Kandydat na prokuratora generalnego Arizony, Abe Hamade, pozwał w związku z wynikami wyborów

Komentarz

PHOENIX – Abe Hamadeh, republikański kandydat na prokuratora generalnego w Arizonie, pozwał we wtorek swojego demokratycznego przeciwnika oraz kilku urzędników stanowych i hrabstw. 8 konkurs.

Jego wyścig, w którym pokonał demokratę Chrisa Mayesa zaledwie 510 głosami z ponad 2,5 miliona głosów, został już zmuszony do obowiązkowego ponownego przeliczenia, ponieważ nie więcej niż 0,5 procent dzieliło dwóch kandydatów. Hamadeh argumentował, że wybory zostały sfałszowane, aby zmienić wynik. Washington Post nie przewidział zwycięzcy wyścigu.

Stanowe zestawienie dało Hamadehowi 1 254 102 głosów, a Mayesowi 1 254 612, a we wtorek powiedział, że jest „przekonany, że ostateczny wynik będzie taki sam” i przewidział, że proces zakończy się przed Bożym Narodzeniem. „Każdy głos jest ważny, ponieważ ten wyścig musi pokazać wszystkim w całym kraju” – powiedział dziennikarzom.

Republikańscy kandydaci zaprzeczający przegrali kluczowe wyścigi w całym stanie w wyborach śródokresowych w 2022 r., nawet gdy siły zaprzeczające rosły w Kongresie. (Wideo: JM Rieger/The Washington Post)

Wąski jak brzytwa margines w wyścigu o stanowisko prokuratora generalnego zajął centralne miejsce, gdy republikańscy kandydaci przegrali z Demokratami w najważniejszych stanowych konkursach. Prokurator Generalny jest głównym funkcjonariuszem organów ścigania rządu stanowego, posiadającym uprawnienia do egzekwowania przepisów wyborczych, które mogą mieć wpływ na administrację wyborów prezydenckich w 2024 r.

Prokurator Generalny ma również szerokie uprawnienia dochodzeniowe Obecnym prokuratorem generalnym jest republikanin Mark BronovichUżył go przeciwko lokalnym urzędnikom i administracji wyborów prezydenckich w 2020 roku.

Republikański Komitet Narodowy dołączył do Hamadeha, byłego adwokata i dowódcy wojskowego USA, w jego pozwie złożonym w Sądzie Najwyższym Hrabstwa Maricopa. Wśród wymienionych oskarżonych jest Mayes, były przewodniczący Arizona Corporation Commission, która reguluje usługi użyteczności publicznej. Katie HobbsDemokrata na sekretarza stanu i gubernatora-elekta, oprócz rejestratorów hrabstw i rad nadzorczych we wszystkich 15 hrabstwach Arizony.

READ  2 posiadaczy kuponów wygrywa kumulację Powerball w wysokości 632,6 mln $ — siódmą co do wielkości w historii gier

Pozew zwraca się do sądu o wydanie nakazu uniemożliwiającego sekretarzowi stanu poświadczenie Mayesa jako zwycięzcy i wymaganie od niego ogłoszenia Hamadeh jako zwycięzcy. Sąd powinien nakazać różnym urzędnikom hrabstwa poprawienie błędów proceduralnych i tabelarycznych, które według nich popełnili, oraz zmianę ostatecznego liczenia głosów, argumentując, że uczyniłoby to Partię Republikańską zwycięzcą.

Dan Barr, adwokat Mayesa, powiedział, że Demokraci zwrócą się do sądu o oddalenie skargi, w której, jak powiedział, „brakuje istotnych faktów”.

„Nie można wiarygodnie twierdzić, że w rzeczywistości wystąpiły błędy w administrowaniu wyborami, które, gdyby miały miejsce, miałyby jakikolwiek wpływ na wynik” – powiedział Barr.

Rzecznik Kancelarii Sekretarza Stanu powiedział, że radca prawny Kancelarii analizuje sprawę i przygotowuje odpowiedź.

„Biuro uważa, że ​​sprawa jest prawnie bezpodstawna i spekulacyjna” – powiedział rzecznik w oświadczeniu dla The Washington Post. „Żadne z podniesionych roszczeń nie gwarantuje nadzwyczajnego środka zaradczego w celu zmiany wyników wyborów i obalenia woli wyborców z Arizony”.

Warto zauważyć, że pozew Hamadeha zaczyna się od stwierdzenia, że ​​on i RNC „nie zarzucają w tym pozwie żadnego oszustwa, manipulacji ani innego umyślnego wykroczenia”. Koncentruje się w szczególności na wyścigu o prokuratora generalnego, a nie na innych ogólnostanowych konkursach, takich jak wyścig gubernatora, w którym występuje republikanin Gary Lake. Odmówił zgody. Różnica dzieląca ją i Hobbsa jest tuż poza marginesem automatycznego ponownego przeliczenia. Jednak kampania Lake’a argumentowała, że ​​​​wyniki nie powinny być certyfikowane, obiecując „sprawiedliwość dla mieszkańców Arizony”. Okręgi muszą poświadczyć wyniki do 28 listopada, a certyfikacja stanowa wyznaczona jest na 5 grudnia.

Poza próbami zmuszenia hrabstwa Maricopa do przedstawienia obszernych dokumentów dotyczących administrowania wyborami z 8 listopada, Lake nie skierował swoich żądań do sądu, jak zrobił to teraz Hamadeh. Ale jego upór, że oszukiwał bez wygranej, czyni go wyjątkowym wśród republikańskich kandydatów Zatwierdzony przez byłego prezydenta Donalda TrumpaPrawie każdy ma Zgoda Pomimo zasygnalizowania poparcia dla fałszywych twierdzeń o fałszowaniu w turnieju 2020 w tym cyklu. jeziora Postawa Gwarantuje, że Arizona będzie centralnym polem walki o zaufanie do głosowania i wyborów.

READ  Plan SpaceX i T-Mobile Muska, aby połączyć telefony komórkowe z satelitami i zwiększyć zasięg sieci komórkowej

Zarówno Airi, jak i Hamadeh – w publicznych wypowiedziach, jest teraz w sądzie – skupieni Problemy mechaniczne Hrabstwo Maricopa ma ponad połowę wyborców z Phoenix i stanu. Na początku Dnia Wyborów, drukarnie 70 z 223 lokali wyborczych w powiecie Urzędnicy dystryktu powiedzieli, że karty do głosowania zostały sporządzone atramentem zbyt jasnym, aby mogły zostać odczytane przez maszyny liczące. Zmusiło to wyborców do czekania w kolejce, przeniesienia się w inne miejsce lub zdeponowania swoich kart do sejfów, które zostały przeniesione do Phoenix i tam policzone.

Przywódcy dystryktu jeszcze nie wyjaśnili, dlaczego problemy, powiedział, że przeprowadzi kompleksowy przegląd po zakończeniu zestawienia kart do głosowania. Ale twierdzą, że nikomu nie odmówiono prawa głosu. Do tego samego wniosku doszedł sędzia Sądu Najwyższego Hrabstwa Maricopa Odmawiają Wniosek Republikanów o wydłużenie godzin głosowania w dniu wyborów w związku z błędami maszyn

W pozwie Hamadeh zwraca się do sądu o nakazanie hrabstwu Maricopa przetworzenia i indeksowania 146 tymczasowych kart do głosowania i 273 kart do głosowania korespondencyjnego. Wyborcy są niewłaściwie wykluczani, gdy nie „sprawdzają” lokalu wyborczego po napotkaniu problemów mechanicznych, uniemożliwiających im głosowanie w inny sposób. Rzeczniczka hrabstwa Maricopa odmówiła we wtorek komentarza.

W pozwie zwraca się do sądu o nakazanie różnym hrabstwom wykluczenia kart do głosowania z nieprawidłowym dopasowaniem podpisów, powołując się na problemy z duplikatami kart do głosowania i błędną oceną kart do głosowania. Sprawa nie dostarcza dowodów na powszechny błąd wystarczający do pomieszania wyniku.

Jim Barton, prawnik wyborczy Demokratów w metrze Phoenix, powiedział, że pozew nie dotyczy wystarczająco konkretnych kwestii, aby zmienić wynik wyborów.

„Jeśli zamierzasz ubiegać się o urząd, musisz być konkretny i musisz konkretnie zidentyfikować wystarczająco dużo problemów, które mogą odwrócić wybory” – powiedział Barton. „Nie spełniają standardu wykazania, że ​​gdyby mieli rację, wyniki wyborów zostałyby zmienione”.

READ  Trump zwrócił się do Sądu Najwyższego o zablokowanie Komisji udostępnienia 6 stycznia jego akt Białego Domu.

Richard L., profesor prawa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Hassan powiedział, że sprawa wydaje się być celowo inna, mająca na celu obalenie wyników wyborów w ostatnich latach. Zasadniczo, powiedział, to „najbardziej szalone zarzuty oszustwa, jakie widzieliśmy w niektórych sprawach związanych z Trumpem w 2020 roku”.

Hasen powiedział: „Sąd należy traktować poważnie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.