Kiedy było ostatnie całkowite zaćmienie słońca w Stanach Zjednoczonych? Powrót roku 2017 na mapach i zdjęciach

Podczas 8 kwietnia Całkowite zaćmienie słońca Aby olśnić obserwatorów nieba w Stanach Zjednoczonych, nie minęło tak dużo czasu, odkąd ostatni raz widziano ten naród Zafascynowany kolejnym całkowitym zaćmieniem słońca. Występ podobał się łowcom zaćmień w całym kraju W 2017 rKiedy ciemność zapadła na kilka minut nad miastami na trasie całkowitego zaćmienia w całym kraju.

Zaćmienie Słońca w 2017 r. było pierwszym widocznym na niebie Stanów Zjednoczonych od 2017 r Prawie cztery dekady. Ścieżka całości rozciągała się od Salem w stanie Oregon do Charleston w Południowej Karolinie, co czyniło je pierwszym zaćmieniem słońca od 99 lat, które można było zobaczyć w całym kraju.

Kiedy było ostatnie całkowite zaćmienie słońca w Stanach Zjednoczonych?

Ostatnie widoczne zaćmienie słońca w Stanach Zjednoczonych miało miejsce w poniedziałek 21 sierpnia 2017 roku. Jego całkowita droga rozpoczęła się na zachodnim wybrzeżu. Cień Księżyca – cień rzucany przez Księżyc na powierzchnię Ziemi oświetlony od tyłu przez Słońce – wkroczył do Stanów Zjednoczonych w pobliżu Lincoln w stanie Oregon o godzinie 9:05 czasu lokalnego i osiągnął tam swój pełny potencjał o 10:16 czasu lokalnego. Według NASA czas. Cień Księżyca przetoczył się przez wszystkie stany USA, poruszając się z prędkością przekraczającą 2000 km na godzinę, podczas gdy obserwatorzy w 14 stanach mogli doświadczyć całkowitego zaćmienia. Całkowita ciemność zapadła w obserwatorów w Charleston w Południowej Karolinie o godzinie 14:48 czasu lokalnego, a ostatni cień Księżyca opuścił Stany Zjednoczone o godzinie 16:09 czasu wschodniego.

KOLUMBIA, KAROLINA POŁUDNIOWA – 21 SIERPNIA: Gracze baseballu z niższej ligi Dash Winningham (34) i Justin Brantley (4) wraz z drużyną Columbia Fireflies oglądają zaćmienie słońca w Spirit Communications Park 21 sierpnia 2017 r. w Kolumbii w Południowej Karolinie.

Seana Rayforda/Getty Images


Jaka jest droga ostatniego całkowitego zaćmienia słońca w 2017 roku?

Ta mapa pokazuje ścieżkę cienia Księżyca – w którym Słońce zostało całkowicie przesłonięte przez Księżyc – podczas całkowitego zaćmienia Słońca w dniu 21 sierpnia 2017 r., a także część obszaru Słońca zakrytą przez Księżyc poza trasą całość. Częściowe zaćmienie można było zobaczyć w całych Stanach Zjednoczonych.

NASA


Obserwatorzy zaćmień w Stanach Zjednoczonych mogli doświadczyć całości od wybrzeża do wybrzeża, ponieważ ścieżka ciągnęła się przez 14 stanów w kontynentalnych Stanach Zjednoczonych, ale nawet ci, którzy znajdowali się poza szeroką na 120 km ścieżką totalności, widzieli częściowe zaćmienie. We wszystkich stanach USA – i całej Ameryce Północnej – w 2017 roku doszło do przynajmniej częściowego zaćmienia.

Ta animacja przedstawia cień Księżyca przecinający zachodnią półkulę podczas zaćmienia słońca 21 sierpnia 2017 roku.

NASA


Zdjęcia ludzi obserwujących zaćmienie słońca w 2017 roku

Ludzie gromadzili się na trasie całkowitego zaćmienia słońca w 2017 r., pierwszego widocznego w Stanach Zjednoczonych od prawie stulecia. Imprezy dla widzów odbywały się w miastach i miasteczkach położonych wzdłuż szlaku, a 20 parków narodowych położonych wzdłuż szlaku o szerokości 120 km gościło tłumy ludzi, którzy za dnia chcieli zobaczyć zapadający zmrok. Nawet osoby znajdujące się poza ścieżką całkowitego zaćmienia zebrały się na zewnątrz, aby zobaczyć częściowe zaćmienie podczas rzadkiego zdarzenia.

Ludzie oglądają zaćmienie słońca na stadionie Saluki na kampusie Southern Illinois University, 21 sierpnia 2017 r. w Carbondale w stanie Illinois. Miasto znajduje się również na ścieżce całkowitego zaćmienia słońca, które odbędzie się 8 kwietnia 2024 r.

Scotta Olsona/Getty Images


Prezydent Donald Trump i pierwsza dama Melania Trump oglądają częściowe zaćmienie słońca z balkonu Białego Domu w Waszyngtonie, 21 sierpnia 2017 r.

Nicholasa Kamma/AFP/Getty Images


Bracia Chris i Gabe Fabiano oglądają zaćmienie słońca na plaży na wyspie Hilton Head w Karolinie Południowej, 21 sierpnia 2017 r.

Wygraj McNamee/Getty Images


Steve Kaltenhauser z Calgary w Kanadzie obserwuje z publicznością całkowite zaćmienie słońca z eksperymentu zaćmienia słońca w Obserwatorium Lowell 21 sierpnia 2017 r. w Madrasie w stanie Oregon. Wzruszeni obserwatorzy nieba na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych wiwatowali i klaskali w poniedziałek, gdy słońce na krótko zniknęło za księżycem.

Stana Hondy/AFP/Getty Images


Widz patrzy w niebo podczas częściowego zaćmienia słońca 21 sierpnia 2017 r. w Muzeum Cradle of Aviation w Garden City w stanie Nowy Jork.

Obrazy Bruce’a Bennetta/Getty’ego


Zdjęcia zaćmienia słońca w 2017 roku

Fotografowie w całym kraju uchwycili zaćmienie, gdy cień księżyca przesunął się nad wszystkimi 50 stanami. Chociaż ścieżka całości była stosunkowo wąskim pasmem o szerokości około 120 km, obserwatorzy zaćmień we wszystkich 50 stanach byli w stanie zobaczyć przynajmniej częściowe zaćmienie.

Częściowe zaćmienie słońca widać za Statuą Wolności na Liberty Island 21 sierpnia 2017 r. w Nowym Jorku. Chociaż Nowy Jork nie znajdował się na trasie całkowitego zaćmienia Słońca, Księżyc zakrył około 72% Słońca w szczytowym okresie częściowego zaćmienia.

Noama Galai/WireImage


To złożone zdjęcie opublikowane przez NASA przedstawia rozwój częściowego zaćmienia słońca, które miało miejsce 21 sierpnia 2017 r. nad jeziorem Ross w Parku Narodowym Northern Cascades w stanie Waszyngton.

Billa Ingallsa/NASA/Getty Images


Tanner Pearson (po prawej) i Josh Blink z Vacaville w Kalifornii obserwują całkowite zaćmienie słońca przy pomniku narodowym John Day Fossil Beds w pobliżu Mitchell w stanie Oregon w poniedziałek 21 sierpnia 2017 r.

Reutera


Całkowite zaćmienie Słońca widziane podczas eksperymentu zaćmienia słońca w Obserwatorium Lowell 21 sierpnia 2017 r. w Madrasie w stanie Oregon.

Stana Hondy/AFP/Getty Images


Całkowite zaćmienie można zobaczyć z South Mike Cedar Park 21 sierpnia 2017 r. w Casper w stanie Wyoming.

Justina Sullivana/Getty Images


Zdjęcia skutków zaćmienia na Ziemi

Ludzie nie tylko fotografowali samo zaćmienie, ale także uchwycili jego wpływ na Ziemię w inny sposób. Astronauci na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wykonali zdjęcia cienia Księżyca rzucającego ciemność na Ziemię, podczas gdy obserwatorzy zaćmień na powierzchni planety obserwowali, jak to niebieskie wydarzenie – choćby na krótko – zmieniło otaczający ich świat.

Sześciu astronautów miało wyjątkową perspektywę zaćmienia słońca z wysokości 400 km nad Ziemią, na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Paolo Nespoli/ESA/NASA


Miska parowa pokazuje zaćmienie w jego cieniu 21 sierpnia 2017 r. na Uniwersytecie w Toronto. W 2017 roku w Kanadzie doszło do częściowego zaćmienia słońca.

Steve Russell/Toronto Star za pośrednictwem Getty Images


Obserwator słońca – rodzaj bezpiecznego obserwatora zaćmień – pokazuje zaćmienie w Obserwatorium Dudley miSci w poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r. w Schenectady w stanie Nowy Jork

Lori Van Buren/Albany Times Union za pośrednictwem Getty Images


Półksiężyce reprezentujące cienie zaćmienia na Ziemi można zobaczyć przez cienie drzew podczas zaćmienia na imprezie zaćmieniowej „Total Eclipse of the Park” w EP „Tom” Sawyer State Park w Louisville, Kentucky, 21 sierpnia 2017 r.

Michał S. Williamson/The Washington Post za pośrednictwem Getty Images


Kobieta trzyma cień po całkowitym zaćmieniu słońca 21 sierpnia 2017 r. na moście Mary River Covered Bridge w Chester w stanie Illinois.

Ikona Patricka Gorskiego/Sportswire za pośrednictwem Getty Images


READ  Słońce, jakiego nigdy wcześniej nie widziałeś: europejska sonda robi najbliższe zdjęcie naszej gwiazdy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *