Kopanie akcji dla ojca Fatburgera po tym, jak firma ujawniła śledztwo dyrektora generalnego

Pakistańscy klienci jedzą w Fat Burger w Karaczi w Pakistanie.

Radwan Tabassum | AFP | Obrazy Getty

Akcje tłuste marki Ponad 20% wybuchło we wtorek rano po tym, jak rodzic Fatburger i Johnny Rockets ujawnili, że jego dyrektor generalny był przedmiotem dochodzenia od miesięcy.

W zgłoszeniu regulacyjnym Fat Brands powiedział, że Biuro Prokuratora Generalnego w Centralnym Okręgu Kalifornii oraz Komisja Papierów Wartościowych i Giełd powiadomiły firmę w grudniu, że rozpoczęły dochodzenie w sprawie dyrektora generalnego Andrew Federhorna.

Rząd poszukuje dokumentów i materiałów związanych z fuzją Fat Brands z Grupą Kapitałową Fog Cutter w grudniu 2020 roku oraz transakcjami pomiędzy Wiederhornem a tymi podmiotami, zgodnie z wnioskiem. Fog Cutter Capital jest największym udziałowcem Fat Brands, a Wiederhorn jest największym udziałowcem.

Śledczy przyglądają się również odszkodowaniu, przedłużeniu kredytu i innym zasiłkom, które otrzymali Wiederhorn lub jego rodzina. Syn Wiederhorna, Thayer pełni funkcję dyrektora operacyjnego firmy.

Wykrywanie następuje Raport Los Angeles Times A gazeta „Weederhorn” w sobotę podała, że ​​zarzuty wobec Federhorna obejmują papiery wartościowe, oszustwa elektroniczne, pranie brudnych pieniędzy i próby uchylania się od płacenia podatków. Gazeta podała również, że agenci federalni dokonali nalotu na dom Thayera Federhorna i jego żony Brooke – córki byłej gwiazdy Realu Madryt z Beverly Hills – Kim Richards – w grudniu.

„Rząd powiadomił Fat Brands o swoim dochodzeniu, a firma w pełni współpracuje” – powiedział Fat Brands w oświadczeniu dla CNBC. „Firma nie jest obiektem dochodzenia”.

Firma stwierdziła we wniosku, że nie jest w stanie oszacować wyniku ani czasu trwania dochodzeń rządowych w tym czasie.

W oświadczeniu dla CNBC adwokat Wiederhorna, Douglas Fuchs, powiedział, że jego klient kategorycznie zaprzecza zarzutom i planom udowodnienia, że ​​rząd ma fałszywe fakty.

„Pożyczki te były w pełni legalne i zostały niezależnie zweryfikowane i zatwierdzone” – powiedział Fox. „Ponadto zeznania podatkowe pana Wiederhorna zostały przygotowane i zatwierdzone przez niezależnych specjalistów podatkowych, a on dokonywał płatności w ramach zatwierdzonego przez IRS programu”.

READ  Akcje spółek technologicznych nadal spadają po zamknięciu najgorszego miesiąca 2023 r

Fox powiedział również, że nie może skomentować bardziej szczegółowo zarzutów, ponieważ rząd nie dostarczył im kopii oświadczenia pod przysięgą pomimo ich próśb.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nie odpowiedziała natychmiast na prośbę CNBC o komentarz. Przedstawiciel biura prokuratora generalnego USA odmówił komentarza.

To nie pierwszy raz, kiedy Wiederhorn jest przedmiotem dochodzenia w sprawie przestępstw finansowych. W 2004 roku przyznał się do złożenia fałszywego zeznania podatkowego i nielegalnego dawania napiwków koledze podczas prowadzenia Fog Cutter Capital. Zapłacił grzywnę w wysokości 2 milionów dolarów i spędził ponad rok w więzieniu federalnym w Oregonie. Podczas pobytu w więzieniu zarząd Fog Cutter zdecydował się zapłacić premię równą grzywnie i nadal wypłacał mu pensję, co wywołało powszechną krytykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *