The Wall Street Journal ujawnia „zdumiewającą porażkę” tysięcy pracowników Apple

Dyrektor generalny Apple Tim Cook trzyma nowego iPhone’a 15 Pro podczas wydarzenia Apple 12 września 2023 r. w Cupertino w Kalifornii.

Justina Sullivana/Getty Images

Przez lata Apple rozwijał technologię iPhone’a tak, aby była lżejsza, szybsza i – co najważniejsze dla najcenniejszej firmy w kraju – projektowana wewnętrznie. Jednak według artykułu opublikowanego w środę w… dziennik „Wall Street, W firmie właśnie doszło do całkowitego opóźnienia ogromnego projektu inżynieryjnego.

Gazeta doniosła, że ​​Apple z siedzibą w Cupertino wydał miliardy dolarów i zatrudnił tysiące inżynierów do zbudowania własnego układu komunikacji bezprzewodowej, czyli układu modemu, dla swoich głównych produktów iPhone. Powołując się na „byłych inżynierów i dyrektorów firmy zaznajomionych z projektem”, z których większość nie została zidentyfikowana, w raporcie czytamy, że firma planowała włączyć chip do iPhone’a 15 w tym miesiącu, ale testy przeprowadzone pod koniec ubiegłego roku wykazały, że chip był zbyt powolny. I bardzo duży.

Dlatego gigant sprzętu i oprogramowania będzie w dalszym ciągu polegał na Qualcomm, producencie chipów z siedzibą w San Diego, który dominuje na rynku chipów do modemów i jest jednym z najważniejszych dostawców Apple. Qualcomm Ogłaszać 11 września, że ​​będzie nadal dostarczał Apple swoje systemy modemowe do 2026 roku; Transakcja przynosi Qualcommowi miliardy dolarów rocznie. CNBC wspomniany.

reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

Jednak według magazynu, który choć opłacalny, nie sprzyjał dobrej woli między obiema firmami, w raporcie z 2019 roku nazwał ich spór „jedną z najbrzydszych bitew korporacyjnych w historii”. sztuka. Od wielu lat Apple Sprawa podjęta Qualcomm pobiera podwójną opłatę za każdy wyprodukowany telefon: raz za licencję na swoje patenty i raz za użycie fizycznego chipa. Firmy pokłóciły się Patenty Na posiedzeniu jawnym padła ostra krytyka Naciska.

Gazeta doniosła, że ​​Apple chciał zakończyć swoją zależność od Qualcomma, dlatego na zlecenie dyrektora generalnego Tima Cooka z 2018 roku producent telefonów wpompował pieniądze w zaprojektowanie chipa wewnętrznego modemu. Chip modemu zaprojektowany przez Apple zwiększyłby zyski iPhone’a, najpopularniejszego urządzenia firmy, eliminując potrzebę kupowania części od zewnętrznego dostawcy.

W środowym nagłówku dziennik „Journal” określił wysiłki Apple mające na celu zbudowanie chipa modemowego jako „spektakularną porażkę”.

Gazeta doniosła, że ​​projekt CHIP był pełen nierealistycznych celów, spóźnionych terminów, mieszanych priorytetów i niedoświadczonego przywództwa. Według doniesień kierownictwo Początkowo nie zdawałem sobie sprawy, jak trudne byłoby stworzenie chipów modemowych, które muszą współpracować z różnymi dostawcami sieci komórkowych o różnym stopniu siły połączenia, aby zapewnić niezawodne przesyłanie danych i usługi połączeń na port.

reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

„Komórka to bestia” – powiedział gazecie Serge Willenegger, były dyrektor Qualcomma, dodając, że opóźnienia Apple wskazują, że firma nie spodziewała się, że budowa modemu będzie tak skomplikowana.

„Tylko dlatego, że Apple produkuje najlepszy krzem na świecie, niedorzecznością jest myśleć, że może zbudować także modem” – powiedział dosadnie Jaideep Ranade, były dyrektor ds. rozwiązań bezprzewodowych w Apple. Obaj mężczyźni opuścili swoje firmy w 2018 r., czyli wtedy, według źródła dziennika i byłego dyrektora HR Apple, Chrisa Devera, firma rozpoczęła prace nad chipem modemu.

Według gazety na projekt wydano miliardy dolarów, w tym zakup działu modemów Intela zatrudniającego 2200 pracowników i zatrudnienie byłych pracowników Qualcomm. Gazeta donosiła jednak, że testy prototypów pod koniec ubiegłego roku wypadły słabo: chipy Apple były o około trzy lata w tyle za najlepszymi chipami Qualcomma – były zbyt wolne, zbyt duże i „podatne na przegrzanie”.

Jak podaje outlet, Apple, które ma ogromny zapas gotówki i ogromną motywację do zbudowania nowego chipa, będzie kontynuować prace nad projektem.

reklama

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

Apple nie odpowiedział na prośbę SFGATE o komentarz.

Czy słyszałeś o czymś, co dzieje się w Apple lub jakiejkolwiek innej firmie technologicznej? Skontaktuj się bezpiecznie z reporterem technologicznym Stephenem Councilem pod adresem [email protected] lub w Signal pod numerem 628-204-5452.

READ  Czekasz na iPhone'a 14 Pro? Nas też! Te przecieki znacznie utrudniają czekanie, sprawdź je

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *