Kontrakty terminowe na akcje płaskie po trzecim z rzędu dniu przegranych dla S&P 500

We wtorek kontrakty terminowe na akcje pozostały bez zmian, ponieważ inwestorzy oczekiwali na dalsze wskazówki prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella dotyczące wąskiej ścieżki banku centralnego.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły zaledwie o 15 punktów. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 uległy nieznacznym zmianom.

Indeksy Dow Jones i S&P 500 spadły we wtorek trzecią sesję z rzędu przy stosunkowo niewielkich obrotach. Ciężki indeks kompozytowy Nasdaq zakończył się we wtorek z niewielką zmianą. Indeks S&P 500 pozostaje prawie bez zmian przez cały miesiąc po wzroście o ponad 9% w lipcu.

Trzydniowe sympozjum ekonomiczne Jackson Hole rozpoczyna się w czwartek, a Powell ma przemawiać w piątek rano. Obserwatorzy Fed oczekują, że wzmocni on cel banku centralnego, jakim jest stłumienie inflacji i utrzymanie w ryzach oczekiwań na przyszłe wzrosty cen.

„Rynki finansowe pozostaną na wzburzonych wodach do piątkowego przemówienia prezesa Rezerwy Federalnej Paula Jacksona Hole”, powiedział Edward Moya, główny analityk rynku w Oanda. „Może mieć trudności z przekonaniem rynków, że jest zadowolony z zaostrzenia polityki i wywołania recesji. Gospodarka wyraźnie zwalnia, ale jest jeszcze za wcześnie, aby Rezerwa Federalna mogła sugerować, że będzie mniej agresywna w miarę zacieśniania polityki.”

Inwestorzy będą również monitorować napływające dane, aby ocenić kondycję gospodarki. Dobra trwałe i oczekująca sprzedaż domów na pokładzie w środę.

READ  2023 Honda Civic Typ R

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.