Kevin Spacey został oskarżony w Wielkiej Brytanii o 4 przypadki napaści na tle seksualnym

Brytyjscy prokuratorzy poinformowali w czwartek, że oskarżyli aktora Kevina Spaceya o cztery zarzuty napaści na tle seksualnym na trzech mężczyzn, co zostało ogłoszone, gdy aktor pojawił się w sądzie w Nowym Jorku podczas zeznawania w innej sprawie.

Prokuratura Koronna powiedziała, że ​​Spacey „został również oskarżony o zmuszanie osoby do penetracji seksualnej bez jej zgody”. Domniemane incydenty miały miejsce w Londynie między marcem 2005 a sierpniem 2008 roku, a jeden w zachodniej Anglii w kwietniu 2013 roku. Domniemane ofiary mają teraz 30 i 40 lat.

Rosemary Ainsley, szefowa służby ds. przestępstw specjalnych, powiedziała, że ​​zarzuty pojawiły się po przeglądzie dowodów zebranych przez Metropolitan Police w Londynie.

Brytyjska policja przesłuchała 62-letniego Spacey’a, podwójnego zdobywcę Oscara, w 2019 roku w związku z zarzutami kilku mężczyzn, że ich napadł. Gwiazda „House of Cards” prowadziła londyński Old Vic Theatre w latach 2004-2015.

Spacey zdobył Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za film „The Usual Suspects” z 1995 roku oraz Oscara dla głównego aktora za film „American Beauty” w 1999 roku.

Ale jego słynna kariera została nagle przerwana w 2017 roku, kiedy aktor Anthony Rapp oskarżył gwiazdę o napaść na niego na imprezie w latach 80., kiedy Rapp był nastolatkiem. Spacey zaprzecza tym zarzutom.

Spacey zeznawał w czwartek na sali sądowej w Nowym Jorku w procesie cywilnym wytoczonym przez Rappa. Spacey nie odpowiadał dziennikarzom, gdy wychodził z sali rozpraw, rozmawiając przez telefon komórkowy.

Nowe zarzuty karne zostały pokrótce wspomniane przez adwokata Rappa podczas rozprawy sądowej, a adwokaci Spaceya byli pytani o nie przez reporterów podczas przerwy w zeznaniach. Odmówili komentarza.

Kolejna sprawa karna przeciwko Spacey, zarzut nieprzyzwoitej napaści i pobicia w związku z domniemanym nękaniem 18-letniego mężczyzny w kurorcie Nantucket, została umorzona przez prokuratorów generalnych Massachusetts w 2019 roku.

Czwartkowa rozprawa sądowa w Nowym Jorku dotyczyła kwestii technicznej w procesie cywilnym, czy najlepiej będzie go rozpatrzyć w sądzie federalnym, czy w sądzie amerykańskim. Spacey został wezwany do złożenia zeznań o tym, gdzie mieszka, a nie o prawdziwości stawianych mu zarzutów.

READ  Książę Harry i Meghan Markle spotykają się z królową i księciem Karolem w Londynie

Spacey zeznał, że jego główna rezydencja i rezydencja znajdowały się w Baltimore, gdzie przeniósł się do filmu „House of Cards”. Powiedział, że był „zafascynowany jej urokiem i pięknem”. Ale zeznał też, że był dyrektorem artystycznym Old Vic w Londynie.

„Było dla mnie tak ważne, że uwielbiam siebie dla brytyjskiej publiczności i nie ucieknę” – powiedział, zauważając, że jego początek tam był burzliwy z powodu „katastrofalnej produkcji” ostatniej sztuki Arthura Millera w 2005 roku.

Ale powiedział: „Jestem obywatelem amerykańskim. Po wykonaniu zadania wracam do Ameryki”.

Powiedział, że w lutym 2020 r. wybrał się do Londynu na ewentualny film, ale potem pandemia się rozprzestrzeniła. Jego amerykański lekarz zalecił mu pozostanie tam, gdzie przebywał do następnego września, kiedy wygasła jego wiza i poleciał do Los Angeles na arbitraż.

Powiedział, że od tego czasu nie wrócił do Wielkiej Brytanii.

___

Larry Neumeister z Nowego Jorku, dziennikarz Associated Press, przyczynił się do powstania tego raportu.

___

Koryguje historię, aby odzwierciedlić, że to adwokat Rappa, a nie Spacey, wniósł oskarżenie w sądzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.