Komisarz ACC Jim Phillips w sprawie plotek o przegrupowaniu: „Wszyscy jesteśmy w tym razem”

Komisarz ACC Jim Phillips mówił o przyszłości ligi po zakończeniu wiosennych spotkań ligi w środę. „To, co mi powiedziano (od dyrektorów sportowych i szefów), to to, że wszyscy jesteśmy w tym razem – kategorycznie” – powiedział. Oto, co musisz wiedzieć:

  • W tym tygodniu pojawiły się doniesienia, że ​​grupa siedmiu szkół ACC (Virginia Tech, stan Floryda, Clemson, Miami, Karolina Północna, stan Karolina Północna i Wirginia) zebrała się wraz z prawnikami w celu zbadania przyznania praw ACC, które wiąże szkoły z sobą i ligą do 2036 roku.
  • Phillips powiedział, że zachęca uniwersytety do przychodzenia do siedziby ACC w celu zbadania przyznanych praw konferencyjnych. „To nie jest dla mnie znak ostrzegawczy, że może się wydarzyć coś złego i tak dalej” – powiedział w środę.
  • Odnosząc się do grupy badającej przyznawanie praw, Phillips powiedział: „To nie jest dla mnie nowość samo w sobie. Nie ma konferencji w kraju ani instytucji, które nie rozmawiałyby o rozszerzeniu konferencji i krajobrazu oraz o tym, co działa najlepiej”.

sportowiecNatychmiastowa analiza:

Co jest następne

Wszyscy biorą głęboki oddech. poważnie. To było kilka interesujących i stresujących dni w ACC, a kiedy dochodzimy do końca, główny wniosek jest następujący: Wiedzieliśmy, że szkoły badają uwłaszczenie pod kątem tego, jak bardzo są ograniczone, a teraz wiemy, że niektóre z tych szkół prowadzili między sobą te rozmowy. Nie jest to do końca szokujące, ale każda decyzja wydaje się nasilona w okresie niestabilności i zmian w krajowym krajobrazie.

Czy to oznacza, że ​​te siedem szkół naprawdę zakwestionuje przyznanie praw? Nie wiemy. Jeszcze nie wiedzą. Czy nastąpi to wkrótce, czy powiedzmy za sześć lat? Tego też nie wiemy. Ale, jak powiedziało mi źródło ACC w zeszłym tygodniu: „Gdyby to było takie proste, każdy już by to zrobił”. – Auerbacha

Co powiedział Phillips?

Phillips powiedział, że zarząd ACC nie będzie głosował w przyszłym tygodniu nad nowym modelem podziału dochodów, ale „zarząd jest tym podekscytowany”. Liga omawia ważone sposoby nagradzania sukcesów na boisku (lub na korcie), zasadniczo pozwalając szkołom, które odnoszą największe sukcesy, jeść więcej tego, co zabijają.

READ  Rzadka audiencja u Erlinga Haalanda przed finałem Ligi Mistrzów

„Razem jest nam lepiej niż w mniejszej podgrupie w tym sensie, że mistrzostwa krajowe okazały się świetne, gdy masz wiele mistrzostw do rywalizacji, a nie tylko parę”.

opowieść w tle

We wtorek dyrektor sportowy stanu Floryda, Michael Alford, powiedział, że Seminolowie są „podekscytowani” byciem w ACC i chcą pozostać członkiem ligi, dzień po tym, jak pojawiły się doniesienia, że ​​​​grupa szkół bada sposoby opuszczenia konferencji. Alford powiedział również, że członkowie ligi dyskutują o potencjalnych modelach podziału dochodów, które mają zostać wdrożone w nowej erze 12-drużynowych rozgrywek piłkarskich podczas wiosennych spotkań ACC w tym tygodniu na wyspie Amelia na Florydzie.

„Reklamy i uniwersytety są bardzo ujednolicone” – powiedział dziennikarzom Alford. – Cieszymy się więc, że jesteśmy w tej lidze i chcemy w niej pozostać.

Virginia Tech Athletic, dyrektor Whit Babcock Potwierdziła w Richmond Times-Dispatch Że siedem szkół zebrało się razem i przeprowadziło dyskusje.

Co powiedzieli Babcock i Radkovich?

„Sklasyfikowałbym to jako szereg rozmów, zwykle w małych grupach, na temat interpretacji przyznawania praw, regulaminu ligi i opcji, które mogą tam być” – powiedział Babcock The Times-Dispatch. „Ale wiesz, przyznanie praw było rozważane wiele razy przez wiele osób”.

Babcock powiedział, że rozmowy nie były tak ustrukturyzowane, jak wielu interpretowało na podstawie poniedziałkowych raportów, i że wiele dyskusji dotyczyło podgrup składających się z siedmiu, a nie siedmiu razem. Według dyrektora Miami Athletic, Dana Radakovicha, po tym, jak te rozmowy zostały upublicznione, w zasadzie doszło do usprawiedliwienia skarg.

„Ludzie musieli powiedzieć, gdzie są i dlaczego tak się czujesz” – powiedział dziennikarzom Radakovic, dodając, że rosnąca różnica w dochodach między Wielką Dziesiątką a SEC i wszystkimi innymi może wpłynąć na szkoły ACC na niezliczone sposoby, które pojawią się na boisku lub na korcie. „Mamy tę lukę, a ta luka nie dotyczy tylko pieniędzy” – powiedział Radakovic.

READ  Dzisiejsze Top 25 jutro: Georgia przeskakuje stan Ohio, Floryda debiutuje w rankingach futbolowych uczelni

„Myślę, że to nie było idealne, że zostało to poruszone, ale było katalizatorem prawdziwych rozmów i być może trochę szybszego dotarcia do rzeczy, nad którymi pracowaliśmy jako ACC” – powiedział Babcock.

Wymagana lektura:

(Zdjęcie: Jim Dedmon/USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *