Katarzyna, księżna Walii, uczestniczy w obchodach urodzin króla po ujawnieniu „dużego postępu” w leczeniu raka

Ben Kawthara/Seiba USA/

Katarzyna, księżna Walii, przybywa do Pałacu Buckingham w Westminster przed ceremonią Trooping the Colour.


Centrum handlowe w Londynie
CNN

Katarzyna, księżna Walii, przybyła do Pałacu Buckingham na oficjalną paradę urodzinową króla, co było jej pierwszym publicznym wystąpieniem od czasu ujawnienia diagnozy raka.

Widziano księżniczkę i jej męża, księcia Williama, jadących razem do pałacu Siły koloru Ja zacząłem.

Na to wydarzenie w centrum handlowym zebrali się ludzie w każdym wieku. Niektórzy widzowie noszą czapki i naszyjniki z flagą Union Jack, inni machają flagami. Najbardziej patriotyczni śpiewali hymn narodowy.

Księżna Walii – znana również jako Kate – obejrzy resztę programu w pobliżu swojej rodziny i oczekuje się, że dołączy do innych członków rodziny królewskiej na balkonie.

Jest to znaczący moment w powrocie księżniczki do zdrowia i jest to jej pierwsze publiczne wystąpienie od Bożego Narodzenia – na kilka tygodni przed zdiagnozowaniem u niej raka.

Henry’ego Nichollsa/AFP/Getty Images

Fani rodziny królewskiej niosą ze sobą kartonową wycinkę przedstawiającą Katarzynę, księżną Walii, czekając w centrum handlowym przed Pałacem Buckingham.

Chrisa Jacksona/Getty Images

Członkowie społeczeństwa zbierają się w Pałacu Buckingham.

W piątek Kate poinformowała o aktualnym stanie swojego stanu zdrowia, stwierdzając, że poczyniła „duże postępy” w powrocie do zdrowia. Powiedziała jednak, że spodziewa się, że leczenie będzie kontynuowane przez kilka kolejnych miesięcy i że „jeszcze nie wyszła na prostą”.

W programie uczestniczy także król Karol III, mimo że przechodzi leczenie raka.

Trooping the Color to wspaniały spektakl wojskowy, podczas którego 1400 oficerów i żołnierzy, 400 muzyków i 200 koni maszeruje ulicami Londynu od Pałacu Buckingham do Horse Guard Parade, podczas gdy tłumy ustawiają się na trasie.

To wydarzenie, jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu królewskim, jest tradycją obchodów oficjalnych urodzin brytyjskiego monarchy już od ponad 260 lat. Jednak faktyczne urodziny Charlesa przypadają na listopad.

READ  Lizzo opowiada o kupnie luksusowego domu po spaniu w swoim samochodzie 10 lat temu: „Kamień milowy dla mnie”

Od XVIII wieku brytyjscy królowie i królowe podwoili swoje obchody, organizując publiczne uroczystości – oficjalne Boże Narodzenie – i bardziej prywatne wydarzenie w tym samym dniu.

Otrzymuj bezpłatny biuletyn Royal

Uważa się, że tradycja ta zaczęła się od mającego obsesję na punkcie imprez króla Jerzego II w 1748 roku. Podobnie jak Karol III, Jerzy urodził się w listopadzie, kiedy brytyjska pogoda często odbiega od ideału.

Po widowisku parada wraca do pałacu, gdzie król i członkowie rodziny tradycyjnie gromadzą się na słynnym balkonie, aby powitać wiwatujące tłumy życzliwych osób poniżej.

Wygląd Kate był głównym tematem dyskusji wśród gapiów, którzy rozmawiali i ogrzewali dłonie termosami z herbatą. „Jesteśmy bardzo podekscytowani” – powiedziała CNN 41-letnia Rene Geldenhuis.

„Mamy nadzieję, że uda nam się wyjść na balkon i ponownie zobaczyć jej piękną twarz… Brakowało nam widywania jej w miejscach publicznych, więc jesteśmy tu głównie dla niej” – dodała.

W porównaniu z zeszłoroczną paradą inauguracyjną, król Karol będzie w niej uczestniczył raczej w powozie, a nie na koniu. On i królowa Camilla zostali zabrani powozem przez centrum handlowe wraz z innymi członkami rodziny królewskiej.

Tegoroczne procedury uległy modyfikacji ze względu na kontynuację leczenia 75-latka z powodu bliżej nieokreślonego rodzaju nowotworu.

Lekarze byli zachęcani jego postępami, co pozwoliło mu to zrobić Wznów obowiązki wobec społeczeństwa w kwietniu, ale każdy jego post jest sprawdzany i dostosowywany w stosownych przypadkach.

W związku z sobotnimi wydarzeniami dokona przeglądu żołnierzy siedzących w powozie Ascot Landau obok królowej Camilli.

Trzej z armii brytyjskiej Konie, które galopowały po Londynie w kwietniu Wrócili do służby i oczekuje się, że w najbliższy weekend wezmą udział w paradzie bożonarodzeniowej. Według armii pozostałe dwa konie „cieszą się wakacjami w Chilterns” i we właściwym czasie powrócą do służby.

To rozwijająca się historia, która będzie aktualizowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *