Kawakami: Jak Draymond Green, Steph Curry i Steve Kerr zaprojektowali zwycięstwo w meczu 4

SAN FRANCISCO — Draymond Green wykorzystał swoje minuty telewizyjne w łatwym zwycięstwie Warriors w meczu 3 nad Kings w zeszły czwartek.

„Gdzie jest Steph?” Wrzasnął na pracownika, gdy wtykał głowę do szatni Warriors około 20 minut po ostatnim brzęczyku. Draymond szybko znajduje Curry’ego w sali treningowej po wygranej. Następnie dwaj liderzy tego zespołu zebrali głowy i natychmiast zaczęli planować grę 4.

Draymond wpadł na pomysł po obejrzeniu meczu: po co zmieniać kogokolwiek z początkowego składu, który wstrząsnął Kings w meczu 3 z zawieszonym Draymondem? Po co zmuszać kogokolwiek innego do siadania na ławce rezerwowych, żeby zrobić mu miejsce w Game 4?

I chciał w pośpiechu biegać po całym Curry. (Poza rozmową o strategii, Draymond był bardziej niż chętny do świętowania wspaniałego występu Curry’ego w Game 3.) Rezultat: Steve Kerr, który myślał w ten sam sposób, nie wystartował Draymond w Game 4 w niedzielę, zastępując Draymonda czasami. Kevon Looney, podobnie jak w grze 3, utrzymywał więcej strzelców na parkiecie, a Warriors pokonali Kings 126-125 i wyrównali serię na 2-2.

Looney grał dobrze, co nie jest zaskoczeniem. Jordan Poole, który został wypchnięty z wyjściowego składu na wypadek powrotu Draymonda, grał dobrze. Draymond rozpoczął drugą połowę z Looneyem (bez Poole’a) i wtedy Warriors przejęli kontrolę nad grą. Zwycięstwo było perfekcyjne, mimo że Warriors prawie go zrewanżowali w ostatniej minucie, kiedy Curry ogłosił przerwę po tym, jak Warriors wydali wszystko, co mieli. W piątym meczu w Sacramento w środę Warriors musieli deptać królom po piętach.

Oto dlaczego jest to bezpośrednia część historii Warriors: Draymond zgłosił się na ochotnika do miejsca na ławce, Curry zgodził się zejść z ławki w pierwszych czterech meczach po tym, jak Andre Iguodala stracił miejsce startowe na początku ery Kerra. Został kontuzjowany w zeszłorocznej serii w Denver i był poza składem do końca swojej zwariowanej kariery jo-jo.

Wojownicy zawsze to robili w tej epoce. Zdecyduj, co musisz zrobić, aby wygrać następną grę. Więc zrób to. Nieformalny szczyt Curry-Draymond to kolejny przykład tego, jak zachowują się, kiedy absolutnie muszą.

READ  Hugh Jackman powtórzy swoją rolę Wolverine'a w „Deadpool 3” Ryana Reynoldsa.

„To nic nowego” – powiedział mi Curry po konferencji prasowej po sesji strategicznej. „Zawsze prowadzimy takie rozmowy. W play-offach próba odgadnięcia figur szachowych z określonej serii jest trochę zabawna. Ale (przed) Game 4 w 2015 roku w Memphis Barbecue Spot zawsze prowadzimy te rozmowy.

Zaraz po tym, jak Warriors przegrali mecz 3 z Grizzlies i przegrywali w serii 2:1, Curry miał na myśli swoją wyimaginowaną, oczyszczającą umysł kolację w Blues City Cafe z Draymondem, Davidem Lee i Festusem Ezelim. Następnie Warriors przetoczyli kolejne trzy mecze, aby zdobyć swój pierwszy tytuł ery.

Nikt nie wie, jak Warriors poradzą sobie przez resztę tej serii lub po sezonie, ale jeśli Curry jest legendą Blues City, coś ważnego wydarzyło się, gdy on i Draymond spotkali się po meczu 3. Draymond i Curry, więc jest ważny dla każdej części uniwersum Warriors.

Walka Draymonda z zarządem ligi, porażka Warriors 2:0, a potem porażka u siebie w meczu 3, zrozumienie, że porażka w tej serii może być początkiem końca tej dynastii. Grupa. Więc Draymond musiał wrócić na arenę, aby spotkać się z Currym. Dwóch przyszłych Hall of Fame musiało to utrzymać.

„Nie sądzę, aby decyzja została podjęta w tym momencie, ale wydawał się być stosunkowo podekscytowany tym, co zobaczył w zakresie zmian, które możemy wprowadzić dziś wieczorem” – powiedział Curry. „Myślę, że trudno mu było ukryć tę energię; wiem, że tęsknił za ujawnieniem się. Ale dało mu to również inną szansę w ramach serii, która mu pomogła.

Po tym, jak Draymond i Curry zdecydowali, że to prawdopodobnie dobry pomysł, Draymond poszedł tej nocy do biura Kerra i powiedział mu, że byłoby w porządku, gdyby Kerr chciał trzymać Draymonda z dala od niedzielnego składu startowego. Kerer zgodził się. I podjęto działania.

„Myślałem, że to właściwa rzecz i myślałem, że Steph to właściwa rzecz” – powiedział Draymond w niedzielę. „To znaczy, myślę, że numer 1, a tym zawsze byliśmy. Masz w tej drużynie facetów, którzy poważnie traktują wygrywanie i drużynę, a jeśli jesteś facetem, który nie jest, odstajesz jak bolący kciuk, ponieważ taka jest tutaj kultura.

READ  Floryda: Sztorm Italia zbliża się do wyjścia na ląd jako silny huragan 3. kategorii na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej na Florydzie

„Więc dla mnie to bardzo łatwa rzecz. Wygraliśmy (gra 3) bardzo łatwo. Wejdziesz do drzwi i powiesz:„ Chłopaki, wróciłem, oto moje miejsce ”. Wiesz, kiedy Usiadłem i oglądałem ten mecz, myślałem, że jest świetny, myślałem, że jest czysty jak dzień, myślałem, że widzę go z kilometra, dosłownie z kilometra.

Co Kerr myślał, kiedy Draymond wydał rekomendację?

„Nie dziwi mnie to, ponieważ wiem, że w głębi duszy Draymond chce wygrać” – powiedział Kerr. „Cała jego pasja i pasja oraz wszystko, co angażuje się w ligę, przeciwnika lub sędziów, pochodzi z miejsca pożądania rywalizacji. Jest jednym z największych zawodników, z jakimi kiedykolwiek miałem do czynienia. Jest jednym z najmądrzejszych graczy, jakich znam” byłem w pobliżu.

„Nie zaskoczyło mnie to, ponieważ rozpoznał to samo, co ja, co znacznie ułatwiło sprawę. Wszedł i zasugerował to, co znacznie ułatwiło sprawę, a potem od tego momentu… Zawsze współpracujemy. Decyzje, które podejmujemy, współpracują z naszymi kluczowymi graczami.… Steph wszedł z ławki – Cztery mecze przeciwko Denver w zeszłym roku. (Andrew Wiggins) wszedł z ławki w pierwszym meczu. świetna druga połowa i naprawdę przeszedł samego siebie.

W drugiej połowie Draymond otrzymał zadanie pilnowania De’Aarona Foxa, który był najlepszym graczem Kings przez większą część tej serii. Po zdobyciu 21 punktów w 9 z 16 strzałów w pierwszej połowie, Fox oddał zaledwie 5 z 15 strzałów w drugiej połowie. Draymond nie powstrzymał całkowicie Foxa, ale nikt tego nie zrobi. To inny wygląd, powiedział Kerr i wie, że Draymondowi spodoba się to wyzwanie.

Teraz Warriors muszą zdecydować, jak sobie z tym poradzić w Game 5 i później. Kerr prawdopodobnie umieści Draymonda z powrotem w wyjściowym składzie na resztę sezonu posezonowego, ale Warriors mają 0-2 w serii z Draymondem w wyjściowym składzie, a teraz 2-0 z Poole grającym na miejscu. . (Oczywiście obie porażki miały miejsce w Sacramento i oba zwycięstwa miały miejsce w Chase Center.)

Domyślam się, że Draymond i Looney rozpoczną razem grę 5, z Poole na ławce rezerwowych, ale może szybkie zmiany, jeśli sprawy zaczną się źle układać dla Warriors.

READ  S&P 500, Gołąb na dobrej drodze do czterech tygodniowych przepisów

Kerr oczywiście nie powie, co zrobi w Game 5. A Draymond powiedział, że poradzi sobie z tym, co zdecyduje Kerr — powiedział, że rozegrał 31 minut (z 12 punktami, 10 zbiórkami i 7 asystami) w meczu. 4, w każdym razie.

„Jeśli tak myśli trener, to absolutnie to działa” – powiedział Draymond. „Będę musiał obejrzeć film i zobaczyć, jak to wszystko rozegra się podczas tej gry. Ale jeśli wszystko jest w porządku, to jest w porządku, nie martwię się. Gram tyle samo minut, co zwykle, to nie To nie ma znaczenia. Taki jest mój sposób myślenia”.

W związku z tym Draymond został odgwizdany (wraz z Foxem) za faul techniczny w pierwszej kwarcie za szczekanie w 55 sekundzie przed pierwszym zameldowaniem. To była jego pierwsza akcja, odkąd został wyrzucony w meczu 2 za rażący faul, a następnie zawieszony.

Czy usterka techniczna związana z nadmierną prędkością była wiadomością dla wszystkich obserwujących? No tak.

„Wciąż tu jestem… Wciąż tu jestem, żadne szczegóły techniczne nie odciągną mnie od mojego miejsca” — powiedział Draymond. „Wiesz, Fox czuł potrzebę stanięcia w obronie swojego faceta. Szanuję to. Szanuję to w 100 procentach. Ale nadal tu jestem i nic mnie nie zmieniło. Tak jest od 33 lat. Modlę się, abym mógł być taki dla kolejnych 33 osób, i to nie tylko koszykówki. To się kończy. Ale czym jestem, wszystko inne jest.

Jeśli Draymond ponownie opuści mecz, co, jak już powiedział, prawie na pewno się wydarzy, będzie uważnie obserwował grę. Potem ucieka, aby porozmawiać z Currym i innymi. Wtedy powie, co myśli. On wymyśli strategię. Obejmuje to rozpoczęcie następnej gry. Może nie istnieć. I zwykle jest to mądre. Tak zwykle robi Steve Kerr. I najprawdopodobniej Warriors wygrają.

Program TK: Przejdź do strony podcastów Tima Kawakamiego Jabłko, Spotify I Atletyczny Edytor.

(Zdjęcie: Ezra Shaw / Getty Images)