Kontrakty terminowe na akcje wskazują na wyższe otwarcie, ponieważ inwestorzy ważą dane o inflacji

Kontrakty terminowe na akcje w USA podskoczyły we wtorek w obrotach przedrynkowych, gdy inwestorzy ocenili nowe dane o inflacji z Waszyngtonu, które pokazały, że ceny przyspieszyły w marcu do najwyższego od 40 lat poziomu.

Kontrakty na S&P 500 wzrosły o 0,7%, a Dow Jones skoczył o prawie 130 punktów przed otwarciem. Kontrakty terminowe powiązane z Nasdaq Composite Index wzrosły o 1,3%. Tymczasem rentowności obligacji skarbowych nieznacznie spadły, ale 10-letnia rentowność benchmarku utrzymała się powyżej 2,7%, najwyższego poziomu od stycznia 2019 r.

Ruchy nadchodzą tuż po niedźwiedzim dniu na Wall Street, aby rozpocząć tydzień naznaczony rosnącymi obawami o spowolnienie gospodarcze spowodowane wojną na Ukrainie, zamknięciem COVID-19 w Chinach i perspektywą bardziej agresywnej Rezerwy Federalnej sentyment. Inwestorzy nie mogą się doczekać rozpoczęcia sezonu wyników i większej liczby danych ekonomicznych, które zostaną opublikowane podczas skróconego tygodnia handlowego w okresie świątecznym.

Rynki ważą najnowszą miarę amerykańskiej inflacji. Według najnowszego raportu opublikowanego we wtorek, Bureau of Labor Statistics (BLS) Indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) wzrósł w marcu o 8,5% w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Liczba ta reprezentuje najszybszy wzrost od grudnia 1981 r. i następuje po 7,9% rocznym wzroście w lutym. Wchodząc do raportu, ekonomiści spodziewali się skoku o 8,4% w marcu, według danych Bloomberga.

Gorąca czerwona edycja pojawia się jako inwestorzy zmagać się z możliwością Urzędnicy Rezerwy Federalnej będą działać bardziej agresywnie, aby walczyć z inflacją po… Ostre odczyty protokołu z posiedzenia banku centralnego w zeszłym tygodniu w marcu Zauważył, że „wielu” decydentów „opowiedziało się za podwyżką o 50 punktów bazowych” referencyjnych stóp procentowych w zeszłym miesiącu.

„Myślę, że Fed jest naprawdę mocno przekonany o podnoszeniu stóp procentowych” – powiedział w poniedziałek dla Yahoo Finance Live Jeffrey Klintop, główny analityk ds. inwestycji globalnych w firmie Charles Schwab. Wtorkowe dane o CPI mogą nie mieć większego wpływu [on the markets] Jak mogło się zdarzyć na przykład kilka miesięcy temu.”

READ  Ptasia grypa podniosła ceny jaj w Stanach Zjednoczonych

Chociaż inwestorzy byli w dużej mierze przygotowani na możliwość, że decydenci federalni będą bardziej wojowniczo walczyć z inflacją, pojawiły się obawy, że dalsze zacieśnianie polityki pieniężnej może spowodować spowolnienie gospodarcze. Stratedzy zaczęli dyskutować o możliwości szerszej recesji w ostatnich tygodniach, szczególnie ekonomiści z Deutsche Banku ostrzegali niedawno, że działania banku centralnego mogą znacznie spowolnić wzrost w drugiej połowie 2023 roku.

Niektórzy mówili, że jest za wcześnie na takie sprawdzenie, ale taka możliwość jest na stole.

Dreyfus i Mellon, główny ekonomista i makrostrateg, powiedzieli: Vince Reinhart w Yahoo Finance Live.

8:35 ET: marzec CPI wzrósł bardziej niż oczekiwano 8,5% rok do roku

Konsumenci w Stanach Zjednoczonych W marcu zapłaciłem więcej za różne towary i usługi W porównaniu z poprzednim miesiącem poziom cen w całej gospodarce nadal przyspieszał w związku z utrzymującymi się zakłóceniami podaży i popytu.

Według najnowszego raportu opublikowanego we wtorek, Bureau of Labor Statistics (BLS) Indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) wzrósł w marcu o 8,5% w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Był to najszybszy wzrost od grudnia 1981 r. Po rocznym wzroście o 7,9% w lutym. Wchodząc do raportu, ekonomiści spodziewali się skoku o 8,4% w marcu, według danych Bloomberga.

Z wyraźnymi oznakami szczytowej inflacji, których jeszcze nie widać, członkowie Rezerwy Federalnej nasilili retorykę dotyczącą używania narzędzi polityki pieniężnej w celu obniżenia szybko rosnących stóp procentowych. W zeszłym tygodniu gubernator Fed Lyle Brainard powiedział, że obniżka inflacji była „Nasze najważniejsze zadanie” Podczas gdy Mary Daley, prezes Banku Rezerwy Federalnej w San Francisco, powiedziała, że ​​wysoka inflacja była „Tak szkodliwe, jak brak pracy.

7:10 ET: Kontrakty w S&P 500, Dow i Nasdaq trzymają się stabilnie, inwestorzy czekają na wydruk CPI

Oto jak główne indeksy radzą sobie w handlu kontraktami terminowymi przed dzwonkiem otwarcia we wtorek:

 • Kontrakty terminowe na S&P 500 (ES = F.): +1,25 pkt (+0,03%) do 4410,25

 • Kontrakty terminowe DowYM = F.): -1,00 pkt (-0,00%) do 34218,00

 • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): + 14,25 pkt (+ 0,10%) do 14014,25

 • surowe (CL = F.): +3,81 dolara (+4,04%) do 98,10 dolara za baryłkę

 • Poszedł (GC = F.): +10,30 USD (+0,53%) do 1958,50 USD za uncję

 • Skarb Państwa na 10 lat (^ degeneracja): +0,00 punktów bazowych, aby wyprodukować 2,7800%

READ  Giganci technologiczni zgłaszają swoje zyski, więc przygotuj się na odbicie

6:40 ET: Nastroje wśród małych firm w USA spadają wraz ze wzrostem obaw o inflację

poziomy zaufania między Właściciele małych firm zniknęli w całym kraju w marcuAnkieta opublikowana we wtorek pokazała, że ​​więcej operatorów sklepów wielobranżowych i wyskakujących okienek wskazało na inflację jako jedyny problem.

Narodowa Federacja Niezależnych Przedsiębiorców podała, że ​​jej Indeks Optymizmu Małych Przedsiębiorstw spadł w zeszłym miesiącu o 2,4 punktu do 93,2, co oznacza trzeci miesiąc z rzędu odczytów poniżej 48-letniej średniej wynoszącej 98. Jak dotąd indeks spadał co miesiąc w tym roku.

Spośród respondentów 31% wskazało inflację jako najważniejszy problem, co stanowi wzrost o 5 punktów w porównaniu z lutowym badaniem. Ta liczba to największy odsetek respondentów, którzy wymienili inflację jako swój największy problem od pierwszego kwartału 1981 r., zastępując obawy o „jakość pracy” jako główny problem, z którym borykają się małe firmy.

Wysoka inflacja spowodowana niedoborami, potężne bodźce fiskalne i niskie stopy procentowe wywierały presję na gospodarkę w ostatnich miesiącach.

18:10 ET Poniedziałek: Niewielka zmiana w kontraktach terminowych na akcje przed wtorkowymi danymi o inflacji

Oto gdzie notowania odbywały się przed wieczorną sesją w poniedziałek:

 • Kontrakty terminowe na S&P 500 (ES = F.): +2,75 pkt (+0,06%) do 4411,75

 • Kontrakty terminowe DowYM = F.): +29,00 pkt (+0,08%) do 34248,00

 • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): +9,75 pkt (+0,07%) do 14,009.75

 • surowe (CL = F.): +0,97 dolara (+1,03%) do 95,26 dolara za baryłkę

 • Poszedł (GC = F.): +9,30 USD (+0,48%) do 1957,50 USD za uncję

 • Skarb Państwa na 10 lat (^ degeneracja): +6,7 punktów bazowych do produkcji 2,780%

Trader pracuje na parkiecie giełdy nowojorskiej (NYSE) na Manhattanie w Nowym Jorku, USA, 11 kwietnia 2022 r. REUTERS / Andrew Kelly

READ  JetBlue odwołuje i opóźnia więcej lotów na lotnisku Logan obwinianym za pogodę i problemy kadrowe - CBS Boston

Alexandra Semenova jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze Umieść tweeta

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na ŚwiergotI InstagramI youtubeI FacebookI FlipboardI LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.