Koronacja króla Karola III: Pałac Buckingham ujawnia szczegóły trzydniowej uroczystości


Londyn
CNN

Pałac Buckingham W sobotę ujawnił szczegóły koronacji króla Karola III, która ma być mniej ekstrawagancka niż ceremonia jego matki 70 lat temu, w odpowiedzi na kryzys kosztów życia, który nęka wielu Brytyjczyków.

Odbyłyby się trzy dni uroczystości, z koronacją w sobotę 6 maja, „Wielkim obiadem koronacyjnym” i „galą koronacyjną” następnego dnia oraz dodatkowym świętem państwowym w poniedziałek. Ostatniego dnia publiczność zostanie zaproszona do przyłączenia się do „The Big Help Out” poprzez wolontariat w swoich społecznościach.

Pałac powiedział, że sama koronacja będzie „uroczystą posługą religijną, a także okazją do świętowania i widowiskowości”, której przewodniczyć będzie arcybiskup Canterbury Justin Welby.

Pałac powtórzył, że będzie „odzwierciedlał rolę dzisiejszego monarchy i spoglądał w przyszłość, będąc jednocześnie zakorzeniony w starożytnych tradycjach i zachwytach”.

Ta linia z pałacu zostało zinterpretowane przez ekspertów jako znak, że koronacja Karola będzie inna i bardziej stonowana niż ta, której doświadczyła jego zmarła matka siedem dekad wcześniej, z krótszą ceremonią i modyfikacjami niektórych feudalnych elementów rytuału. Koronacja królowej Elżbiety była pierwszym królewskim wydarzeniem transmitowanym na żywo przez telewizję i trwała trzy godziny.

Karol i jego żona Camilla, królowa małżonka, przybyli do Opactwa Westminsterskiego w procesji z Pałacu Buckingham, znanej jako „Procesja Królewska”, a później wrócili w większej ceremonialnej procesji znanej jako „Marsz Koronacyjny”, w towarzystwie innych członków rodzina królewska.

Król i królowa wraz z członkami rodziny królewskiej pojawią się na balkonie Pałacu Buckingham, aby podsumować wydarzenia dnia.

W tym momencie pałac nie określił, którzy członkowie rodziny pojawią się w procesji i na balkonie, po dalszym wygnaniu księcia Andrzeja z życia publicznego w wyniku historycznych oskarżeń o wykorzystywanie seksualne i opublikowaniu krytykujących ich wspomnień księcia Harry’ego. jego rodzina.

Królewski historyk Kate Williams powiedziała: „Bardzo pomogłoby Karolowi pod względem jego wizerunku, gdyby byli tam Harry i Meghan”. Wcześniej powiedział CNN. „Wyglądałoby to szczególnie źle dla niego, gdyby jego syna nie było w pobliżu, ponieważ oczywiście Harry nadal jest bardzo wysoko w kolejce do tronu, podobnie jak jego dzieci”.

READ  Tedros ponownie wybrany szefem Światowej Organizacji Zdrowia

Następnego dnia, 7 maja, w całym kraju odbędą się tysiące wydarzeń w ramach „wielkiego obiadu koronacyjnego”, podczas gdy jeszcze nienazwane „ikony światowej muzyki i współczesne gwiazdy” zgromadzą się na „Koronacyjnym Koncert w ogrodzie, powiedział pałac. Na wschód od zamku Windsor.

W ceremonii weźmie udział publiczność złożona z wolontariuszy z organizacji charytatywnych króla i królowej, a także kilka tysięcy widzów wybranych w ogólnokrajowej ankiecie przeprowadzonej przez BBC.

Palace powiedział, że zobaczą „światowej klasy orkiestrowe interpretacje teatralne ulubionych utworów muzycznych przed niektórymi z największych światowych artystów, obok artystów ze świata tańca… oraz wybór serii mówionych dostarczonych przez gwiazdy sceny i ekranu ”. , dodając, że lista zostanie opublikowana w odpowiednim czasie.

Król Karol III i królowa biorą udział w przyjęciu w Pałacu Buckingham 6 grudnia.

Zróżnicowana grupa składająca się z brytyjskich chórów uchodźców, chórów NHS, grup śpiewających LGBTQ+ i chórów sygnowanych przez osoby niesłyszące utworzy „Coronation Chorus” i wystąpi również na koncercie wraz z „Virtual Choir”, złożonym ze śpiewaków z całego świata. Wspólnota.

Znane lokalizacje w całym kraju zostaną również oświetlone projekcjami, laserami, pokazami dronów i oświetleniem w ramach koncertu.

Święta bankowe zakończą się w poniedziałek „The Big Help Out”, którego celem będzie „zbliżenie społeczności i stworzenie trwałego dziedzictwa wolontariuszy z weekendu koronacyjnego”.

Aby otrzymywać aktualizacje o brytyjskiej rodzinie królewskiej na swoją skrzynkę odbiorczą, zarejestruj się w Królewski biuletyn CNN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *