Putin atakuje szefa rosyjskiego wywiadu w rozpowszechnianiu wideo

Prezydent Rosji Władimir Putin pokierował jąkającym się szefem wywiadu na wtorkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa, ucząc go dyskusji na temat Moskwy. Uznanie niepodległości dwóch separatystycznych regionów Ukraina.

Po ostrej rozmowie z Putinem dyrektor rosyjskiego wywiadu zagranicznego okazał się idiotą i powiedział, że przed odwróceniem swojego stanowiska opowiada się za wchłonięciem krajów dysydenckich do Federacji Rosyjskiej, i powiedział, że popiera ich niepodległość.

Uznanie przez Rosję jednostronnie proklamowanej Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej jest postrzegane jako możliwy pierwszy krok w kierunku spodziewanej rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Putin był widziany w wirusowym nagraniu wideo, które kilkakrotnie prosił szefa wywiadu Siergieja Naryszkina, by „mówił wyraźnie”, przerywając mu i rozmawiając z nim, gdy popychał szefa wywiadu, aby sprawdził, czy popiera uznanie suwerenności Doniecka i Łuhanka.

„Mów, mów, mów – wyraźnie” – powiedział Putin wyraźnie zirytowany, według tłumaczenia dziennikarza Piotr Lyakoff.

Putin uznał ukraińskie regiony Doniecka i Ługańska, znane pod wspólną nazwą Donbasu, za niezależne „republiki ludowe” wspierane przez Rosję.
Fotomontaż New York Post

Naryszkin potyka się na jego słowa „Poprze propozycję dotyczącą uznania…”

Następnie ponownie interweniuje Putin. „Mam poprzeć? Czy popieram? „, mówi i prosi go, aby znów mówił wyraźnie.

„Popieram propozycję…” powiedział Naryszkin.

Putin przemawia podczas spotkania.
Putin mocno walczył z Naryszkinem, ponieważ nie mówił wyraźnie.
Stożek zdrowia / Facebook

Putin odpowiedział: „Więc powiedz to w ten sposób! Tak lub nie”.

„Popieram propozycję wejścia Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej do Federacji Rosyjskiej” – powiedział ówczesny szef wywiadu.

Putin zaśmiał się z tego potknięcia.

Naryszkin odpowiada Putinowi podczas spotkania.
Naryszkin wyrażał poparcie dla uznania samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej za niezależne od Ukrainy.
Stożek zdrowia / Facebook

Według tłumaczenia Putin powiedział: „Nie mówimy o tym”. Nie rozmawiamy o tym. Mówimy o uznaniu ich niezależności lub nie.”

„Tak”, podsumowuje Naryszkin po rozebraniu się. „Popieram propozycję uznania ich niezależności”.

Rosja rozmieściła wojska w dwóch promoskiewskich regionach, co skłoniło do tego prezydenta Joe Bidena Ogłaszają nowe kary przeciwko swojemu dawnemu wrogowi w zimnej wojnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *