Kto może zastąpić Nicka Sabana w Alabamie? Dan Lanning, Steve Sarkeesian i inni kandydaci

Nick Saban z Alabamy odchodzi na emeryturę. 72-letni Saban będzie uważany za najwybitniejszego trenera w historii futbolu uniwersyteckiego. Zdobył siedem tytułów krajowych, jeden w LSU i sześć z Crimson Tide.

Saban przywrócił Alabamę na szczyt uniwersyteckiego futbolu, pozostawiając po sobie ogromne dziedzictwo i posiadając największe drzewo trenerskie w sporcie. Zastąpienie go będzie monumentalnym zadaniem dla Alabamy i dyrektora sportowego Grega Byrne’a.

Wśród nazwisk, którymi źródła branżowe spodziewają się zainteresowania, jest dwóch byłych uczniów Sabana.

Dan Lanning z Oregonu Jest byłym asystentem Sabana i wspinał się po szczeblach kariery trenerskiej, pomagając Gruzji zdobyć tytuł krajowego koordynatora obrony, a następnie świetnie radził sobie w Eugene, gdzie osiągnął bilans 22-5. Lanning ma zaledwie 37 lat, ale jest mądry ponad swój wiek. Udowodnił, że potrafi zebrać dobry personel, rekrutować na bardzo wysokim poziomie, a także potrafi posługiwać się imieniem, wizerunkiem i podobieństwem (NIL). Powiedziano mi, że jego rodzinie naprawdę podoba się gra w Oregonie, a na rok 2024 ma gotowy zespół, który może być faworytem do zdobycia tytułu Wielkiej Dziesiątki w swoim pierwszym sezonie. TWarunki jego kontraktu ze szkołą mówią, że kwota wykupu wynosi 20 milionów dolarów, ale słyszałem, że w rzeczywistości będzie to kosztować znacznie więcej, jeśli Lanning odejdzie z pracy w Ducks. Program piłkarski Tide drukował pieniądze pod rządami Sabana. Czy Lanning chce być tym, który przejmie obowiązki Sabana? Ma dobrą pracę, ale to także miejsce, gdzie nikt nigdy nie zdobył tytułu mistrza kraju.

Teksas Steve Sarkisian Wskrzesił karierę w Tuscaloosa po tym, jak problemy poza boiskiem zakończyły jego krótką kadencję w USC. Pod rządami Sabana 49-letni Sarkisjan nauczył się dobrze prowadzić program, a jego filozofia ofensywna ewoluowała. W ciągu trzech lat w Teksasie osiągnął wiek 25-14 lat. W tym sezonie drużyna Sarkisian's Longhorns osiągnęła wynik 12-2, pokonała Bamę w Tuscaloosa i dotarła do play-offów College Football.

Trener Teksasu Steve Sarkisian (z lewej) wznowił karierę w Alabamie. (Kevin C. Cox/Getty Images)

Horns 2023 byli najlepszymi trenerami drużyny przeciwnej, jakich Teksańczycy widzieli od lat. „To nawet nie jest blisko” – powiedział jeden z analityków Wielkiej 12. „Oprócz tego, że mają talent, są najbardziej zdyscyplinowani i najtwardsi. Zawsze byli najbardziej utalentowani, ale zawsze myśleliśmy, że będziemy najtwardszym zespołem i możemy do nich dotrzeć mentalnie. Myślę, że są bardzo zdyscyplinowani. bardziej niż kiedykolwiek. To wielki komplement dla Sarka.”

READ  Dzięki handlowi Johna Collinsa Raiders zdominowali wczesne dyskusje

Powiedziano mi, że Sarkisian zaimponował oficerom Tide podczas pobytu w Alabamie. Czy pozostawi dobrą sytuację, na którą ciężko pracował w Austin, aby przejąć legendę, która pozostawi po sobie ogromny cień? Czy jest to lepsza praca niż ta, którą on ma?

Waszyngton Calen DeBoer Wykonał świetną robotę przez dwa sezony w Seattle. Dwa lata temu przejął drużynę z bilansem 4-8 i poprowadził ją w tym sezonie do meczu o tytuł mistrza kraju. 49-letni DeBoer, który zdobył trzy tytuły krajowe NAIA w Sioux Falls, może pochwalić się imponującym bilansem 104-12. W ciągu ostatnich dwóch lat Husky wygrywali 10-1 z 25 najlepszymi drużynami. DeBoer ma bilans wszechczasów 12-2 przeciwko rankingowym przeciwnikom.

„Jako główni trenerzy wszyscy mówimy teraz o równowadze, ale on po prostu nią żyje” – powiedział trener stanu Waszyngton Jake Dickert. Sportowiec zeszły tydzień. „Jest taki wspaniały, tak opanowany. Potrafi przetrwać każdą chwilę i dalej przez nią przebrnąć. Niezależnie od tego, czy jest to słuszne, złe, czy obojętne, udowadnia, że ​​coaching jest naprawdę ważny, ponieważ większość graczy w tym składzie była teraz na 4- 8 zespół wcześniej. Dwa lata — i wiem, że (rozgrywający Michael) Penixa tam nie było, ale prawie wszyscy inni chłopaki nadal tam byli. To, co zrobił, aby zmienić tych chłopaków, jest niewiarygodne. Wiem, że cieszy się szacunkiem przez cały świat trenerski. „

Pochodzący z Południowej Dakoty jest wielkim budowniczym ofensywnego umysłu i kultury. Podoba mu się pobyt w Waszyngtonie, a jego córka w przyszłym roku będzie pierwszoklasistką w drużynie softballu Huskies. Nigdy nie pracował w SEC, co może sprawić, że niektórzy w Alabamie zatrzymają się, ponieważ ta liga jest postrzegana jako zupełnie inne zwierzę, ale DeBoer niedawno zatrudnił Jimmy'ego Sextona, tego samego agenta Sabana i wielu trenerów SEC. Otwarcie Bamy może skłonić Sextona do wynegocjowania dużych podwyżek dla innych trenerów.

READ  Demar Hamlin jest w stanie krytycznym po zatrzymaniu akcji serca

Stan Floryda Mike Norvell Być może opuści ACC, zanim zrobi to jego zespół. Norvell, który wykonał niesamowitą robotę odbudowując klub „Noles”, otrzymał jedynie 4 miliony dolarów. Przejął borykający się z problemami program i w ciągu czterech sezonów przeszedł od trzech zwycięstw do pięciu zwycięstw, do 10 i był o krok od play-offów, prowadząc 13-1. 42-letni Teksańczyk, podobnie jak DeBoer, nigdy nie był trenerem w SEC. Norvell pokazał jednak, że doskonale rozumie portal transferowy i może być interesującym kandydatem do drużyny Tide.

Dabo Swinney Clemsona Grał w Alabamie. Pokonał także swoją macierzystą uczelnię i Sabana, zdobywając dwa tytuły mistrza kraju. Świetnie pasował do Tygrysów, ale wielu przedstawicieli tego sportu uważa, że ​​trudno mu przystosować się do życia za pośrednictwem portalu transferowego. Jego program spadł w ciągu ostatnich kilku lat. Po sześciu miejscach w pierwszej czwórce (tych dwóch tytułach krajowych) Tygrysy zajmują 14., 13., a w tym roku 20. Istnieją wątpliwości, czy chce zastąpić Sabana i nie jest jasne, czy Alabama przyjdzie po nim.

(Górne zdjęcie trenera Oregonu Dana Lanninga: Soobum Im/USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *