Tesla wskakuje na modernizację w obliczu historycznego spadku w 2022 r

Citigroup (c) Awans Tesli (TSLA) w środę, choć gigant samochodów elektrycznych był przegrany w tym roku, spadł o 52% w 2022 roku i ponownie spadł do poziomów zbliżonych do tego, kiedy firma weszła do indeksu S&P 500. Akcje Tesli wzrosły w środę.
XAnalityk Citi, Itay Michaeli, w środę przeniósł akcje Tesli do „neutralnego” z „sprzedaży”. Michaeli podniósł również cenę docelową do 176 USD, w porównaniu z poprzednimi 141,33 USD. Micheli powiedział inwestorom, że spadek akcji Tesli w 2022 r. „zrównoważył” ryzyko i korzyści w najbliższym czasie.

Analityk Citi wskazał również na niedawno podpisaną ustawę o redukcji inflacji i jej poparcie dla rozwoju baterii litowych i pojazdów elektrycznych jako powody długoterminowego optymizmu co do akcji Tesli.

Akcje Tesli wzrosły w środę o około 7%. Handel na rynku. Akcje zamknęły się we wtorek o 1,2%, po 169,91. Wczesną środę Reuters poinformował, że dyrektor generalny Elon Musk wspomniał, że Korea Południowa jest głównym kandydatem do potencjalnej inwestycji w gigafabrykę. Tak stwierdził prezydent Yoon Seok Yul po wirtualnym spotkaniu Muska i Yoona.

Optymizm giełdowy analityka Tesli

Poniżej znajduje się notatka badawcza Citi Morgana Stanleya (SM) Analityk Adam Jonas napisał późnym wtorkiem, że akcje Tesli „zbliżają się do poziomu niedźwiedzia 150 USD, napędzanego obniżkami cen w Chinach, spowolnieniem popytu na pojazdy elektryczne i innymi prądami rynkowymi (Twitter, Crypto?)”

Jonas nie zmienił swojej wyceny „z nadwagą” i ceny docelowej 330 USD na akcje Tesli. Jonas dodał, że oczekuje się, że Tesla odnotuje wzrost przychodów o 37% w 2023 r., co odpowiada 1,8 mln sztuk, przy około 15 mld USD wolnych przepływów pieniężnych.

„Zgodnie z naszymi przewidywaniami wszyscy producenci samochodów elektrycznych, których obejmujemy, spalają znaczne ilości gotówki” — napisał Jonas.


Tesla jest na dobrej drodze do najgorszego roku w swojej historii

READ  Robinhood rośnie po tym, jak 30-letni krypto-miliarder bierze udział w akcji

Dodał: „Wierzymy, że„ luka konkurencyjna ”Tesli może się poszerzyć, zwłaszcza gdy ceny pojazdów elektrycznych przesuną się od inflacji do deflacji”. „Jeśli chodzi o[ustawę o redukcji inflacji]uważamy, że Tesla jest zdecydowanie najlepszym OEM pod względem potencjalnego kwalifikowalności do podatków konsumenckich i kredytów produkcyjnych”.

Jednak Jonas dodał również swój głos do listy analityków, którzy uważają, że skupienie się Muska na Twitterze i ewoluujący cykl wiadomości są negatywne dla akcji Tesli.

11 listopada był głównym analitykiem i długoletnim analitykiem byków na akcjach Tesli Wydaj ostrzeżenie Ten urok Muska na Twitterze szkodził Tesli.

„Chociaż trudno to określić ilościowo, uważamy, że wokół sytuacji na Twitterze musi istnieć coś w rodzaju„ wyłącznika ”, aby uspokoić obawy inwestorów dotyczące Tesli” – napisał Jonas we wtorek.

Akcje Tesli, Misk i Twitter

Odkąd Musk przejął Twittera 28 października, akcje Tesli spadły o około 25%.

Musk zwolnił prawie połowę personelu serwisu społecznościowego, często tweetując o swoich planach i polityce. Musk również osobiście odpowiadał na skargi i sugestie klientów. Nastąpiło powszechne zamieszanie w związku z wprowadzanymi funkcjami weryfikacji i spekulowano, że firma może ogłosić upadłość.

Musk też Sprzedała 19,5 miliona akcji Tesli Za 3,95 miliarda dolarów w dniach 4, 7 i 8 listopada decyzja o sprzedaży części jego udziałów w Tesli zapadła kilka dni po tym, jak Musk sfinalizował zakup Twittera za 44 miliardy dolarów.

W zeszłym tygodniu Musk zeznawał w sądzie w Delaware, aby bronić się w procesie przeciwko akcjonariuszom.

Zeznając, Musk powiedział, że spodziewa się „skrócić mój czas na Twitterze i znaleźć kogoś innego, kto prowadzi Twittera z czasem”, zgodnie z doniesieniami prasowymi.

Śledź Kita Nortona na Twitterze @pracownik dla większego zasięgu.

Może Ci się spodobać

S&P 500 przebija 4000 akcji z 5 szybkimi sygnałami kupna

Najlepszy fundusz kupuje, aby stać się liderem w branży blisko przełomu z 364% wzrostem

READ  Jared Isakman sfinansuje 3 loty SpaceX, w tym pierwszy załogowy start Starship

Handluj z ekspertami na IBD Live

Zdobądź przewagę na giełdzie dzięki IBD Digital

Inwestorzy Exxon i Chevron ignorują Bidena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.