Google użyje nowych modeli sztucznej inteligencji do reklam i pomocy twórcom w YouTube

  • Wewnętrzne dokumenty wykazały, że Google zatwierdził kilka projektów AI związanych z reklamami, aby pomóc reklamodawcom i twórcom YouTube.
  • Firma planuje również zautomatyzować niektóre usługi obsługi klienta dla swoich produktów za pomocą nowych modeli AI.
  • Google pracuje nad własnym, stabilnym, podobnym do dyfuzji produktem do tworzenia obrazów.

Dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, przemawia na scenie podczas sesji Google I/O na konferencji Google Developers Conference w Mountain View w Kalifornii, 10 maja 2023 r.

Josh Adelson | AFP | Obrazy Getty’ego

CNBC dowiedziało się, że wysiłki Google zmierzające do szybkiego dodania nowej technologii sztucznej inteligencji do swoich podstawowych produktów wkraczają w sferę reklamy.

Firma dała zielone światło planom wykorzystania generatywnej sztucznej inteligencji, napędzanej przez duże modele językowe (LLM), do automatyzacji reklam i usług konsumenckich wspieranych przez reklamy, zgodnie z dokumentami wewnętrznymi.

W zeszłym tygodniu Google zaprezentował PaLM 2, swój najnowszy i najpotężniejszy LLM, przeszkolony na ryzach danych tekstowych, które mogą generować odpowiedzi na pytania i polecenia podobne do ludzkich. Dokumenty pokazują, że niektóre grupy w Google planują teraz użyć narzędzi obsługiwanych przez PaLM 2, aby umożliwić reklamodawcom tworzenie własnych zasobów multimedialnych i sugerowanie tworzenia filmów twórcom YouTube.

Google testuje również PaLM 2 pod kątem młodych treści YouTube pod kątem tytułów i opisów. W przypadku twórców treści firma eksperymentuje z technologią, prezentując pięć pomysłów wideo opartych na pozornie istotnych tematach.

Ponieważ szał chatbotów opartych na sztucznej inteligencji szybko rozprzestrzenia się w branży technologicznej i przechwytuje magię Wall Street, Google i jego odpowiednicy, w tym Microsoft, Meta i Amazon, starają się włączyć swoje najbardziej zaawansowane modele do jak największej liczby produktów. Ta pilna potrzeba była szczególnie dotkliwa w Google od czasu publicznej premiery pod koniec zeszłego roku wspieranej przez Microsoft OpenAI ChatGPT, wywołując obawy, że przyszłość wyszukiwania w Internecie jest nagle w zasięgu ręki.

READ  Użytkownicy Galaxy S20 FE mogą teraz pobrać aktualizację zabezpieczeń z października 2023 r

Tymczasem Google pogrążył się w wielokwartalnym okresie przytłumionego wzrostu przychodów po prawie dwóch dekadach ciągłej i szybkiej ekspansji. W związku z obawami przed narastającą recesją od zeszłego roku reklamodawcy uszczuplają swoje budżety na marketing online, siejąc spustoszenie w Google, Facebooku i innych. W przypadku Google współczynniki konwersji reklam w płatnych wynikach wyszukiwania spadły w tym roku w większości branż.

Zgodnie z dokumentami, oprócz wyszukiwania, poczty e-mail i arkuszy kalkulacyjnych, Google chce wykorzystywać generatywną ofertę sztucznej inteligencji do zwiększania wydatków w celu zwiększenia przychodów i poprawy marż. Dokumenty pokazują, że strategia obsługi klienta oparta na sztucznej inteligencji będzie prawdopodobnie działać w ponad 100 produktach Google, w tym w Sklepie Google Play, Gmailu, wyszukiwarce Android i Mapach.

Zautomatyzowane chatboty wsparcia mogą udzielać konkretnych odpowiedzi za pomocą prostych, jasnych zdań i umożliwiać zadawanie dalszych pytań przed zasugerowaniem planu reklamowego, który najlepiej odpowiada pytającemu klientowi.

Rzecznik Google odmówił komentarza.

ostatnio oferowane przez Google Google Duet i pomoc na czacie, umożliwiając ludziom uzyskanie odpowiedzi na pytania związane z chmurą prostym, naturalnym językiem, takie jak korzystanie z określonych usług lub funkcji chmury, lub uzyskanie szczegółowych planów wdrożenia ich projektów.

Google pracuje również nad własnym, stabilnym, podobnym do dyfuzji produktem do tworzenia obrazów, zgodnie z dokumentacją. Technologia Stable Diffusion, podobna do technologii OpenAI DALL-E, może szybko wyświetlać obrazy w różnych stylach z tekstowymi wskazówkami użytkownika.

Plan Google dotyczący wprowadzenia najnowszych modeli sztucznej inteligencji do reklamy nie jest zaskakujący. W zeszłym tygodniu Meta, firma macierzysta Facebooka, zaprezentowała AI Sandbox, „poligon doświadczalny” dla reklamodawców do wypróbowania nowych, generatywnych narzędzi reklamowych opartych na sztucznej inteligencji. Firma ogłosiła również aktualizacje Meta Advantage, portfolio zautomatyzowanych narzędzi i produktów, których reklamodawcy mogą używać do ulepszania swoich kampanii.

23 maja Google zaprezentuje reklamodawcom nowe technologie podczas corocznej imprezy, Marketing na żywo w Google. Firma nie podała szczegółów na temat tego, co ogłosi, ale jasne jest, że sztuczna inteligencja będzie głównym tematem.

READ  Hollow Knight: Silksong się spóźnia

„Dowiesz się, w jaki sposób rozwiązania reklamowe oparte na sztucznej inteligencji mogą pomóc zwiększyć Twoją wiedzę marketingową i osiągnąć doskonałe wyniki biznesowe w dzisiejszej zmieniającej się gospodarce” – czytamy na stronie internetowej wydarzenia.

On ogląda: Sztuczna inteligencja zajmuje centralne miejsce podczas Google I/O

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *