseballu” – powiedział Harris w komunikacie prasowym. „Podczas tych poszukiwań ważne było dla mnie znalezienie kogoś, kto z łatwością wpasuje się w kulturę, którą tu budujemy. Chciałem także zaprosić kogoś ze świeżym spojrzeniem i świeżymi pomysłami, który mógłby rzucać nam codzienne wyzwania i czynić nas wszystkich lepszymi, jak staramy się osiągnąć nasz cel, jakim jest przywrócenie baseballu do życia.” Sezon w Detroit Jesteśmy podekscytowani możliwością powitania Jeffa, jego żony Erin oraz ich synów Leo i Sama w rodzinie Tigers.

Greenberg, syn byłego partnera zarządzającego Texas Rangers Chucka Greenberga, i Harris awansowali w organizacji Cubs mniej więcej w tym samym czasie. 37-latek poszedł podobną ścieżką po ukończeniu Columbia Law School, gdzie pełnił funkcję dyrektora operacyjnego ds. baseballu, dyrektora ds. profesjonalnego skautingu, zastępcy dyrektora generalnego i zastępcy dyrektora generalnego. Podobnie jak Harris, odegrał rolę w budowaniu strategii zwiadowczych i systemów danych podczas przygotowań Cubs do tytułu World Series w 2016 roku, ostatecznie nadzorując transakcje zawodników i codzienne zmiany składów.

Greenberg był trenerem w swoim rodzinnym mieście Pittsburgh Pirates podczas studiów w Penn, a następnie trenował z D-backami i Major League Baseball podczas studiów w Columbii. Stamtąd dołączył do Theo Epsteina i Hoyera z Cubs.

„Poszedłem do szkoły prawniczej, wiedząc, że chcę spróbować pracy w baseballu” – powiedział Greenberg w zeszłym roku w artykule na stronie internetowej Columbia Law School. „Miałem szczęście, że jako student college’u dostałem dwa letnie staże dla Piratów z Pittsburgha i dopiero po trzech dniach uświadomiłem sobie: «To jest to, co chcę robić»”. Miało to miejsce w 2006 roku, a Michael Lewis Moneyball Została opublikowana kilka lat temu. Były te wszystkie nowe pomysły. Theo Epstein wygrał World Series w Bostonie, wdrażając podejście oparte na analizie danych do zarządzania drużyną Red Sox. Poczułem więc, że dla ludzi takich jak ja, którzy niekoniecznie grali zawodowo w baseball, mogą pojawić się możliwości w biurze drużyny. Ale czułem też, że posiadanie wykształcenia prawniczego i umiejętności analitycznych może być naprawdę pomocne.

„Nie tylko dodajemy kogoś, dodajemy kogoś kalibru Jeffa” – powiedział menadżer Tigers AJ Hinch. „Miałem okazję go poznać, przywitać się i trochę z nim porozmawiać. Nigdy wcześniej się nie spotkaliśmy, więc miło było go trochę poznać. Ma wiele do zaoferowania”.

„Nie mogę się doczekać współpracy z nim i wiele się od niego nauczę na temat tego, jak możemy przyczynić się do osiągnięcia tego, czego wszyscy pragniemy, czyli zbudowania zwycięzcy” – dodał.

Hinch opowiedział także o doświadczeniu Greenberga w wielu dyscyplinach sportowych i o tym, jak może to odegrać rolę w jego nowej roli w Detroit.

„To wyjątkowy zaszczyt objąć tę rolę w jednej z najbardziej historycznych franczyz Major League Baseball” – powiedział Greenberg w oświadczeniu. „Dzięki moim rozmowom ze Scottem, Chrisem Ilitchem i resztą Tygrysów stało się jasne, że ta organizacja zmierza we świetnym kierunku dzięki niesamowitej kulturze rozwoju i innowacji, której jestem podekscytowany możliwością bycia częścią. Kolejny spójny przekaz z tych rozmów wynikało, że fani Tygrysów chcą zwycięstwa w baseballu jeszcze w październiku. Jestem podekscytowany możliwością współpracy z naszym biurem poza sezonem i długoterminowymi planami, aby to urzeczywistnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *