Jussie Smollett Werdykt: Aktualizacje na żywo

CHICAGO (AFP) – Sędzia skazał Josie Smollett na 150 dni więzienia w czwartek, nazywając czarnoskórego i geja aktora oszustem za popełnienie przestępstwa z nienawiści przeciwko sobie. Gdy naród zmaga się z bolesnymi problemami niesprawiedliwości rasowej.

Smollett odpowiedział wyzywająco, podkreślając swoją niewinność i zauważając, że może zostać zabity w więzieniu, zanim zostanie wyprowadzony z sali sądowej.

Werdykt i erupcja Smolletta zakończyły się godzinnym przesłuchaniem i ponad trzyletnim dramatem prawniczym po tym, jak twierdzenie Smolletta, że ​​był celem rasistowskiego i homofobicznego ataku, wywołało współczucie i wkrótce nastąpiło pogarda dla byłej gwiazdy telewizji pokaż „Imperium”.

Smollett nie złożył oświadczenia, kiedy zaoferowano mu taką możliwość wczesnym popołudniem, mówiąc, że słucha rady swojego adwokata. Ale po tym, jak sędzia okręgowy Cook County James Lane wydał wyrok skazujący, Smollett zdjął maskę, którą nosił podczas rozprawy, aby oświadczyć swoją niewinność.

Twierdził też głośno, że nie ma skłonności samobójczych, twierdząc, że „jeśli coś” wydarzy się w więzieniu, nie popełni samobójstwa.

– powiedział Smollett, stojąc przy stole obrony jako jego adwokat i burmistrz, otoczony przez przedstawicieli. „Wasza Wysokość, szanuję ciebie i ławę przysięgłych, ale tego nie zrobiłem. To nie jest samobójstwo. A jeśli coś mi się stanie, kiedy tam pojadę, sam tego nie robię. I wszyscy powinniście o tym wiedzieć”.

Kiedy zastępcy wyprowadzali go z sali sądowej, Smollett znów krzyknął.

– Jestem niewinny – krzyknął, podnosząc pierwszy. „Mógłbym powiedzieć, że byłem winny dawno temu”.

Sędzia skazał Smolletta na 30 miesięcy więzienia za przestępstwo, pięć miesięcy więzienia i nakazał miastu Chicago 120 106 dolarów odszkodowania i 25 000 dolarów grzywny.

Specjalny prokurator Dan Webb poprosił Lane’a o uwzględnienie „odpowiedniego wymiaru kary więzienia” przy skazaniu aktora na pięć zarzutów zakłócania porządku.

READ  Nowy Porządek Świata i sensacyjny „Indiana Jones” – Deadline

Po przesłuchaniu Webb powiedział, że działania Smolletta niewątpliwie zraniły innych – i mogą nadal wpływać na prawdziwe ofiary przestępstwa.

„Jego zachowanie splamiło przestępstwa z nienawiści” – powiedział. „Jego zachowanie zniechęci innych, którzy są ofiarami przestępstw z nienawiści, do zgłaszania tych przestępstw organom ścigania”.

Prawnicy Smolletta chcieli, aby sędzia ograniczył wyrok do prac społecznych, argumentując, że został już ukarany przez wymiar sprawiedliwości i nadszarpnął mu karierę.

Członkowie rodziny powtórzyli te komentarze.

„Proszę cię, sędzio, nie posyłaj go do więzienia” – powiedziała w sądzie jego babcia, 92-letnia Molly Smollett. Później dodała: „Jeśli tak, wyślij mnie z nim, dobrze?”

Prawnicy Smolletta czytali także na głos listy innych zwolenników, w tym przewodniczącego NAACP, koalicji Rainbow PUSH, LaTanyi i Samuela L. Joomla.

Kilku zwolenników wypowiadało się o obawach, że Smollett będzie zagrożony w więzieniu i odniosło się konkretnie do jego rasy, orientacji seksualnej i żydowskiego dziedzictwa jego rodziny.

Lane powiedział, że rozważył te prośby o litość, wraz z poprzednią pracą Smolletta i wsparciem finansowym dla organizacji sprawiedliwości społecznej. Ale Lane skrytykował również Smolletta jako narcyza i publicznie wyraził zdziwienie jego poczynaniami, biorąc pod uwagę wielorasowe pochodzenie aktora i powiązania ze sprawiedliwością społeczną.

„Szkody, które sobie wyrządziłeś, wykraczają poza wszystko, co może ci się przydarzyć ode mnie” – powiedziała Lynn. „Jesteś teraz przestępcą skazanym na stałe”.

Rzecznik biura szeryfa hrabstwa Cook powiedział, że Smollett „przejdzie dokładną ocenę medyczną, psychiczną i bezpieczeństwa oraz zostanie umieszczony w odpowiednich warunkach mieszkaniowych”, co jest tym samym procesem stosowanym w przypadku wszystkich osób wchodzących do więzienia.

Przed rozpoczęciem skazującej części rozprawy Lane odmówił prośbie obrony o unieważnienie orzeczenia ławy przysięgłych z przyczyn prawnych. Sędziowie rzadko zgadzają się na takie sugestie.

Smollettowi groziło do trzech lat więzienia za każdy z pięciu zarzutów nieuporządkowanego zachowania – zarzut okłamania policji – za które został skazany. Został uniewinniony z szóstego hrabiego.

READ  Pozew mówi, że ostatni żyjący członek Monkees chce zobaczyć FBI oddziału

Ale ponieważ Smollett nie ma bogatej historii kryminalnej i skazania za przestępstwo niskiego stopnia bez użycia przemocy, eksperci nie spodziewali się, że zostanie wysłany do więzienia.

Czwartkowe orzeczenie może być ostatnim rozdziałem W sprawie karnej, z możliwością odwołania, Smollett doniósł policji, że pobili go dwaj mężczyźni w maskach narciarskich, obrzucili go rasistowskimi i antygejowskimi obelgami na ciemnej ulicy Chicago i uciekli.

Prokurator stanowy Cook County, Kim Fox, również został skrytykowany za decyzję swojego biura o pozwaniu Smolletta, zanim oskarżenia zostały wycofane wkrótce potem. W czwartek Foxx rozpoczął „nieustępliwą, zorganizowaną i skuteczną” kampanię mającą na celu obejście władzy swojego biura i kontynuowanie postępowania przeciwko Smollettowi, podczas gdy inne poważne przestępstwa pozostają nierozwiązane lub nierozwiązane.

„Tylko dlatego, że nie podoba nam się wynik, nie powinno oznaczać, że zastraszamy prokuratorów i obchodzimy proces sądowy, aby to zmienić” – napisał Fox w felietonie w Chicago Sun-Times. „Smollett został oskarżony, osądzony i skazany w procesie kangura w ciągu kilku miesięcy”.

Wyznaczeni przez sąd prokuratorzy specjalni prowadzili drugą sprawę, a Smollett został uznany za winnego w grudniu. Wśród świadków na jego procesie było dwóch braci, którzy powiedzieli przysięgłym, że Smollett zapłacił im za przeprowadzenie ataku, dał im pieniądze na maski narciarskie i linę oraz kazał uformować linę w szubienicę. Prokuratorzy powiedzieli, że powiedział im, że wykrzykuje rasistowskie i antygejowskie obelgi, krzycząc, że Smollett był w „Kraju MAGA”, co jest nawiązaniem do hasła kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa.

Smollett, który znał mężczyzn dzięki pracy w programie telewizyjnym „Imperium”, nakręconym w Chicago, zeznał, że ich nie rozpoznał. Nie wiedzieli, że go atakują.

W przeciwieństwie do procesu, Lane zgodził się wpuścić paparazzi i kamerę telewizyjną na rozprawę – co oznaczało, że publiczność po raz pierwszy mogła zobaczyć i usłyszeć Smolletta przemawiającego w sądzie.

READ  Podsumowanie i reakcje WWE SmackDown: Unite, Shutdown, Oh My God!

___

Sprawdź pełną relację Associated Press W przypadku Josie Smollett.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *