Komputer Concept Luna firmy Dell można łatwo zdemontować, dzięki czemu firma Dell może ponownie wykorzystać swoje komponenty

Zbliżenie / Notebook Dell Concept Luna.

Co robisz, gdy ekran laptopa pęka lub wyskakuje klawiatura? Po pewnym dostosowaniu możesz wyrzucić maszynę i ulepszyć. Ale tak jak w przypadku niektórych dzieł Frankensteina, czy możesz zebrać niektóre elementy swojego laptopa i umieścić je na innym komputerze? Dell ma na myśli swój koncepcyjny plan laptopa Luna.

Komentarz Luna

ONZ Globalny monitor e-odpadów 2020Z 53,6 miliona ton odpadów elektronicznych wytworzonych w 2019 roku tylko 17,4 procent zostało poddanych recyklingowi. Jednym z celów zrównoważonego rozwoju jest firma Dell Do osiągnięcia do 2030 Ponowne użycie lub recykling produktu odpowiadającego każdemu produktowi kupowanemu przez klienta składa się z materiałów pochodzących z recyklingu lub materiałów odnawialnych, które stanowią ponad 50 procent zawartości produktu. Jak zdobyć wszystkie materiały nadające się do recyklingu? Nieco od klientów firmy Dell.

W zeszłym tygodniu mogłem zobaczyć Concept Luna. Zapowiedziana dzisiaj firma Dell ma na celu pomóc firmie Dell w osiągnięciu celów środowiskowych, dostarczając części, które są łatwe do naprawy, ponownego użycia i recyklingu. Maszyna jest skonfigurowana do łatwego otwierania, dzięki czemu można zebrać jej płytę główną lub inne komponenty do wykorzystania w przyszłych systemach. Dzięki temu procesowi firma Dell wierzy, że jedna płyta główna może być używana na wszystkich trzech komputerach.

Opinia o wielu częściach Luny.
Zbliżenie / Opinia o wielu częściach Luny.

Dell

Jednym z największych zwrotów akcji jest to, że za wyświetlaczem znajduje się płyta główna Concept Luna. Jest to powszechne na odłączanych laptopach, ale nie na glam shellach, takich jak Concept Luna. Umiejscowienie płyty głównej oznaczało, że silnik nie mógł być aktywnie chłodzony, więc Dell musiał podnieść temperaturę systemu.

Za kulisami Concept Luna PC.
Zbliżenie / Za kulisami Concept Luna PC.

READ  Przysięgli w procesie o morderstwo Alexa Murdocka odwiedzają dom w Karolinie Południowej, w którym zginęli jego żona i syn

Glenn Robson, CTO Client Solutions Group w Delhi, wyjaśnił w dzisiejszym poście na blogu, że „zastąpienie tej małej płyty głównej na górnej pokrywie zbliża ją do większej powierzchni wystawionej na chłodne powietrze z zewnątrz”. „To, w połączeniu z oddzieleniem od piwnicznej jednostki ładującej akumulator, prowadzi do lepszej pasywnej dystrybucji ciepła i całkowicie eliminuje potrzebę wentylatora”.

Rzecznik Della otworzył przede mną koncepcyjny laptop Luna, a proces był bardzo prosty. Odkręcając cztery śruby, przedstawiciel firmy Dell był w stanie podnieść dwa klucze przed demontażem systemu i odłączeniem kabla w celu wyjęcia płyty głównej.

Otwiera się opinia Luny.  Po prawej stronie widać dwa naciśnięcia klawiszy.
Zbliżenie / Otwiera się opinia Luny. Po prawej stronie widać dwa naciśnięcia klawiszy.

Sharon Harding

Rzecznik Della powiedział, że płyta główna zostanie przeniesiona na niższy model. Na przykład dom można znaleźć na czymś takim, jak zapisywalna płyta główna XPS del latitude.

Ważna jest również część dotycząca odłączenia za pomocą kabla. Proces demontażu Concept Luna powinien być bardzo prosty, aby nie zastraszyć zwykłych użytkowników.

Pojedynczy kabel łączy płytkę z akumulatorem.
Zbliżenie / Pojedynczy kabel łączy płytkę z akumulatorem.

W tym celu laptop ma 10 razy mniej śrub niż laptop Dell Latitude 7300 Anniversary Edition z 2019 r., sprzedawany jako „najbardziej stabilna szerokość geograficzna” firmy Dell. Republika Technologiczna Zostało to wtedy zgłoszone.

Robson powiedział, że demontaż, naprawa i ponowne użycie najważniejszych części zajmie mniej niż 1,5 godziny.

Firma Dell wykorzystuje Concept Luna do odkrywania sposobów na zwiększenie stabilności komputerów.  Nie może stać się prawdziwym produktem.
Zbliżenie / Firma Dell wykorzystuje Concept Luna do odkrywania sposobów na zwiększenie stabilności komputerów. Nie może stać się prawdziwym produktem.

Dell

Poza płytą główną firma Dell zaprojektowała wnętrze laptopa z myślą o naprawie i ponownym użyciu. Klawiatura wydaje się prosta, ale rzecznik Della twierdzi, że można zobaczyć mniej cykli życia ze względu na to, jak działają klawiatury.

READ  Fantasy Football Week 9 Sleepers & TFS: Trust Chiefs Receivers, Dion Jackson, Joshua Palmer i inni

Zewnętrznie laptop wykorzystuje aluminiową obudowę zasilaną wodą. Tłoczone aluminium „wymaga mniej energii i wytwarza mniej złomu”, zauważył Robson.

Zielone cele

Firma Dell Concept wykonała Luna regulowaną za pomocą części nadających się do recyklingu, ale jej oryginalna konstrukcja została stworzona z myślą o trwałości.

Wewnątrz pokładu Concept Luna.
Zbliżenie / Wewnątrz pokładu Concept Luna.

Sharon Harding

Podczas wydarzenia firma Dell podała jako przykład 7300-letnią szerokość geograficzną. Płyta główna stanowi 75 procent odpadów środowiskowych generowanych przy wytwarzaniu tego produktu. Jeśli chodzi o standardowy system, Latitude zmniejszył rozmiar płyty głównej Dell o 75 procent w porównaniu z wersją 7300 Anniversary, która według Robsona była „mniejsza” niż 5580 milimetrów kwadratowych, i zmniejszyła liczbę komponentów o około 20 procent. Ogólnie rzecz biorąc, zmniejsza to o połowę ślad węglowy płyty głównej, powiedział Dell.

Ponadto Dell użył włókna lnianego jako podstawy PCB zamiast plastikowych laminatów; Całość jest sklejona rozpuszczalnym w wodzie polimerem.

Dell twierdzi również, że Concept Luna doprowadzi do niższych energochłonnych urządzeń, które, jak powiedział Robeson, sprawią, że małe baterie będą „zaawansowanym ogniwem o głębokim cyklu… wystarczająco mocnym do codziennego użytku”.

Jednak nie wszystkie obszary mogą znaleźć drugie życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *