Przerażający hologram Mario przedstawiający sztuczną inteligencję nawiedza targi CES 2024

W Las Vegas odbywają się obecnie targi Consumer Electronics Show (CES) i mamy świetną wiadomość – wygląda na to, że obecny jest na nich najlepszy przyjaciel wszystkich, Mario. Ale są też złe wieści: to przerażający Mario ze sztuczną inteligencją i nienawidzimy go.

Po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o potworze za pośrednictwem użytkownika X (dawniej Twittera) @ProbChild_, który sfilmował interakcję z nim:

Na parkiecie nasz reporter Taylor Lyles był w stanie potwierdzić, że na targach CES rzeczywiście jest to coś realnego. To technologia opracowana przez firmę Proto, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania do komunikacji 3D. Wydaje się, że dzieje się tak dlatego, że Proto przesłał trójwymiarowy obraz Mario na salę wystawową CES, wykorzystuje kombinację rozpoznawania głosu i technologii sztucznej inteligencji, aby słuchać, jak uczestnicy zadają pytania, a następnie prosi Mario o dyskretną odpowiedź. Głos włoskiej marki.

Niejasne jest tutaj to, ile, jeśli w ogóle, kar nałożyło Nintendo. Wiadomo, że Nintendo jest bardzo rygorystyczne, jeśli chodzi o to, kto i jak używa swoich postaci. Nie jestem ekspertem w dziedzinie prawa, ale niezwykle miękki głos, ruchy ust, sztywna postawa i wszystko, co się z tym wiąże, krzyczy: „Nintendo tego nie zatwierdziło” w oparciu o ich poprzednią pracę.

Z pewnością nie jest to tylko występ Mario; Inni uczestnicy zgłosili, że pudełko z hologramem Proto pokazywało wcześniej inne obrazy i prawdziwych ludzi, w tym demonstrację z dyrektorem generalnym AARP:

Połączenie AARP jest trochę dziwne, ponieważ @ProbChild_ i @raystrazdas również poinformowały, że przedstawiciel AARP (nie Proto) powiedział im na stoisku, aby zapytali Mario, jak kupić grę. Mario odpowiedział (swoim irytująco głębokim głosem), zachęcając pytającego do wyszukiwania w Internecie w Target dot com, a w szczególności obraz 3D wydaje się mieć małe logo Target w dolnym rogu, którego nie ma w innych demonstracjach, które zrobiliśmy Widziane na Twitterze. Wygląda więc na to, że Target też jest w to w jakiś sposób zamieszany?

Jedyne, co możemy powiedzieć, to to, że w przypadku Mario wydaje się, że dzieje się tak, że Proto oferuje pewnego rodzaju technologię sztucznej inteligencji 3D do współpracy ze sprzedawcami detalicznymi takimi jak Target, której można używać jako asystenta sztucznej inteligencji w sklepach. Wygląda na to, że Proto postanowiło przyciągnąć ludzi do swojego stoiska właśnie za pomocą Mario, chociaż nie jest jasne, jaką reakcję Nintendo będzie miało na to wszystko. Skontaktowaliśmy się z Nintendo, Proto i Target, aby uzyskać komentarz w tej sprawie.

READ  Główny artysta Starfield mówi, że ogólna estetyka gry to „NASA-Punk”

Zaktualizowano 1.10.2024 o 17:55 czasu PT: Proto przekazał IGN oświadczenie potwierdzające, że ani Nintendo, ani AARP nie były powiązane z dzisiejszym „niezamierzonym” pokazem Mario. Pełny tekst oświadczenia brzmiał następująco:

Animacja 3D oparta na sztucznej inteligencji, którą dziś krótko obejrzymy, to niekompletny dowód koncepcji, który został przetestowany na zlecenie klienta w celu wykazania możliwości technologicznych i innowacji. Nie jest przeznaczony do komercyjnego wydania. AARP i Nintendo nie wzięły udziału w dzisiejszej przypadkowej demonstracji. Fakt, że zauważyło to tak wielu graczy na świecie, pokazuje, że są najlepszymi fanami na świecie, za co im gratulujemy.

Oryginalna historia jest kontynuowana poniżej:

Być może najbardziej irytujące w tym jest to, że na pierwszy rzut oka cała ta galeria przypomina coś, co Nintendo zrobiło już wcześniej: Mieli Mario (I Luigiego!) Rozmawiaj w czasie rzeczywistym z przechodniami w miejscach takich jak New York Comic Con i Nintendo New York. Ale za każdym razem, gdy to robili w przeszłości, produkcja się udała, ponieważ Charles Martinet czaił się gdzieś poza kamerą, słuchając pytań i odpowiadając w czasie rzeczywistym głosem Mario. Jednak w zeszłym roku Martinet ustąpił ze stanowiska oficjalnego głosu Mario i chociaż nadal pełni funkcję oficjalnego „ambasadora Mario” (rola, której nawet nie zdaje się rozumieć), w Super Mario Wonder został zastąpiony przynajmniej przez aktor. Kevina Afgana. Już wcześniej myliłem się co do głosu Afgańczyka, ale to, co demonstruje Proto, tak naprawdę nie brzmi jak on. Absolutnie. Lub dowolna wersja Mario, w tym kontrowersyjna interpretacja Chrisa Pratta.

Kontrast pomiędzy porządnym Nintendo New York Mario i SHAM of a Mario jest wyraźny w chwili, gdy hydraulik otwiera usta. Mimo że Mario jest postacią z gry wideo, w jego głosie słychać element ludzki, którego niepokojący robot AI Proto nie jest w stanie do końca uchwycić. Miejmy nadzieję, że jest to sygnał dla Nintendo i wszystkich innych dużych firm zajmujących się grami, że zastąpienie prawdziwych aktorów głosowych robotami – problem, który przypadkowo widzieliśmy często na początku 2024 r. – może nie pójść tak, jak mają nadzieję.

READ  OpenAI oficjalnie wprowadza wyszukiwarkę internetową do ChatGPT, a integracja DALL-E 3 osiąga wersję beta

Rebecca Valentine jest starszą reporterką w IGN. Masz wskazówkę dotyczącą historii? Wyślij go na adres [email protected].

Dodatkowe raporty Taylora Lylesa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *