Kontrakty terminowe Dow: wznowienie rozmów o pułapie zadłużenia; Kluczem do zysków Nvidii jest rajd rynkowy

Kontrakty terminowe Dow zostaną otwarte w niedzielę wieczorem, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq. Zyski Nvidii są duże w nadchodzącym tygodniu, a rozmowy w sprawie pułapu zadłużenia zostaną wznowione w piątek wieczorem po utknięciu na kilka godzin wcześniej.
XRajd giełdowy w zeszłym tygodniu został wzmocniony optymizmem co do porozumienia w sprawie limitu zadłużenia i złagodzenia obaw banków, z zyskami prowadzonymi przez liderów technologicznych napędzanych sztuczną inteligencją, takich jak nvidia (NVDA), Zaawansowane Mikro Urządzenia (AMD), obsługa, natychmiast (Teraz), rodzic z Google Alfabet (Google), płatek śniegu (śnieg) I Technologie Palantira (PLTR).

Nasdaq Composite i S&P 500 osiągnęły maksima z 2023 r., a Nasdaq 100 osiągnął najwyższy poziom od ponad roku. Wydawało się, że Biały Dom i przywódcy Kongresu zmierzają w kierunku porozumienia w sprawie limitu zadłużenia, podczas gdy obawy o banki regionalne osłabły.

W piątek negocjatorzy GOP zawiesili rozmowy w sprawie pułapu zadłużenia, twierdząc, że Biały Dom prezydenta Bidena był nierozsądny. Mniej więcej w tym samym czasie pojawił się raport, w którym sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała kierownictwu banku, że może być potrzebnych więcej fuzji banków. Odbiło się to na akcjach banków regionalnych w piątek, chociaż w ciągu tygodnia mocno wzrosły.

Główne wskaźniki zniosły piątkowy spadek pułapu zadłużenia i komentarze Yellen, po części dlatego, że mniej więcej w tym samym czasie prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell zasygnalizował, że opowiada się za wstrzymaniem stóp procentowych w przyszłym miesiącu.

Inwestorzy są również pewni porozumienia w sprawie redukcji zadłużenia. W rzeczywistości przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy powiedział w piątek wieczorem, że negocjacje w sprawie pułapu zadłużenia zostaną wznowione później tej nocy.

Rajd giełdowy pozostaje nieco podzielony, z niewielką przewagą. Jednak inwestorzy mogą ostrożnie zwiększać ekspozycję, mimo że obecnie niewiele akcji oferuje możliwości kupna.

Tesli (TSLA) wykonał ruch w górę w zeszłym tygodniu w związku z wydarzeniem dla akcjonariuszy, usuwając niektóre kluczowe poziomy. Ale akcje TSLA napotykają większy opór.

zarobki Nvidii

Zyski Nvidii ze środowej nocy będą miały duże znaczenie dla rajdu rynkowego. Akcje NVDA są zgodne z rynkiem. Jest to wiodąca spółka megacap i AI na odbiciu rynku zdominowanym przez akcje megacaps i AI. Akcje Nvidii wzrosły w zeszłym tygodniu o 10% i zostały znacznie rozciągnięte.

Przerwa w notowaniach Nvidii lub niewielki spadek w ciągu kilku tygodni byłyby zdrowe. Ale jeśli zarobki lub wskazówki Nvidii rozczarują, NVDA może zostać surowo ukarana. Miałoby to konsekwencje dla konkurencyjnego AMD, ale także dla Google i mnóstwa gier „sztucznej inteligencji”, które podniosły rynek.

Akcje ServiceNow wystartowały w zeszłym tygodniu dzięki sojuszom związanym z AI z Nvidią i Microsoftu (MSFT). Akcje SNOW zyskały na doniesieniu, że może kupić firmę zajmującą się wyszukiwaniem AI. Akcje PLTR, która jest długą grą AI, wzrosły o 23% w ciągu tygodnia po tym, jak zyski wzrosły o 28% w poprzednim tygodniu. Akcje Google wzrosły w maju o 14%.

READ  Rating kredytowy New York Community Bancorp został obniżony do śmieciowego ze względu na problemy związane z nieruchomościami

Inne duże zarobki

płatek śniegu Elfia Piękność (krasnolud), Sieci Palo Alto (Banu) I leżaki na zewnątrz (pokład) jest również jedną z czołowych firm, które w nadchodzącym tygodniu osiągną zyski.

Akcje SNOW znajdują się w 10-miesięcznej konsolidacji. Akcje ELF konsolidują się na linii 21-dniowej po ogromnej fali. Akcje PANW próbują utrzymać linię 50-dniową w ramach nowej niestabilnej płaskiej bazy. Akcje DECK odnotowały duży wzrost, ale w zeszłym tygodniu spadły poniżej linii 50 dni w oczekiwaniu (onon) I szafka na stopy (fl) wycofali swoje wyniki.

Oferta Nvidii jest uruchomiona Tablica liderów IBD, ze strzałkami ELF na liście obserwacyjnej tabeli liderów. zapasy lodu na wada 50. Zapas teraz IBD Big Cap 20.

Film osadzony w artykule omawia cotygodniową akcję rynkową i przedstawia trzy zagrania bez sztucznej inteligencji: grupa czasu życia (LTH), Domy Zasługi (MTH) I MercadoLibre (mili).

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty futures na Dow Jones otwierają się o godzinie 18:00 czasu wschodniego w niedzielę, podobnie jak kontrakty futures na S&P 500 i Nasdaq 100.

Pamiętaj, że nocne akcje na kontraktach terminowych Dow i innych miejscach niekoniecznie przekładają się na rzeczywisty obrót podczas następnej zwykłej sesji giełdowej.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Giełda zwyżkowała w zeszłym tygodniu, z ogromną przepaścią między liderami a maruderami.

Dow Jones Industrial Average wzrósł w zeszłym tygodniu o 0,4%. S&P 500 zyskał 1,65%. Nasdaq Composite skoczył o 3%. Mała kapitalizacja Russell 2000 odbiła się o 1,9%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła w zeszłym tygodniu o 23 punkty bazowe do 3,69%, osiągając najwyższy poziom od dwóch miesięcy.

Szanse na podwyżkę stóp w przyszłym miesiącu na krótko przekroczyły 40% w ciągu tygodnia w obliczu dobrych danych ekonomicznych i jastrzębich wypowiedzi przedstawicieli Fed. Ale kiedy Powell powiedział: „możemy sobie pozwolić na spojrzenie na dane”, szansa spadła w piątek do około 20%.

Amerykańskie kontrakty terminowe na ropę naftową wzrosły w tym tygodniu o 2,2 procent do 71,55 USD za baryłkę.

Fundusze giełdowe

Wśród ETF-ów wzrostowych jest iShares Expanding Technology and Software Sector Fund (IGV) wzrosła o 5,25%. Zapasy są teraz dużym komponentem IGV. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) wzrosła o 8,5%. Akcje Nvidii są jednymi z głównych akcji SMH, obok akcji AMD. Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(wzrost o 2,7% w zeszłym tygodniu i ARK Genomics ETF)ARKG) zyskał 3%. Akcje Tesli to akcje numer jeden wśród funduszy ETF Ark Invest. Arka Cathie Wood’s jest również właścicielem niektórych akcji PLTR.

READ  Elon Musk nakłada surowe ograniczenia na użytkowników Twittera

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) spadł o 0,5%, co oznacza piątą z rzędu tygodniową stratę. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) wzrosła o 4,1%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) o 1,2%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle) zyskał 1,4%. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) spadła o 0,7%.

Fundusz Selekcji Finansowej SPDR (XLF(wzrost o 2,2% w SPDR S&P Regional Banking ETF)KRE) odbił się o 7,8%, mimo piątkowego spadku o 1,8%.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Kupić akcje Tesli?

Akcje Tesli wzrosły w zeszłym tygodniu o 7,2% do 180,14, odbijając się od blisko 21-dniowej linii i odzyskując 50-dniową linię po raz pierwszy od początku kwietnia.

Inwestorzy dobrze zareagowali na wtorkowy Dzień Akcjonariuszy Tesli. Dyrektor generalny Elon Musk potwierdził, że dostawy Cybertrucka rozpoczną się w tym roku, jednocześnie ponownie sugerując pojazd nowej generacji. Musk powiedział również, że Tesla „wypróbuje” niektóre reklamy. Jak każdy inteligentny CEO w 2023 roku, kilka razy wspomniał o „sztucznej inteligencji”.

Tymczasem Tesla po cichu wprowadziła kilka nowych rabatów na samochody Model 3 w USA, po ostatnich cięciach na samochody Model 3 i Y w Europie. Rabaty na zapasy nie trafiają na pierwsze strony gazet, tak jak oficjalne obniżki cen, ale uderzają w marże zysku w tym samym duchu. Równowaga między produkcją, dostawą i ceną to główny temat Tesli w 2023 roku.

Inwestorzy mogą uznać piątkowy ruch powyżej 50-dniowej średniej kroczącej za wczesne wejście dla akcji Tesli. Ale będzie bardzo agresywna. Tesla wciąż stoi przed linią 200-dniową, która spada w kierunku 200. Tuż powyżej znajduje się punkt kupna 207,89, nieco powyżej maksimum z 31 marca. Wynika to albo z siedmiotygodniowej konsolidacji, albo z trzymiesięcznego punktu kupna z podwójnym dnem.


Tesla vs. BYD: EV Giants walczą o koronę, ale który z nich jest lepszym zakupem?


Analiza rajdu rynkowego

Pokaż wzrost na giełdzie Siła z zeszłego tygodnia, ale postęp jest nadal niewielki. Nasdaq przeżywa boom, osiągając najwyższy poziom z 2023 r., a S&P 500 również osiąga tak późną końcówkę tygodnia.

Indeks Russell 2000, wspierany przez akcje banków, również miał dobry tydzień, ale daleko mu do szczytów z 2023 r. Dow Jones odnotował niewielkie tygodniowe zyski po przecięciu we wtorek 50-dniowej linii.

Boom technologiczny rozszerzył się od dużych akcji, takich jak Google i Nvidia, do dużych nazw chipów i oprogramowania, takich jak AMD i ServiceNow, oraz sztucznej inteligencji, takiej jak Palantir. Ale większość z nich jest teraz przedłużona.

READ  Samolot United Airlines ląduje awaryjnie po tym, jak podczas startu odpadło koło

Nasdaq 100 osiągnął najwyższy poziom od 52 tygodni, co oznacza wzrost o 3,5% w ciągu tygodnia. First Trust Nasdaq 100 Equal Weighted Mutual Fund (QQEW), który miał trudności, wzrósł o 2,45%. Jest blisko najwyższych poziomów w 2023 roku.

Ale ogólna szerokość jest w najlepszym razie słaba. Invesco S&P 500 Equal Weight Fund (RSP) podskoczył o prawie 1%, ale w piątek spadł poniżej 200-dniowej linii. RSP jest niewiele bliższy maksimom z 2023 r. niż październikowym dołkom na rynku niedźwiedzi.

Przegrani wyprzedzili zwycięzców w piątek po niewielkim dodatnim wzroście w czwartek. Ale nowe szczyty przeważyły ​​nad przegranymi w drugiej sesji z rzędu.

Oprócz czipów, oprogramowania i masowych zapasów, dobrze radzą sobie budowniczowie domów, materiały budowlane, produkty medyczne i nazwy biofarmaceutyczne. Podobnie jak sztuki podróżnicze i niektóre płatności giełdowe.

Akcje związane z obuwiem spadły w zeszłym tygodniu z powodu ONON i Foot Locker. tarasy zewnętrzne, jak również Artykuły sportowe Dicka (DKS), postarają się dać z siebie wszystko.

Rozmowy na temat pułapu zadłużenia, obawy bankowe i ryzyko recesji pozostają głównymi problemami, przed którymi stoi rajd rynkowy. Podczas gdy Wall Street i analitycy polityczni nadal uważają, że umowa redukcji zadłużenia jest bardzo prawdopodobna, różne nagłówki mogą wpłynąć na rynki w górę iw dół w ciągu najbliższych kilku dni.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Rynek akcji wykazuje tendencję wzrostową, ale przywództwo jest wąskie, a szerokość rynku wątpliwa. Kilka wiodących akcji zostało przedłużonych.

Ogólnie rzecz biorąc, inwestorzy, którzy skorzystali z technik, które wyeliminowały sygnały kupna w ciągu ostatniego tygodnia, zostali nagrodzeni, niektórzy hojnie. Ale ogólna ekspozycja powinna pozostać skromna. Rozważ czerpanie częściowych zysków z wielkich zwycięzców. Na pewno masz plan gry.

Z różnych sektorów powstaje spora liczba akcji, które mogą być kontynuowane, jeśli ruch na rynku będzie się rozszerzał. Więc będziesz chciał być gotowy.

Codziennie czytaj ogólny obraz, aby być na bieżąco z trendami rynkowymi, wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego narzędzie IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji

Złap kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *