Kontrakty terminowe Dow rosną po przejęciu Szwajcarskiego Banku Narodowego przez Credit Suisse za 54 miliardy dolarów | Codzienny inwestor biznesowy

Kontrakty terminowe na Dow nieznacznie wzrosły z dnia na dzień, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe na Nasdaq, ponieważ Credit Suisse powiedział, że pożyczy prawie 54 miliardy dolarów od Narodowego Banku Szwajcarii, łagodząc obawy o zarażenie.
XPróba rajdu na giełdzie przyniosła kolejną dziką sesję w środę, podczas której główne indeksy początkowo spadały, ale spadły z najniższych poziomów, a Nasdaq odnotował wzrosty. Obawy o szwajcarskiego giganta Credit Suisse (CS) doprowadziły do ​​kolejnej fali wyprzedaży akcji banków, w tym dobrze skapitalizowanych światowych gigantów, takich jak m.in C. B. Morgana Chase’a (JPM).

Rentowności obligacji skarbowych, zwłaszcza dwuletnich, spadły, ale również odbiły się od minimów. Niestety obrót papierami skarbowymi, należący do najgłębszych i najbezpieczniejszych rynków na świecie, doświadcza spadku płynności.

Ropa naftowa spadła do najniższego poziomu od 15 miesięcy, podobnie jak miedź, ponieważ inwestorzy obawiali się, że problemy z bankami i rynkami finansowymi przeniosą się na całą gospodarkę.

Microsoftu (MSFT), jabłko (AAPL), Zaawansowane Mikro Urządzenia (AMD), Metaplatformy (meta), Salesforce.com (CRM) I nvidia (NVDA) pokazać siłę lub nawet zwiększyć zyski. Akcje AMD, Meta i CRM unoszą się powyżej punktów kupna. Akcje Microsoftu i Apple zmierzają w kierunku oficjalnych punktów zakupu, gdzie MSFT jest prawdopodobnie wykonalny. Akcje Nvidii, należące do najlepszych w 2023 roku, są obecnie rozszerzane.

Działają akcje Nvidii i Meta Platformy Tablica liderów IBD. Akcje META są na SwingTrader. Akcje MSFT są notowane na liście długoterminowych liderów IBD. Inwentaryzacja CRM jest włączona wada 50a Salesforce wybiera środowe akcje o wartości IBD 50, aby obejrzeć selekcję.

Film osadzony w artykule omawiał środowe działania rynkowe i analizował AMD, Salesforce i Duolingo (DUOL).

Główne zarobki

gigant oprogramowania Cegła suszona na słońcu (ADBE) i zniżki dla nastolatków pięć poniżej (pięć) zgłoszone po zamknięciu.

Akcje ADBE wzrosły o 5% w późnych transakcjach, ponieważ Adobe nieznacznie przekroczył swoje prognozy finansowe za pierwszy kwartał i podniósł prognozę na cały rok. Akcje zamknęły się w środę o 0,1% na poziomie 333,61, handlując poniżej linii 50-dniowych i 200-dniowych.

Akcje FIVE spadły o 3% w ciągu nocy, ponieważ Five Under zarobił zrównoważone, ale wskazówki były lekkie. Akcje wzrosły o 0,2% do 198,17, utrzymując wsparcie na linii 50-dniowej po uporządkowanym spadku.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty futures na Dow Jones wzrosły o 0,3% w stosunku do wartości godziwej, zwiększając się w związku z wykorzystaniem przez Credit Suisse funduszy SNB. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,4 proc. Kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 0,5 proc.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 2 punkty bazowe do 3,51%, niwelując straty w wiadomościach kredytowych Credit Suisse.

Kontrakty terminowe na ropę naftową nieznacznie wzrosły.

Pamiętaj, że nocne akcje na kontraktach terminowych Dow i innych miejscach niekoniecznie przekładają się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.

READ  Dow Jones spadł przed przemówieniem Powella Top 7 akcji do kupienia i obejrzenia

Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Próba rajdu na giełdzie w środę

Giełdowy rajd poniósł gwałtowne straty na początku sesji, ale zebrał się do zamkniętego mieszanego, ledwie.

Dow Jones Industrial Average spadł w środę o 0,9%. S&P500 spadł o 0,7%. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o mniej niż 0,1%. Mała kapitalizacja Russell 2000 spadła o 1,7%.

Akcje banków

Credit Suisse sprzedał w środę po tym, jak jego największy udziałowiec, Arabia Saudyjska, wykluczył inwestowanie większych pieniędzy w schorowanego szwajcarskiego giganta. Doprowadziło to do gwałtownego spadku bankowości w Europie i na świecie.

Akcje CS, które borykają się od lat, osiągnęły rekordowo niski poziom 1,75 w ciągu dnia. Akcje zamknęły się o 14%, po 2,16.

Szwajcarski Bank Narodowy powiedział na krótko przed zamknięciem rynków w USA, że zapewni płynność Credit Suisse. W środę wieczorem Credit Suisse pożyczył od Szwajcarskiego Banku Narodowego do 50 miliardów franków szwajcarskich (53,7 miliarda dolarów).

W USA akcje JPM, Wellsa Fargo (WFC), bank amerykański (Bryknięcie) I Citigroup (C) Wszystkie z nich nieco złagodniały od minimów z zeszłego tygodnia. Akcje JPM spadły o 4,7%, zbliżając się do 200-dniowej linii, osiągając najniższy poziom od 2023 r. wraz z Citigroup. Akcje WFC osiągnęły najniższy poziom od ośmiu miesięcy, podczas gdy akcje Bank of America spadły do ​​najgorszego poziomu od końca 2020 roku.

Banki regionalne były mieszane. Bank Pierwszej Republiki (FRC) spadł o 21%, ponieważ S&P Global obniżył swój rating kredytowy o cztery stopnie do statusu śmieciowego. Ale niektóre czołowe banki regionalne i regionalne wystąpiły naprzód, m.in Bank Zachodniego Sojuszu (WAL).

Fundusz Selekcji Finansowej SPDR (XLF) spadł o 2,7%, a JPMorgan, Citigroup, Wells Fargo i BAC to wszystkie duże holdingi. SPDR S&P Regional Banking ETF (KRE) spadła o 1,6%. Akcje FRC i Western Alliance należą do wielu elementów.

Bloomberg poinformował w środę wieczorem, powołując się na źródła, że ​​Pierwsza Republika bada opcje, w tym możliwą sprzedaż. Akcje FRC wzrosły o ponad 8%.

dobra

Amerykańskie kontrakty terminowe na ropę naftową spadły o 5,2 procent do 67,61 USD za baryłkę, najniższej ceny od 15 miesięcy. Ceny miedzi spadły o 3,8 procent, co było najgorszym zamknięciem od 5 stycznia.

Zwroty skarbowe

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 14 punktów bazowych do 3,49%. Tego dnia stopa zwrotu wyniosła 3,39%, niedaleko najniższego poziomu z 2 lutego, który wyniósł 3,33%. Rentowność 2-letnich obligacji skarbowych spadła o 25 punktów bazowych do 3,97%, po spadku do zaledwie 3,72% w ciągu dnia. Tydzień temu, tuż przed wybuchem kryzysu finansowego SVB, rentowność 10-letnich obligacji wynosiła 3,97%, a dwuletnich 5,06%.

Obawy bankowe i zmiany stóp Fed powodują spadek rentowności obligacji skarbowych. Słabsze dane gospodarcze dotyczące sprzedaży detalicznej, cen producenta i Empire State Manufacturing Index publikowane przez Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku również przyczyniły się do spowolnienia.

READ  Buttigieg wzywa prezesów linii lotniczych do zapewnienia niezawodności tego lata po falach zawirowań

Pomimo spadku rentowności obligacji skarbowych, dolar podskoczył w obliczu światowej gorączki poszukiwania bezpiecznej przystani przez koncerny Credit Suisse. Dolar zbliża się do ostatnich maksimów.

Szanse na podwyżkę stóp Fed

Tydzień temu rynki obstawiały podwyżkę stóp o 50 punktów bazowych 22 marca, po której nastąpią co najmniej dwie podwyżki o ćwierć punktu.

Ale po środzie inwestorzy widzą szansę 50 na 50, że Fed wstrzyma się w przyszłym tygodniu. Do końca majowego spotkania widzą wzrost o ćwierć punktu. Ale potem rynki spodziewają się kilku obniżek stóp, w tym 50-punktowego ruchu w czerwcu.

Fundusze giełdowe

Wśród funduszy ETF Innovator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadła o 1,8%. Fundusz ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) spadła o 0,2%, a główne udziały IGV należały do ​​Microsoft i CRM wraz z Adobe. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) stracił 1,1%. Akcje NVDA i AMD są głównymi holdingami SMH.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME(spadek o 5,9% oraz Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury (ETF) w USA)kolebka) spadła o 4%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) spadła o 4,3%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) obniżka o 2,2%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle) 5,4%. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) spadła o 0,1%

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(wzrost o 0,8% i ETF ARK Genomics)ARKG) wzrosła o 0,1%.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Giganci technologiczni pokazują siłę

Akcje Apple wzrosły o 0,3% do 152,99. Gigant iPhone’a ma 157,48 punktów długości od płaskiej podstawy utworzonej powyżej linii 200-dniowej. Linia RSI jest najwyższa od czterech miesięcy, odzwierciedlając lepsze wyniki akcji AAPL w stosunku do S&P 500.

Akcje MSFT wzrosły o 1,8% do 265,44. Gigant Dow Jones buduje prawą stronę krótkiej konsolidacji, która utworzyła się powyżej linii 50-dniowych i 200-dniowych. Akcje Microsoftu są na dobrej drodze do płaskiej bazy z 276,86 punktami kupna po piątkowym zamknięciu. Na lepszym rynku akcje MSFT byłyby rzeczywiście opłacalne, albo jako wczesne wejście, albo jako długoterminowy lider.

Akcje CRM wzrosły o 1 cent do 182,91, utrzymując zakres 178,94 filiżanek z uchwytem punktu kupna.

Akcje AMD wzrosły o 2,55% do 89,68, po wzroście o 6,6% we wtorek. Według analizy MarketSmith akcje są poniżej 89,04 płaskich punktów kupna.

Akcje META skoczyły o 1,9% do 197,75. Rodzic Facebooka wyczyścił 197,26 płaskich pozycji długich, po kilku wczesnych wpisach, które osiągnęły wtorkowy wzrost o 7,25%.

Akcje Nvidii wzrosły o 0,7% do 242,28. Gigant chipowy utrzymuje najwyższy poziom od 11 miesięcy, ale jego ostatnie punkty sprzedaży są dłuższe. W idealnym przypadku akcje NVDA konsolidowałyby się jeszcze przez kilka tygodni, tworząc nową bazę i pozwalając szybko rosnącym 50-dniowym na nadrobienie zaległości.

READ  Nadciągają kontrakty terminowe Dow: rynkowy wzrost w obliczu Fed, Megacaps, akcji chmurowych; Co teraz robisz

Analiza rajdu rynkowego

Próba rajdu na giełdzie przyniosła kolejną ożywioną sesję, ale zakończyła się w pobliżu szczytów sesji.

Nasdaq, który spadł w ciągu dnia o 1,7%, zdołał zebrać się na zamknięciu, utrzymując linie 50-dniowe i 200-dniowe. Nasdaq 100, który obejmuje 100 największych niefinansowych składników indeksu Nasdaq, takich jak Microsoft, Apple, Nvidia, Meta i AMD, wzrósł o 0,5%.

S&P 500 spadł poniżej środowego minimum, ale utrzymał się powyżej wtorkowego minimum, więc jego próba rajdu pozostaje nienaruszona.

Dow po prostu przebił poniedziałkowe minimum, co doprowadziło do próby wzrostu i osiągnięcia najgorszego poziomu od października. Indeks Russell 2000, który jest pełen akcji małych banków, spadł do najgorszego poziomu od końca 2022 roku.

Z technicznego punktu widzenia inwestorzy mogliby zacząć szukać kolejnego dnia na Nasdaq, aby potwierdzić nowy rajd. FTD prawie na pewno wypchnie Nasdaq 100 i być może Nasdaq Composite powyżej linii trendu z szczytów z początku lutego.

Ale inne indeksy mają o wiele więcej do zrobienia. Jak zrównoważony będzie rajd kierowany przez technologię, jeśli banki, firmy towarowe i firmy przemysłowe będą się sprzedawać?

Delikatnie mówiąc, potencjalny globalny kryzys finansowy jest znacznie ważniejszy niż to, czy, powiedzmy, raport o zatrudnieniu jest bardzo mocny czy słaby. Tak więc nawet niewielkie zmiany w pozytywnym lub negatywnym nastroju mogą prowadzić do ogromnych wahań na rynku. Ponadto ogromna zmienność na rynku, takim jak papiery skarbowe, rozłoży się na akcje, towary i waluty.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Inwestowanie jest wystarczająco trudne na wyraźnej hossie. Próba dokonania niestabilnej korekty rynkowej w obliczu pojawiającego się kryzysu finansowego znacznie zwiększa ryzyko.

Tak, akcje Meta, Salesforce, AMD i Microsoft są technicznie wykonalne po zamknięciu Apple. Szereg innych technologii wykazuje ruch w górę. Ale jeśli ten rynek spadnie, zniszczy wszystko.

Przynajmniej poczekaj jeden dzień, aby kontynuować. Prawdopodobnie wywoła to szereg sygnałów kupna. Ale inwestorzy powinni zachować ostrożność nawet w tym scenariuszu. Istnieje znaczne ryzyko, że inne duże banki lub główne adresy rynkowe wywołają nagłą wyprzedaż.

W międzyczasie stwórz swoje listy obserwowanych. Szukaj akcji o silnej względnej sile, zwłaszcza tych znajdujących się blisko punktów wykupienia, ale także blue chipów, takich jak akcje Nvidii.

Codziennie czytaj ogólny obraz, aby być na bieżąco z trendami rynkowymi, wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Kiedy nadszedł czas, aby sprzedać swoje ulubione akcje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *