Podtyp BA.2 Omicron pochodzi z NC :: WRAL.com

Niektóre laboratoria w Północnej Karolinie znalazły niedawną odmianę COVID-19, podtypu omigran o nazwie BA.2.

„BA.2 stanowi obecnie najmniejszy odsetek zarejestrowanych wirusów w Stanach Zjednoczonych” – poinformowała rzecznik stanu zdrowia i opieki społecznej WRAL News.

Wydał to przypomnienie: „Najlepszym sposobem, w jaki ludzie mogą chronić się przed wszelkimi formami COVID-19 przed poważną chorobą, hospitalizacją i śmiercią, jest zaszczepienie się i zachęcenie, gdy się kwalifikujesz”.

Ta wiadomość niepokoi ludzi takich jak Susan Beaumont, która powiedziała, że ​​epidemia nadal uczy nas czegoś nowego.

Powiedział, że koniec lokalnych zamówień na maski w całym stanie będzie bardzo szybko odczuwalny.

„To wydaje się trochę szybkie. Byliśmy w naszej masce przez długi czas. Rzeczy się dzieją. Zamierzam nosić moją przez jakiś czas” – powiedział Beaumont.

Podtyp PA2 jest również znany jako „ukryta omigracja”, ponieważ może być trudny do wykrycia w teście PCR, twierdzą naukowcy. Jest odporny na niektóre zabiegi i może wywołać poważniejszą chorobę niż wczesny wariant Omigran.

Eksperci ds. zdrowia twierdzą, że BA.2 jest od 30% do 50% bardziej zaraźliwy niż oryginalny wariant Omigran, ale jak dotąd, według NPR, wariant BA.2 rozprzestrzeniał się wolniej w Stanach Zjednoczonych.

Dr. Mary radzi Pride, aby zwracała uwagę na swoją sytuację.

„Nie chcę, aby ktokolwiek się zbytnio martwił. Chcę, abyśmy byli mądrzy w naszych wyborach” – powiedział Pride.

Ponieważ zamówienia masek są rozluźnione, ważne jest, aby wzmocnić ochronę za pomocą typu akcesoriów do krosna.

„Będę zachowywał ostrożność w łagodzeniu zamówień na maskę i rozważę miejsca, w których ludzie się gromadzą, oraz obszary, w których ludzie są najbardziej narażeni na poszukiwanie maski” – powiedział Pride White.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *