Kryzys rosyjsko-ukraiński: Niemcy zawieszają kluczowy rurociąg z Rosją

Wydaje się, że wysiłki dyplomatyczne mające na celu uniknięcie ekspansji utknęły w martwym punkcie po ogłoszeniu przez sekretarza stanu USA Anthony’ego Blingena, że ​​anulował swoje oświadczenie. Planowane spotkanie Z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem w Genewie w tym tygodniu.

Prezydent Joe Biden powiedział we wtorek, że Stany Zjednoczone pozwolą rosyjskim instytucjom finansowym i oligarchii. Wielka Brytania, Unia Europejska, Kanada, Australia i Japonia również ogłosiły nowe sankcje wobec Rosji.

Wcześniej tego dnia Niemcy poinformowały, że zaprzestały wydawania 11 miliardów dolarów certyfikatów 750-milowa rura Łączy Rosję bezpośrednio z Niemcami. ten Północny strumień 2 Projekt został ukończony we wrześniu, ale ostateczne zielone światło nie otrzymało jeszcze od niemieckich regulatorów.

W poniedziałek wieczorem Rosja zintensyfikowała kampanię wojskową przeciwko Ukrainie, uznając dwa prorosyjskie separatystyczne obszary na wschodzie Ukrainy i kierując wojska na to terytorium.

Moskwa od dawna twierdzi, że na wschodniej Ukrainie nie ma żołnierzy.

Jednak przywódca NATO Jens Stoltenberg powiedział we wtorek, że Rosja ma wojska na terytoriach znanych jako Doniecka Republika Ludowa (DPR) i Ługańska Republika Ludowa (LPR) od czasu jej samoogłoszenia w 2014 roku.

Stoltenberg potępił ruch wojsk jako „dalszą inwazję na już okupowany kraj”.

Putin nie wyznaczył jeszcze terminu wejścia wojsk na obszary separatystyczne, ale w przemówieniu we wtorek po południu Biden określił wydarzenia, które mają teraz miejsce na Ukrainie, jako „początek rosyjskiej inwazji”.

„To rażące naruszenie prawa międzynarodowego i wymaga zdecydowanej reakcji społeczności międzynarodowej” – powiedział Biden.

We wtorek w narodowym przemówieniu ukraiński prezydent Wołodymyr Żeleński powiedział, że będzie kontynuował dążenie do dyplomacji jako sposób na wyjście z kryzysu. Powiedział, że ci, którzy zgłoszą rezerwację na szkolenie wojskowe, zostaną wezwani, ale nie będzie ogólnej mobilizacji sił zbrojnych.

READ  Benz odrzuca zwycięstwo NCAA nad transpłciową pływaczką Leah Thomas, wygrywa Emma Wyand

„Chcemy ciszy i spokoju, ale jeśli dzisiaj będziemy spokojni, jutro znikniemy” – powiedział Zhelensky.

Prezydent Ukrainy zwrócił również uwagę na zapowiedź Putina, że ​​porozumienia mińskie, mające na celu zakończenie walk na wschodzie Ukrainy, przestały obowiązywać i powiedział, że Ukraina jest zobowiązana domagać się swojej suwerenności i integralności.

Putin konsekwentnie zgromadził około 150 000 żołnierzy Robotnicy w pobliżu granic Ukrainy wzbudzili podejrzenia co do suwerenności Rosji w gniewnym przemówieniu w poniedziałek.

„Ukraina nigdy nie miała tradycji własnego państwa” – powiedział, kwestionując prawo kraju do bycia niepodległym narodem i nazywając jego wschodnią część „starożytnymi rosyjskimi ziemiami”.

We wtorek UE zatwierdziła 351 rosyjskich prawodawców, którzy głosowali za uznaniem secesji, a Wielka Brytania ogłosiła sankcje wobec pięciu rosyjskich banków i trzech rosyjskich oligarchów.

Inne kraje, w tym Australia i Japonia, zobowiązały się do współpracy Międzynarodowa społeczność na barierach.

Kraje bałtyckie, które od dawna obawiały się rosyjskiego oblężenia, z ostrożnością obserwowały poniedziałkowe wydarzenia.

„Putin (Francja) zawstydził Kafkę i (George) Orwella: wyobraźnia dyktatora nie ma granic, głębi, rażących kłamstw, nieprzeniknionych czerwonych linii” – powiedziała litewska premier Ingrida Shimonide. Napisał na Twitterze.

„To, co zobaczyliśmy dziś wieczorem, może wydawać się bardzo realistyczne dla demokratycznego świata, ale sposób, w jaki zareagujemy, ograniczy nas do przyszłych pokoleń” – powiedział.

Międzynarodowe potępienie

Wśród apeli krajów potępiających planowane rosyjskie najazdy, niektóre kraje powstrzymały się od krytykowania Moskwy.

Poniedziałkowy wieczór w ONZ. Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Indie wezwały do ​​„powściągliwości ze wszystkich stron”, nie przerywając krytykowania Rosji.

Ambasador Chin przy ONZ zadzwonił w poniedziałek „Wszystkie strony” muszą zachować powściągliwość I unikaj „napięć paliwowych” na Ukrainie, ale przestał potępiać uznanie przez Kreml niepodległości DRL i ŁRL. MSZ Chin na wtorkowej konferencji uniknął kilkunastu pytań związanych z Ukrainą.
Jednak ambasador Kenii przy ONZ wydał wstrząsające oświadczenie w sprawie imperialnych ambicji Putina na Ukrainie. „Wierzymy, że we wszystkich państwach powstałych z upadłych lub zacofanych imperiów jest wiele narodów pragnących zintegrować się z mieszkańcami sąsiednich państw. To normalne i zrozumiałe. ich?” Martin Kimani powiedział w poniedziałek. Zgodnie z lekturą jego komentarzy.

„Jednak Kenia odrzuca przymusowe dążenie do takiej nostalgii. Musimy zakończyć powrót do zdrowia po spaleniu martwych imperiów, aby nie pogrążyło nas to z powrotem w nowych formach dominacji i ucisku” – powiedział Kenia.

READ  Straż przybrzeżna twierdzi, że statek towarowy zderzył się z czymś pod wodą w jeziorze Superior.

Od blisko ośmiu lat w obwodach donieckim i ługańskim obserwuje się mniej intensywny konflikt między prorosyjskimi separatystami a siłami ukraińskimi, w których zginęło ponad 14 tys. osób.

Dlaczego Donbas jest w centrum ukraińskiego kryzysu
Moskwa również rozdała setki Tysiące rosyjskich paszportów Dla ludzi w Donbasie w ostatnich latach. Zachodni urzędnicy i obserwatorzy oskarżyli Putina o próbę ustalenia faktów poprzez naturalizację Ukraińców jako obywateli Rosji.

Chociaż ukraiński rząd potwierdził, że oba obszary są okupowane przez Rosję od początku konfliktu na wschodniej Ukrainie w 2014 roku, Kijów i Zachód utrzymują, że region jest częścią terytorium Ukrainy.

Poprawka: Ta historia została zaktualizowana, aby naprawić datę wygaśnięcia NordStream 2.

Do raportu przyczynili się Anna Chernova, Vasco da Gama, Joseph Attaman, Pierre Byrne, Ivana Kottasova i Helen Reagan z CNN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *